Jooble розповідає, як отримати роботу в IT

Jooble розповідає, як отримати роботу в IT

Попит на кваліфікованих IT-фахівців в Україні та за кордоном стабільно зростає. IT-технології та все, що з ними пов’язано: програмне забезпечення, мобільні додатки, соціальні мережі, е-commerce – це те, чим ми живемо наразі. В IT працює переважно молодь, яка прагне нових підходів до організації своєї роботи та життя у цілому.

Кваліфікований IT-спеціаліст може працювати у експортній аутсорсинговій компанії, продуктовій компанії або розвивавати свій стартап. Він має можливість комунікувати з бізнесом по всьому світу та переймати досвід у провідних міжнародних компаній.

Робота в IT має низку особливостей:

  • Висока ділова активність та постійне самовдосконалення. IT-ринок швидко зростає, тож фахівці мають миттєво реагувати на зміни та відповідати актуальним потребам ринку праці, орієнтуючись на іноземні практики.
  • Поступове просування по кар’єрній драбині. В IT найчастіше розпочинають свій шлях з рівня Junior на позиціях розробників, тестувальників та дизайнерів. Згідно зі статистикою порталу DOU, найчастіше IT-шники розпочинають свою кар’єру у віці 21-25 років, а PM-ми та топ-менеджерами стають вже у віці від 35 років.
  • Робота в IT динамічна. Кожен проект тут унікальний, його специфіка залежить від конкретної галузі використання IT-розробок, серед яких медицина, машинобудування, с/г, фінтех та ін.
  • Можливість працювати дистанційно.
  • Відрядження, обмін досвідом. IT − експортноорієнтована галузь, отож поїздки за кордон – звична справа, в разі, якщо ви дійсно кваліфікований спеціаліст.
  • Можливість перейти із розряду найманих працівників у власну справу.
  • Високий рівень оплати праці. Як і у всіх сферах, заробітна плата IT‑спеціалістів залежить від багатьох факторів: посади, досвіду роботи та ринкової кон’юнктури. Згідно з даними порталу DOU, середня заробітна плата в IT-індустрії знаходиться в діапазоні від 650 дол. (Junior SE) до 5 тис. дол. (System Architect), що вище, ніж в інших сферах.

На сьогодні найбільш затребуваними на ринку праці є програмісти, розробники та системні адміністратори.  За деякими спеціальностями на одного фахівця може припадати до п’яти відкритих вакансій!

Універсальних порад, як потрапити в IT, немає. Оформіть своє резюме, відгукуйтеся на цікаві вам вакансії та відвідуйте співбесіди. Якщо в омріяній компанії немає наразі відкритих вакансій, все одно надішліть їм резюме, портфоліо власних робіт та супровідний лист. Вони потраплять у базу резервних кандидатів, і в потрібний момент зіграють ключову роль. У супровідному листі найкраще розповісти, чому вам цікава саме ця компанія, чого ви хочете навчитися і що можете запропонувати.

Оновлюйте свої  профайли в соціальних мережах. Часто IT-рекрутери знаходять потрібних співробітників на LinkedIn. Підтримуйте контакт із HR-менеджерами і рекрутерами компаній, в яких би ви хотіли працювати.

Будьте готові до того, що у великих IT-компаніях інтерв’ю проходить у кілька етапів та включає співбесіду з рекрутером, технічне інтерв'ю, бесіду з клієнтом і тестове завдання. Крім звичних питань, вам можуть запропонувати вирішити завдання на логіку, розібрати кейси тощо.

Якщо у вас недостатньо досвіду, акцентуйте увагу на навичках, якими вже володієте, над чим працюєте та що плануєте опанувати. Підкріплюйте все це реальними кейсами. Найчастіше на інтерв'ю оцінюються не стільки знання кандидата, скільки хід його думок. Адже знання в IT швидко застарівають, в той час як логічне мислення завжди допомагає рухатися в правильному напрямі.

Промоніторте ринок праці: відкриті вакансії та резюме. Оцініть, на який рівень оплати ви претендуєте.

Як бачите, робота в IT має чимало переваг. Головне − займайтеся тим, що любите по-справжньому!

 

Перегляньте інші новини :