Минулі два довгих та важких місяці війни, які розділили життя кожного українця на до та після. Всі ми проходимо етап переосмислення та трансформацій, формування нового BCP плану для української економіки в цілому та для ІТ-індустрії зокрема.
В цих нових реаліях наша галузь чи не єдина змогла втримати позиції та стати економічною опорою для держави. Наша стійкість та непохитність вражають міжнародних партнерів. Стабільний зв’язок, розгалужена мережа представництв за кордоном, фаховість та креативність ІТ-спеціалістів дозволяють українським компаніям стабільно виконувати свої зобов’язання. Завдяки ковідівським рокам, коли наші команди відпрацювали навички ефективної віддаленої роботи, понад 85% спеціалістів вже включені в операційну роботу онлайн або оффлайн. ІТ спеціалісти проявили свою мультитасковість: 2% пішли до лав ЗСУ, 5% - до кібервійська, інші поєднують волонтерство з виконанням поточних проектів та контрактів.
Вимушена масова релокація спричинила суттєві зміни ІТ-мапи України, створила умови для формування нових ІТ-осередків та перспективних ІТ-хабів. Так само, в структурі самої індустрії очікуються зміни фокусів, з вже очевидним зсувом в бік мілітаризації галузевих спроможностей, а також потреб постконфліктної відбудови.
Підтвердженням того, що ми виправдали кредит довіри від наших клієнтів, які попри всі ризики не пішли з ринку, а навпаки стали пліч-о-пліч з українськими компаніями та надали їм всебічної підтримки, стало збереження практично на довоєнному рівні обсягів контрактів українського ІТ-бізнесу. Завдяки цьому, галузь залишається фінансово стабільною, забезпечує регулярні валютні надходження до державного бюджету та сплачує податки наперед.
Як ніколи нам потрібна консолідація та синергія всіх стейкхолдерів ІТ-ринку, тільки єдиним фронтом ми зможемо вистояти та забезпечити подальший розвиток індустрії, яка має всі перспективи стати драйвером повоєнної відбудови та нової економіки України.
Розуміючи важливість глибинних аналітичних досліджень національної ІТ-галузі для формування державою та бізнесом ефективної стратегії її подальшого розвитку, IT Ukraine запускає нове дослідження “Українська ІТ-Індустрія: перезавантаження в умовах війни” за участі членів Асоціації, українських ІТ-кластерів у Вінниці, Дніпрі, Києві, Конотопі, Маріуполі, Одесі, Рівному, Тернополі, Харкові, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях, Чернігові та партнерських організацій.