У період глобальної невизначеності українська ІТ-індустрія показала свою гнучкість та адаптивність до змін. У 2022 році, вже під час повномасштабної війни, ІТ стала єдиною галуззю економіки України, що показала зростання. Експорт за 2022 рік склав 7.35 млрд дол США. У першому кварталі 2023 року індустрія показала “флет”, на що є об’єктивні причини. Однак в цілому, доля IT в експорті послуг за перший квартал року склала 43%.
Про ці нові тренди та проблеми воєнного сьогодення в українській технологічній галузі розповів виконавчий директор Асоціації ІТ Ukraine Костянтин Васюк в великому і дуже гострому інтерв'ю Економічній правді.
Найбільш актуальне та критичне для сфери ІТ з того, що зазначив Костянтин Васюк:
- ІТ-галузь має всі передумови, щоб бути фундаментом для подальшої відбудови країни після війни. Для цього, у синергії з державою, мають бути вирішені ключові проблеми індустрії. Це допоможе її зберегти та гарантувати позитивний вплив на економіку України у майбутньому. Серед таких питань: бронювання ключових працівників та короткострокові виїзди за кордон для бізнес-активностей та збереження країни у лідерах з ІТ-експертизи.
- Невирішені питання залишаються ті, які вирішуються на рівні уряду і на рішення яких ми впливаємо, надаючи пропозиції. Це процедура бронювання, процедура короткострокових виїздів за кордон для укладення контрактів, проведення переговорів для представників експортних індустрій. Ми зараз пропонуємо створити процедуру гарантій. У нас є декілька ідей. Ми їх озвучили Міністерству економіки. Зараз існує такий підхід, що в ІТ все класно, тому проблем немає. В Україні 307 тисяч ІТ-спеціалістів включно з жінками, з яких заброньовано десь до 2 тисяч – це дуже мало. У лавах ЗСУ приблизно 4–4,5 тисячі айтішників.
- Клієнту потрібно мати впевненість, що проєкт буде доведений і виконаний при наявності відповідних спеціалістів, які мають бронювання. Не потрібно бронювати 100% людей, а лише ключових спеціалістів. Замовник дивиться, яка вірогідність, що завтра проєкт призупиниться, і він буде нести збитки. Це економічна історія.
Читайте повний текст інтерв’ю за посиланням: https://www.epravda.com.ua/pub...