IT Ukraine Education Summit 2022: підсумки

IT Ukraine Education Summit 2022: підсумки

20 жовтня відбулась довгоочікувана профільна подія, на тему ІТ-освіти - IT Ukraine Education Summit 2022! Захід охопив понад 2000 зацікавлених осіб, та зібрав понад 500 учасників онлайн та 29 спікерів. 

IT Ukraine Education Summit 2022 - це унікальний майданчик для цікавих освітніх дискусій із висококваліфікованими експертами ІТ-індустрії, представниками держави, бізнесу та навчальних закладів. Своїм досвідом, знаннями та прогнозами поділились спікери відомих ІТ-компаній, таких як SoftServe, Sigma Software, ЕРАМ, GlobalLogic, освітніх закладів KSE, DAN.IT Education, Mate Academy, STEM-школа INVENTOR, SET University, Український католицький університет, Національний університет ім. Тараса Шевченка, Міністерство науки і освіти України, представників регіональних ІТ-кластерів та багато інших. 

Асоціація “IT Ukraine” разом з партнерами постійно тримає в фокусі IT-освіту та розвиток співпраці між університетами, державними органами та бізнесом. Сьогодні ми провели Education Summit 2022 в новому форматі - більш розширеному, ніж в класичному виді. Я дуже радий, що навіть в такі складні часи, ми змогли залучити таких класних спікерів, які навіть під впливом зовнішніх обставин (війни) та зруйнованої інфраструктури в Україні змогли розказати, як ми будуємо нові проєкти, як ми розпочали навчальний рік і де ми можемо бути конкурентоспроможними на різних ринках, в тому числі, європейському та світовому. Але перед нами також багато викликів, проблем, які були обговоренні під час наших панельних дискусій. Я вдячний команді Асоціації “IT Ukraine” за те, що ми піднімали гострі питання і тримали гострі відповіді. Тому що всі ми працюємо на відбудову України, всі ми віримо в перемогу і дякуючи ЗСУ можемо проводити такі заходи, - зазначив Максим Почебут - Віце-президент з освітніх питань, IT Ukraine Association, Chief Learning Officer, Sigma Software.

Подія була зосереджена навколо п’яти панельних дискусій про ІТ-освіту та keynote speech. Учасники мали змогу задати питання експертам та отримати відповіді. 

Перша панельна дискусія була присвячена майбутньому IT-освіти. Експерти розповіли про те, як розпочався новий навчальний рік під час війни для студентів, які наразі актуальні формати навчання, як може змінитись вища ІТ-освіта, наскільки ВНЗ та студенти готові до змін та як ефективно можуть взаємодіяти держава, освіта та бізнес. 

На думку Олега Шарова, генерального директора директорату фахової передвищої, вищої освіти, Міністерство науки і освіти України, головне, що новий навчальний рік в Україні розпочався навіть в умовах війни. Заклади освіти усіх рівнів працюють з дотриманням вимог щодо безпечного освітнього середовища та безпеки учасників освітнього процесу. Залежно від місця розташування та змісту діяльності заклади працюють у традиційному, дистанційному або гібрідному форматі. “Вища та фахова передвища освіта практично завершили набір студентів, який відповідає нашим очікуванням з урахуванням поточної воєнно-політичної ситуації. Було б необачним казати, що війна не вплинула на якість освіти, але переконаний, що спільними зусиллями освітян та здобувачів освіти буде досягнуто прийнятного результату, який сприятиме життєвим перспективам української молоді, - стверджує пан Шаров.

В межах другої панельної дискусії поговорили про синергію досвідів корпоративної та вищої освіти. Зосередились на ключових змінах у стратегіях роботи корпоративних університетів, успішних кейсах партнерств між бізнесом та університетами, а також збереженню якості освіти у складних умовах. 

Під час війни першочергове - це збереження людей і наступ по всім фронтам до Перемоги. Тому сьогодні індустрія працює разом з освітянами, розвиваємо співпрацю, орієнтуємось на потреби країни в майбутньому. Відбудуємо Україну, опираємось на освітнє волонтерство і ділимось ресурсами індустрії з університетами, - переконаний Денис Гриньов, керівник навчальних програм ЕРАМ в Україні.

Євген Сакало, координатор університетської програми GlobalLogic в Україні, відзначив важливсть ІТ-освіти в контексті національної міцності:
Сьогодні ми говорили про освіту у різних її проявах - державну, корпоративну, приватну, неформальну. Це важливо, бо освітаце також наша зброя у цій війні і ми постійно навчаємося цією зброєю володіти на користь собі, своїй професійній діяльності, своїй країні. Освіта це про підтримку, про нові можливості, про комьюніті і зрештою, освіта це про новий досвід 

Дискусія про світчерів розгорнулась навколо загального портрету потенційного кандидата у воєнних реаліях. Також ми спробували зазирнути у майбутнє спрогнозувати перспективи, в тому числі і готовність риноку вакансій до кількості потенційних кандидатів. 

Данило Попов, проєктний менеджер освітніх ініціатив Міністерства цифрової трансформації України, розповів про проєкт ІТ Generation:
Це один із перших кроків реформування ІТ освіти, яким займалося наше Міністерство ще до початку повномасштабного вторгнення. Згодом проєкт переформатовали відповідно до викликів часу. Сьогодні він направлений на те, щоб допомогти талановитим українцям які залишилися без роботи, знайти себе в новій перспективній сфері. На першому етапі проєкту ми зможемо безоплатно навчити понад 2 тис. студентів. Ми знаємо, що світчерице талановиті мотивовані люди, що налаштовані швидко опанувати нову професію та почати працювати. Тож зараз працюємо над тим, щоб надати такий шанс якомога більшій кількості українців. 

Костянтин Магалецький  - Екс-партнер, Horizon Capital, інвестор в EdTech стартапи наголосив, що якість студентів-айтівців після початку війни суттєво зросла. Згідно даними провідної освітньої ІТ-компанії GoIT, більше половини студентів  проєкту IT Generation мають управлінський досвід, а 82% мають рівень англійської вище середньої.

Під час заходу ми також поговорили про практичні інструменти щодо підвищення якості освіти. Головною темою обговорення була якість освітніх програм та конкретні інструменти, практики, підходи, які мають сприяти здатності випускників до працевлаштуванняЧи достатній рівень підготовки студентів для того, щоб працювати на первинних позиціях і ІТ галузі? Яким чином відбувається співпраця основних стейхолдерів для забезпечення належної кваліфікації викладачів, актуалізації навчального контенту, розбудови сучасного освітнього середовища? Спікери навели приклади того, як можна відкривати та розвивати інноваційні освітні практики, враховуючи специфіку та досвід конкретних університетів. Обговорили підходи, як долучати студентів до командної роботи, роботи в проєктах, заохочувати брати участь в стартапах.  

Завдяки професійній організації спілкування, координації заходу, ми не відчували того, що між нами були сотні та тисячі кілометрів відстані, це була зустріч однодумців, обмін думками, інформацією, враженнями, емоціями в атмосфері доброзичливості, поваги та співпраці, - стверджує Ірина Золотарьова, професорка кафедри інформаційних систем та помічниця ректора з міжнародних проектів ХНЕУ ім. С. Кузнеця. 

Заключна панельна дискусія на тему: "Взаємодія національних та регіональних об’єднань щодо збереження ІТ-потенціалу України" була зосереджена навколо освітніх та CSR проєктів регіональних ком’юніті, перелаштування вже існуючих та появи нових освітніх ініціатив, впливу релокації та прогнозів навчального року у окремих регіонах. 

Ольга Шаповал, виконавча директора, Харківського ІТ Кластеру, подякувала за участь у події та наголосила, що для спільноти її кластеру напрямок освіти є ключовим:
Ми відновили наші проєкти та ініціативи вже 15 квітня та провели за цей час понад 210 заходів для студентів, школярів, вчителів та викладачів, в яких прийняли участь майже 13 тис. осіб. Це стало можливим тільки в об’єднанні зусиль ІТ-бізнесу та освітян. Ми вдячні за підтримку та спільну роботу стратегічному партнерству з IT Ukraine. Завжди відкриті до масштабування та шерінгу.

Наостанок для наших гостей виступив Романа Шеремета, доцент кафедри економіки Школи менеджменту Уезерхед Університету Кейс Вестерн Резерв (США), ректор-засновник Амерікан Юніверсіті Київ, засновник фундації “Global Ukraine”. Роман розповів про те, чому саме ІТ має бути основним напрямком та як створити український Гарвард. 

Захід організовано Асоціацією “IT Ukraine“ за партнерської підтримки GlobalLogic Ukraine, а також підтримки програмного партнера EPAM Ukraine. 

Інформаційні партнери заходу: МОН, Освіта.ua, Освіторія, АpiX-Drive, CASES Media, Code Club Україна, Chernihiv.IT, DAN.IT education, GoIT, Happy Monday, hi-Tech.ua, IТ Dnipro Community, IT-Association Vinnytsia, Kharkiv IT Cluster, Mind. UA, WTECH Ukraine.  

Перегляньте інші новини: