Асоціація “IT Ukraine” підтримала Глобальні Цілі сталого розвитку ООН

Асоціація “IT Ukraine” підтримала Глобальні Цілі сталого розвитку ООН

Дослідження інвестиційного інституту BlackRock свідчить, що компанії, які дотримуються Керівних Принципів ООН, більш ефективно відповідають на виклики COVID-19.
У березні 2021 року Асоціація “IT Ukraine” долучилася до реалізації Цілей сталого розвитку, затверджених ООН. Це означає, що відтепер соціальні та освітні проєкти Асоціації будуть сфокусовані навколо гострих соціально-економічних проблем та ефективних шляхів їх вирішення.

Асоціація “IT Ukraine” підтримала наступні Цілі сталого розвитку:

 • Ціль 4: Якісна освіта
 • Ціль 5: Гендерна рівність
 • Ціль 8: Гідна праця та економічне зростання
 • Ціль 9: Інновації та інфраструктура
 • Ціль 17: Партнерство заради сталого розвитку

Що таке Цілі сталого розвитку?

Цілі сталого розвитку (ЦСР), які ще називають «Глобальними цілями», спрямовані на те, щоби покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і процвітання для всі людей у світі. 17 Цілей є взаємопов'язаними — аби досягти успіху в одній, необхідний прогрес в інших.

Приватний сектор і політичні структури починають усвідомлювати, що Керівні принципи ООН варто застосовувати не лише з моральних та етичних принципів: вони також сприяють успішному бізнесу та зміцненню економіки. Ще одна перевага полягає в залученні прямих іноземних інвестицій (ПІІ). Глобальні інвестори більш схильні інвестувати у ті підприємства, які роблять все можливе для збереження робочих місць та захисту трудових прав, а ті підприємства, які цього не роблять, можуть опинитися під загрозою громадського осуду або судових позовів про дискримінацію,

— розповідає Дафіна Ґерчева, Постійна представниця ПРООН в Україні.

Сталий розвиток проєктів Асоціації

Асоціація “IT Ukraine” реалізує проєкти корпоративної соціальної відповідальності (далі — КСВ) з 2015 року. Потенціал українського ІТ важливо було спрямувати в тому числі і на посилення спроможностей громадянського суспільства. Тому один з чотирьох ключових напрямків роботи Асоціації це робота Education & CSR Community

За 6 років роботи Education & CSR Community було реалізовано більше 40 освітніх та соціальних проєктів та ініціатив різного масштабу. Серед них — всеукраїнський профорієнтаційний проєкт для школярів #Join_IT, найбільша конференція в галузі IT-освіти Synergy. IT Business & IT Education, соціальні проєкти #AntiVirus, ClickToSchool, єМалятко тощо. Перелік найбільших реалізованих проєктів можна знайти за посиланням.
Наші соціальні та освітні проєкти мають на меті надати рівні можливості доступу до ІТ-освіти дітям та підліткам, посилити чинні навчальні програми в університетах, котрі мають технічні спеціальності. Також ми багато працюємо над тим, аби налагодити продуктивний діалог між владою, освітянами та представниками ІТ-галузі.
Українська ІТ-індустрія — це потужний інноваційний інструмент, який дозволяє, як ніколи раніше ефективно відповідати на соціальні виклики,

Вікторія Федоренко, керівниця напрямку з розвитку освіти та клієнтського досвіду.

ЦСР у спільноті учасників Асоціації

Асоціація є найбільшим професійним об’єднанням українських сервісних та продуктових компаній, найвпливовішою неурядовою організацією, яка відстоює інтереси IT-галузі. Станом на початок квітня 2021 року її учасниками є 55 IT-компаній, щонайменше 9 з яких реалізують свої КСВ-стратегії згідно Цілей сталого розвитку. Серед них такі компанії, як: Luxoft, EPAM, TECHIIA, Intellias, Sigma Software, SoftServe, Infopulse, ELEKS, Itera.

Представниці та представники компаній-учасниць розповідають, чому їхні компанії прийняли рішення долучитися до цього глобального руху:

Леся Мандзевич, Employer Branding Manager у Luxoft Ukraine:

«Стратегія наших КСВ проєктів базується на цілях сталого розвитку ООН як на рівні Luxoft, так і на рівні нашої материнської компанії DXC Technology. Серед головних напрямків: здоров'я і добробут, якість освіти, гендерна рівність, піклування про чистоту довкілля та боротьба зі зміною клімату.

Ми вирішили їх реалізовувати, тому що ці цілі цілком відповідають філософії як нашого КСВ напрямку, так і компанії загалом створення стійкого зростання за допомогою інновацій та побудова при цьому довготривалих і значущих відносин із нашими спеціалістами, клієнтами та громадами, в яких ми працюємо».

Азіза Хамідова, експертка КСВ проєктів EPAM Ukraine:

«EPAM приєдналася до Глобального договору ООН у 2017 році на глобальному рівні. На сьогодні EPAM фокусується на 5 ключових Цілях сталого розвитку: 

 • Ціль 4: підвищення якості освіти
 • Ціль 5: гендерна рівність та розширення можливостей для жінок та дівчат
 • Ціль 8: інклюзивний та сталий економічний розвиток, забезпечення рівних можливостей для працівників
 • Ціль 13: турбота про навколишнє середовище та боротьба з впливом кліматичних змін
 • Ціль 17: глобальне партнерство задля сталого розвитку

Ключовим пріоритетом компанії є робота над покращенням якості та доступності освіти в Україні. Так, компанія щороку інвестує як у власні безкоштовні навчальні програми, так і підтримує вищі навчальні заклади, створюючи у партнерстві з ними навчальні лабораторії. У 2020 році EPAM Україна комп’ютерною технікою підтримала школи, соціальні центри, багатодітні сім’ї.

Також український офіс EPAM активно працює над питаннями гендерної рівності та створення можливостей для реалізації жінок в ІТ-галузі, регулярно проводить інформаційні кампанії щодо ролі жінок в ІТ та боротьби з гендерними стереотипами».

Маріанна Коніна, Chief Public Engagement Officer холдингу TECHIIA:

«У 2019 році холдинг TECHIIA об’єднав понад 10 бізнесів Олега Крота та Юрія Лазебнікова, а серед головних причин цього об’єднання було бажання розвивати стійкий бізнес. Зараз ми у холдингу дотримуємося уже п’яти Цілей сталого розвитку:

 • Ціль 3: Міцне здоров’я
 • Ціль 4: Якісна освіта 
 • Ціль 8: Гідна праця та економічне зростання 
 • Ціль 11: Сталий розвиток міст та спільнот 
 • Ціль 12: Відповідальне споживання

Важливість дотримання принципів сталого розвитку ми транслюємо на співробітників і стейкхолдерів у всьому світі. Ми переконані, що позитивні зміни легше робити у синергії, тому запрошуємо учасників Асоціація «IT Ukraine» до співпраці».

Тут ви можете знайти Звіт із корпоративної соціальної відповідальності холдингу TECHIIA за 2019 рік.

Юлія Маліч, Public Projects Manager компанії Itera:

«Сталий розвиток це одна зі стратегічних цілей компанії, разом із цілями зростання бізнесу та фінансовими. Itera активно долучається до створення стійкого майбутнього. Вже другий рік поспіль ми фокусуємося на трьох з сімнадцяти цілей сталого розвитку:

 • Ціль 9: Промисловість, інновації та інфраструктура
 • Ціль 11: Сталі міста та громади
 • Ціль 12: Відповідальне споживання та виробництво

Ми усвідомлюємо важливість досягнення цілей сталого розвитку для майбутнього нашої планети. Як активні члени суспільства об’єднуємо зусилля, щоб прискорити позитивні зміни. Як компанія застосовуємо нашу експертизу в цифрових технологіях, дизайні та консалтингу, щоб допомагати клієнтам вирішувати реальні проблеми реальних людей».

Віра Солдатова, Head of PR at Sigma Software:

«Sigma Software підтримує основні принципи розвитку, озвучені Організацією Об'єднаних Націй, і, здебільшого, фокусується на таких цілях, як:

 • Ціль 4: Якісна освіта
 • Ціль 5: Гендерна рівність
 • Ціль 8: Гідна робота та економічне зростання
 • Ціль 15: Збереження екосистеми суші

Для створення сприятливих умов для подальшого розвитку ІТ-галузі Sigma Software підтримує діалог з урядом. Враховуючи те, що сьогодні українська ІТ-галузь визнана однією з найбільш динамічних, її стабільне зростання в майбутньому також сприяє розвитку економіки країни».

Роман Гапачило, VP, Talent Management в Intellias:

«Ми впевнені, що досягнення ЦСР неможливе без залучення бізнесу. Основний фокус стратегії КСВ Intellias — екомобільність. Ми хочемо бачити українські міста сталими та екологічними, тому заохочуємо колег користуватися еко-транспортом і створюємо необхідні умови та інфраструктуру. Таким чином ми робимо внесок у досягнення Цілі №11 “Сталий розвиток міст і громад”.

Наші освітні ініціативи допомагають поширювати знання та розвивати навички, необхідні для саморозвитку та отримання гідної роботи, що є серед завдань Цілі №4 “Якісна освіта”. Також ми активно співпрацюємо з партнерами з громадського сектору й державними організаціями, тож підтримуємо Ціль №17 “Партнерство заради сталого розвитку”.

Надалі плануємо лише збільшувати наш внесок у досягнення ЦСР, наприклад, у найближчих планах компанії — посилити роботу щодо досягнення гендерної рівності (Ціль №5 "Гендерна рівність"). На початку квітня ми підписали Принципи розширення прав і можливостей жінок, ініційовані Глобальним Договором ООН та агенцією ООН Жінки. Таким чином, ми стали першою ІТ компанією в Україні, яка долучилась до глобального руху за гендерну рівність на робочому місці та у суспільстві. 

Закликаю й інші бізнеси долучатися до підтримки ЦСР, щоб створювати краще майбутнє разом!».

Катерина Андрущенко, Head of Employee Relations, ELEKS

«Eleks завжди підтримував українську медичну систему, а в 2020 році для нас критично важливим було забезпечення медиків та лікарень усіма необхідними засобами захисту та обладнанням, зокрема кисневими концентраторами – компанія зібрала понад 117 тисяч доларів на медичні потреби.

В політиці КСВ ELEKS багато уваги приділяємо проектам та ініціативам, які приходять від наших спеціалістів, адже для нас дуже важлива залученість і розвиток корпоративного соціального волонтерства.

Фокусуємося також на практиках:

 • ЦСР 1: Подолання бідності (Благодійні збори коштів)
 • ЦСР 4: Якісна освіта (Освітні проєкти для дітей)
 • ЦСР 8: Гідна праця (Поліпшення умов праці та розвитку спеціалістів)
 • ЦСР 11: Розвиток регіонів (ініціативи спрямовані на допомогу регіональним ініціативам, адже ELEKS має офіси у Львові, Києві, Івано-Франківську, Тернополі; Практичне волонтерство (облаштування парків, фарбування приміщень лікарні)
 • ЦСР 13: Захист планети (Зелений офіс або еко-ініціативи)
 • ЦСР 17: Партнерство заради досягнення цілей (Інтелектуальне волонтерство (pro bono)

Як долучитися вже зараз та корисні посилання

Ваша компанія також може інтегрувати Цілі сталого розвитку у свою діяльність. Для цього потрібно: 

 1. Ознайомитись з ключовими положеннями щодо реалізації Глобальних цілей за посиланням;
 2. Обрати ті цілі, які найбільше відповідають вашим поточним або запланованим проєктам;
 3. Розмістити лого ЦСР та обраних Цілей на своїх ресурсах та інформаційних матеріалах;
 4. Поділитися з вашими клієнтами та партнерами новиною про те, що ви підтримуєте Цілі сталого розвитку;
 5. Ефективно реалізовуйте свої КСВ-проєкти та комунікуйте успіхи!

Перегляньте інші новини :