IT Ukraine взяла участь в дискусії щодо питань резидентства в Дія Сіty

IT Ukraine взяла участь в дискусії щодо питань резидентства в Дія Сіty

16 листопада відбулась панельна дискусія «Чи варто стати резидентом Дія City?», організована юридичною компанією Redcliffe Partners. Юридичні аспекти резидентства разом з колегами обговорив Костянтин Васюк, Виконавчий директор Асоціації. 

Колегами Костянтина Васюка по дискусійній панелі стали  Оксана Бульба, Head of Legal, Luxoft та Людмила Лапчук, Senior Associate, Redcliffe Partners. Вони обговорили низку деталей щодо впровадження правового режиму Дія City для IT-бізнесу: договори про вчинення неконкурентних дій, інтелектуальну власність, особливості впровадження гіг-контрактів тощо.

Ключові тези панелі:

  1. Закон про Дія Сity показує правову визначеність для всіх його учасників. Але є в той же час і ризики, з якими нам доведеться працювати це все з часом покаже судова практика.
  2. Фактично гіг-контракт є різновидом цивільно-правового договору, альтернативою ФОП. Гіг-контракти отримують соціальні гарантії в обсязі не меншому, ніж закріплено в законі КЗпП. Робочі відносини з гіг-контрактами не регулюються законом про КЗпП.
  3. Non-compete угода є договором про утримання від вчинення конкурентних дій. Це явище не є розповсюдженим в Україні це більше світова практика.  Отже, тільки судова практика дасть підстави щодо їх більш широкого застосування, саме в рамках реалізації Дія Сity
  4. Договори про нерозголошення мають чітко визначати, що відноситься до конфіденційної інформації,  та що саме є комерційною таємницею з точки зору компанії. Важливо, що вони захищають інтереси як компаній-резидентів, так і працівників.

Асоціація “IT Ukraine”  працює над вдосконаленням законодавства щодо правовогорежиму Дія City та надає  експертні рекомендації та пропозиції від IT-індустрії. Радіємо, що завдяки постійному діалогу з владою були враховані ключові побажання від IT-бізнесу в законопроєктах № 4303 та № 5376. Наразі ключове завдання для Асоціації — забезпечення наших учасників фаховою консультаційною підтримкою при прийнятті рішення щодо вступу в Дія Сіty.