Як учасники Асоціації наближають перемогу України ч4

Як учасники Асоціації наближають перемогу України

ЧАСТИНА 4

За два місяці війни IT-індустрії вдалося вистояти, зберегти свою операційну діяльність та весь цей час активно підтримувати Збройні Сили України й Державу. Разом з командою IT Ukraine ми продовжуємо серію публікацій про внесок компаній Асоціації в перемогу України.

TECHIIA

TECHIIA: у фокусі залишаються люди. У воєнний час холдинг трансформував свою роботу. Завдання – продовжувати розвивати бізнеси та паралельно забезпечувати Україну гуманітарною допомогою. Нещодавно Асоціація «IT Ukraine» та ГО «Фундація Течія», яка реалізовує гуманітарні проєкти в напрямку «Підтримка свободи України», підписали Меморандум про взаємодію. Також Фундація заявила про партнерство з IT Dnipro Community.

Підтримка співробітників. В перший тиждень війни у холдингу склали план переміщення й роботи в екстремальних умовах. Компанія орендувала готель на заході України для колег, які виявили бажання переїхати у безпечніший регіон. Пропозицією скористалися близько 100 людей – це працівники компаній TECHIIA та їх рідні. Також організували корпоративну службу доставки всього необхідного тим, хто залишився в Києві й не мав можливості вийти з дому. Співробітникам виплатили аванс за 2-3 місяці.

Кошти, призначені для оплати медичного страхування, холдинг скерував до новоствореного фонду допомоги співробітникам у вкрай тяжких ситуаціях (складні види травм, інвалідність тощо). Разом з тим, кожен, хто потребує медичної допомоги, зможе отримати консультації телефоном чи іншими засобами зв’язку.

Та найголовніше – це підтримка один одного. Внутрішні комунікації, лекції щодо першої допомоги, зустрічі із психологом та зустрічі команд із керівниками – все це допомогло психологічно встояти, розуміти, які зміни чекають, бути до них готовими. І продовжити працювати попри всі труднощі.

Підтримка захисників України. ГО «Фундація Течія» відкрила новий напрям роботи – «Підтримка свободи України». В рамках реалізації нової програми було придбано гуманітарної допомоги для захисників України та вимушених переселенців на суму $12,5  млн (363 млн грн). Біноклі й аксесуари ($4,5 млн), безпілотники FlyEye ($1,13 млн), одяг та спорядження ($755 тис), дизельні генератори ($149 тис), дрони та аксесуари ($113 тис), радіоустаткування ($4 тис), харчування для переселенців ($13,7 тис).

Culver Aviation, виробник сервісів для повітряного моніторингу, передав Збройним Силам України шість безпілотних літальних апаратів власного виробництва SKIF та ноутбуки загальною вартістю понад $164 тис (4,8 млн грн). Окрім цього, компанія запустила безкоштовні курси й допомагає переселенцям отримувати нову професію оператора дронів.

Допомога постраждалим від війни. Команда ІТ-продуктової компанії JMIND разом з волонтерами розробила безкоштовний мобільний застосунок Blend Social. Він дозволяє зручно та швидко отримати чи надати допомогу. Продукти, одяг, укриття, транспорт, місце проживання – кожен охочий може залишити запит або ж розмістити запрошення. Доступно у будь-якій країні світу.

Розрив ділових відносин із білоруссю та росією. Кіберспортивна корпоративна група WePlay Holding припинила співпрацю з усіма партнерами з росії та білорусі. Також WePlay Esports, флагманська компанія WePlay Holding, прийняла рішення заморозити свої поточні російськомовні проєкти та зосередитися на розвитку українськомовних кіберспортивних заходів.

Також співпрацю з країнами-агресорами припинила продуктова компанія ENESTECH Software. SENET, її хмарна платформа для управління ігровими компʼютерами та консолями у кіберклубах, яка працює в понад 60 країнах світу, остаточно вийшла з ринку росії та білорусі. Крім цього, ENESTECH Software припинила всі рекламні контракти із російськими брендами та перестала надавати послуги компʼютерним клубам у рф та рб.

Благодійні кіберспортивні ініціативи. Турнірна платформа WePlay Compete, яка є одним з продуктів WePlay Holding, запустила серію онлайн-турнірів з Dota 2 і LoL на підтримку української армії – Play for Ukraine. Всі призові кошти, які гравці зароблять під час матчів, передадуть фондам, що підтримують ЗСУ. Турніри триватимуть щодня до закінчення війни на території України. Взяти участь в ініціативі можуть усі охочі, з будь-якої точки світу, за винятком мешканців росії та білорусі.

Окрім цього, WePlay Holding та Reface долучилися до благодійного марафону #StreamersWithUkraine, який запустила Organization.GG. Акція стартувала 24 березня. Увесь цей час будь-який інфлюенсер, стример чи компанія, незалежно від розміру аудиторії, може взяти участь у марафоні та допомогти зібрати $1 мільйон на гуманітарні потреби України. Всі зібрані кошти підуть безпосередньо «Razom» та «Nova Ukraine» – некомерційним організаціям, що допомагають українцям.

Підтримка України на міжнародному рівні. ГО «Фундація Течія» долучилася до глобальної  ініціативи #StandwithUkraine. З кіберспортивної арени WePlay Esports Arena L.A. у Лос-Анджелесі лунають слова підтримки для України від успішних та впливових людей. Свою солідарність з українським народом уже висловили модель Мей Маск, режисер Роланд Еммеріх, посол Бельгії в США Гунтер Слеуваген, ІТ-підприємець Андрій Комаровський, власник каршерінгового бізнесу Іван Агапчев, підприємиця Анна Шерман. Засновники холдингу планують збільшувати свій внесок у подолання гуманітарної, економічної катастрофи та перемоги України. Для цього частина команди, яка має змогу виконувати зобов’язання перед іноземними партнерами, буде працювати. Інші — взаємодіяти з волонтерами задля ефективного надання допомоги всім, хто її потребує. 

Top Lead

Медійний проєкт на підтримку України в рамках інформаційного спротиву. 

Це канал в телеграмі UA War Infographics. Top Lead спеціалізується на візуалізації даних, і це та експертиза, яка може бути корисна в інформаційній війні. Компанія готує інфографіку про наслідки війни для каналу, зокрема: 

Цей проєкт компанія робить власними силами, безкоштовно, і вся інфографіка вільна для поширення іншими медіа. Контент TopLead поширюється каналами Генштабу, ЗСУ, Верховної Ради України, приватними каналами. В окремі дні перегляди сягають 300 000 та 3000 поширень.

Ubisoft

Підтримка співробітників Ubisoft Ukraine. Компанія надала кожному з ~1100 членів українських команд фінансову допомогу для покриття надзвичайних витрат та виплатила заробітну плату наперед. Фонд підтримки склав 1 мільйон євро. Співробітникам було запропоновано альтернативне житло в сусідніх країнах, створено спеціальну гарячу лінію для отримання персоналізованої допомоги.

Гуманітарна допомога на потреби українського населення. Ubisoft здійснив пожертву в Українському Червоному Хресту та міжнародній неурядовій організації «Save the Children», щоб допомогти задовольнити нагальні потреби українського населення. Компанія продовжує розглядати можливості гуманітарної допомоги Україні через міжнародні та локальні фонди, а співробітники Ubisoft з усього світу самостійно здійснюють пожертви на допомогу українцям. Загальна сума пожертви Ubisoft на гуманітарну допомогу складає 200 тисяч євро.  

Офіційна заява Ubisoft.

Valtech

Гуманітарна допомога. Гуманітарна допомога. З початку війни з’явилося декілька волонтерських ініціатив від консультантів компанії, які переросли в глобальну ініціативи V_Volunteer. Valtech Україна ініціює регулярні платежі, і кожен консультант має можливість щомісячно пожертвувати % або фіксовану суму компенсації на підтримку України проти російського вторгнення. Так, з квітня компанія перераховує ≈40 тисяч євро щомісяця залежно від прибутків, і завдяки цій ініціативі допомога стає послідовною, передбачуваною та стабільною. Всі кошти спрямовуються на:

  • Виробництво бронежилетів: компанія безпосередньо підтримує виробника.
  • Автомобілі для армії: 4х4 – джипи, пікапи, автобуси.
  • Підтримка військового госпіталю в Дніпрі.
  • Підтримка притулків та біженців у Дніпрі.
  • Ліки в дефіциті: компанія самостійно закуповує та транспортує.
  • Підтримка чернігівських волонтерів: пряма підтримка людей, яких знає компанія.
  • Гуманітарна підтримка Харкова. Спеціальне обладнання для армії: старлінки (компанія вже закупила  та передала на потреби міст – Чернігів, Харків, Київ, Дніпро, Чернівці та інші), шоломи, джгути, паливо, прилади нічного бачення, їжа тощо (лише пряма підтримка конкретних потреб, як правило, для військових на передовій).

Zoolatech

Підтримка співробітників. Співробітники компанії самоорганізувалися та допомагають країні у лавах тероборони або волонтерять. Родинам тих, хто був мобілізований або повноцінно задіяний у територіальній обороні, виплачується фінансова допомога у розмірі $1000-2000 залежно від кількості членів родини. Таку ж суму отримують колеги, в яких немає інтернету, електроенергії, є залежні члени родини, яких не можна залишити та евакуювати. Наразі в ЗСУ та ТрО 8 співробітників включно з СТО Євгеном Федченком, всі вони отримують допомогу від компанії. 

Компанія евакуювала всіх бажаючих з Києва, виплатила всі зарплати, забезпечила також психологічну підтримку співробітників та надання індивідуальних сесій-консультацій кваліфікованими психологами.

Компанія допомагає у правових питаннях, знаходить житло у безпечних регіонах, виділяє кошти для переїзду за кордон і тримає зв’язок з кожним співробітником. Наразі більшість співробітників працює і перебуває в безпечному місці - на заході України (64%) та в Європі (16%).

Підтримка ЗСУ. Компанія перерахувала 2,8 мільйона гривень на потреби української армії.

Гуманітарна допомога - Zoola Charity. В мирний час за цією програмою співробітники компанії допомагали притулкам для тварин та старшим людям, під час війни ця програма поширилася на допомогу ЗСУ та волонтерам. За кожен пожертвуваний долар, Zoolatech додає долар від себе, таким чином компанія подвоює будь-яку суму пожертви до $500. Загалом, передано $23000 на потреби  ЗСУ та  до Благодійного фонду «Повернись живим».

Інші випуски:  | Частина 1 | Частина 2 | Частина 3 | Частина 5 | 

В публікації наступного матеріалу можуть брати участь усі учасники Асоціації IT Ukraine. Контактна особа: Марина Калиновська, проєктна менеджерка (kalynovska@itukraine.org.ua).

Перегляньте інші новини: