ITU Public talks #Frankivsk стартували з дискусії про Дія.City

ITU Public talks #Frankivsk стартували з дискусії про Дія.City

В Івано-Франківську пройшов перший івент ITU Public talks #Frankivsk у форматі офлайн з паралельною трансляцією на фейсбук сторінці Асоціації. У фокусі заходу: Дія.City – унікальний правовий і податковий простір. Традиційно ця тема викликала жвавий інтерес серед нашої аудиторії. Тільки на фейсбук подія охопила майже 9 тис чол.

Ми продовжуємо наші активності на заході країни на базі нещодавно відкритого Західноукраїнського представництва Асоціації. Цикл івентів, присвячених актуальним для бізнесу та держави темам надасть додатковий ресурс та натхнення нашим учасникам. Впевнений, що публічні обговорення будуть корисними як для регіонального бізнесу та ІТ-ком’юніті, так й для наших глядачів, для яких ми створили можливість онлайн-участі, - підкреслив Виконавчий директор Асоціації Костянтин Васюк.

Цікава фахова дискусія за модерування Директорки з розвитку бізнесу HebronSoft Наталі Анохіної вийшла за рамки обговорення лише переваг та викликів Дія.City та торкнулась інших нагальних для бізнесу в умовах воєнного стану питань, таких як мобілізація, спрощення порядку виїзду за кордон, алгоритми взаємодії держави та бізнесу, стратегія менеджменту в компаніях, міжнародні інвестиції.

Основною метою зустрічі було проведення транспарентного та відвертого діалогу про те, що спонукає компанії долучатися до нового режиму Дія.City і, навпаки, що стримує, донести до уваги Міністерства застереження ІТ спільноти та очікування від держави в напрямку підтримки бізнесу в умовах воєнного стану. За результатами зустрічі учасникам  вдалося обговорити ті проблемні моменти, які вже виявилися  початку запуску  Дія.City за період з 8 лютого 2022 року та методи нівелювання таких. Дякуємо учасникам за активну дискусію та сподіваємося на нові заходи в такому форматі, - зазначила Наталія Анохіна, модератор, Директорка з розвитку бізнесу HebronSoft.

Зокрема, керівниця проєктного офісу Дія.City Міністерства цифрової трансформації Наталя Денікеєва розповіла про підготовку нової «user-friendly» процедури бронювання ІТ-спеціалістів. За даними Мінцифри, наразі заброньовано майже 2 тис айтівців. В процесі адаптації процедури під властивості ІТ-індустрії Міністерство працює над відмовою від мобілізаційного завдання та скорочення терміну самої процедури. Водночас, питання бронювання ФОПів поки залишається відкритим та без перспективи вирішення в найближчий час.

Повертаючись до перспектив самого Дія. City, останні цифри свідчать про стрімке зростання резидентів до 295, з яких 211 приєдналися вже під час війни. 

Незважаючи на ті жахливі події, які відбуваються сьогодні в країні, Дія.Сity працює та розвивається. Запуск проєкту відбувся 8 лютого і за цей час його резидентами уже стали 295 компаній. Що важливо переважна більшість долучились до простору у військовий час. Це свідчить про те, що Дія.Сity довіряють. Простір є вигідним і ефективним інструментом для підтримки та розвитку бізнесу, — зауважила керівниця проєктного офісу Дія.City Наталя Денікеєва.

Член правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська та керуючий партнер Softjourn Inc. Сергій Фіцак, компанія якого долучилася до  Дія.City якраз під час війни, поділився своїми враженнями від резидентства та виділив такі проблемні питання, як неготовність бухгалтерського програмного забезпечення до роботі в просторі, складнощі з банками, небажання ФОПів ставати резидентами. 

Свої застереження висловив Віктор Левандовський, CEO, InternetDevels, на переконання якого, «частина компаній зайняла вичікувальну позицію щодо Дія.City». Жваве обговорення викликала його пропозиція щодо формування національної системи бізнес-клубів та лобіювання їх державою за кордоном.

Дізнатися більше та переглянути трансляцію заходу можна на нашому Youtube каналі за посиланням.

Серія менторських зустрічей ITU Public talks #Frankivsk – спільний проект західноукраїнських представництв Асоціації “IT Ukraine” та UKRSIBBANK BNP Paribas Group, направлених на розвиток регіонального ІТ-потенціалу, розширення нетворкінгу, обміну досвідом та креативними ідеями.

Ukrsibbank BNP Paribas Group із задоволенням приєднався до проєкту ITU Public talks #Frankivsk. Банк активно співпрацює з українськими ІТ-компаніями та запустив власну програму для юридичних осіб ринку ІТ - резидентів Дія.Сіті «КОД IT.АТ «УКРСИББАНК», яка створює вигідні умови для клієнтів середнього та малого бізнесу. Впевнені, що такий формат публічних дискусій матиме практичне значення для нашої аудиторії, - зазначає Андрій Городенський, начальник Прикарпатського регіонального управління UKRSIBBANK BNP Paribas.

Окрема подяка нашим інформаційним партнерам Івано-Франківському й Луцькому ІТ-кластерам.  

Наступний захід ITU Public talks #Frankivsk відбудеться 11 серпня та буде присвячений новим форматам освіти й підготовки ІТ-спеціалістів під час війни.