Кабмін суттєво спростив працевлаштування для іноземців з СНД

Кабмін суттєво спростив працевлаштування для іноземців з СНД

Київ, 18 липня — Кабінет Міністрів України затвердив Постанову КМУ, що суттєво спрощує процедуру працевлаштування в Україні громадян низки країн СНД. Зміни до поточного порядку працевлаштування іноземців були ініційовані експертами Асоціації "IT Ukraine" та Офісу ефективного регулювання.

Зараз для початку роботи в Україні іноземцям з ряду країн СНД необхідно отримати два документи: дозвіл на застосування праці та посвідку та тимчасове проживання. Здається, не так вже і багато. Але до сьогодні для оформлення посвідки іноземцям або особам без громадянства, для перебування яких на території нашої країни отримання візи не є обов’язковим, доводилося залишати територію України після дати видачі дозволу і повертатися із відміткою про перетин кордону із більш пізньою датою, ніж дати видачі дозволу. Така процедура не тільки створювала додаткові незрозумілі та необґрунтовані ускладнення для осіб, які бажають працювати в Україні, але й призводила до додаткових витрат коштів та часу з боку українських компаній, що співпрацюють з іноземцями.

Завдяки затвердженню Постанови КМУ громадянам країн СНД, дозвіл на застосування праці яким було надано не пізніше 30 днів від дати останнього в’їзду на територію України, більше не потрібно здійснювати процедуру додаткового перетину кордону для отримання посвідки на тимчасове проживання.

Дане спрощення — невеликий, але важливий крок для формування сучасної та відкритої міграційної політики України, що є вкрай важливим для подальшого розвитку вітчизняної ІТ-індустрії. Крім того, такі зміни допоможуть українським компаніям, які активно співпрацюють з іноземними експертами, суттєво заощадити кошти, які раніше витрачались на супровід працевлаштування громадян країн СНД — за підрахунками Мінекономрозвитку, лише після першого року дії новели, витрати на працевлаштування зменшаться на близько 5.7 млн грн.

Постанова КМУ затверджена з необхідністю узгодити її з МЗС, і ІТ-спільнота сподівається, що її дерегуляційний ефект не буде зменшено внаслідок таких доопрацювань.

Спрощення процедури працевлаштування іноземців — одна з основних тем, яку обговорювали представники української ІТ-галузі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом у квітні цього року. Прості та зрозумілі правила працевлаштування пожвавлять обмін досвідом в галузі та створять додаткові сприятливі умови для розвитку інформаційних технологій в нашій країні. Приємно бачити, що Уряд бере до уваги потреби сфери інформаційних технологій та поступово усуває ряд бар’єрів, які стримують розвиток індустрії

Олександр Кубраков, виконавчий директор Асоціації "IT Ukraine"

Зазначимо, що наразі представники української ІТ-галузі чекають на усунення бар’єрів щодо працевлаштування іноземців, яким для роботи в Україні необхідна віза типу "Д". Сьогодні такий тип віз неможливо отримати на території нашої країни, що значно ускладнює процедуру працевлаштування українськими ІТ-компаніями фахівців з багатьох інших країн світу. Пропозиції з вирішення цього питання вже розроблені Асоціацією "IT Ukraine" та Офісом ефективного регулювання та передані для розгляду відповідним державним органам.