IT Ukraine, МОН та Мінцифри презентували здобутки в IT-освіті

IT Ukraine, МОН та Мінцифри презентували здобутки в IT-освіті

12 проєктів та майже 50 тисяч залучених учасників та учасниць – Асоціація "ІТ Ukraine" разом з партнерами з Мінцифри та МОН підсумували 5 років спільної роботи в галузі IT-освіти. Результати презентували під час заходу IT Education Boost. 

12 жовтня Асоціація "IT Ukraine", Міністерство освіти та науки України і Міністерство цифрової трансформації презентували результати в IT-освіті з 2015 по 2021 рр. За цей період Асоціації разом з партнерами вдалось реалізувати 12 системних освітніх проєктів, які залучили 72 компанії та понад 48 600 учасників та учасниць.

.

Віце-президент з освітніх питань Асоціації та Сhief Learning Officer в Sigma Software Максим Почебут зазначає, що розвиток IT-освіти є пріоритетним напрямком роботи Асоціації. 

Протягом 5 років ми досягли значних змін в розвитку IT-освіти: залучили усіх ключових стейкхолдерів, реалізували низку освітніх проєктів і працюємо над реформуванням IT-освіти спільно з МОН та Мінцифри. Впевнені, що для сталих змін в сфері IT-освіти Асоціація як найбільша профільна платформа в Україні має поєднувати зусилля бізнесу, влади та освітніх структур,

– розповідає Максим Почебут.

Максим Почебут, Віце-президент з освітніх питань Асоціації та Сhief Learning Officer в Sigma Software

Освітні проєкти Асоціація реалізує в рамках Education & CSR Community, учасниками та учасницями якого є представники 63 IT-компаній. Cеред цих проєктів:

  • освітні конференції – Synergy. IT Business & IT Education та IT Ukraine Education Summit;
  • програма стажування для викладачів та викладачок – Teachers Internship;
  • просвітницький соціальний проєкт – VR-розробка з протимінної безпеки;
  • профорієнтаційні проєкти для дітей –  Хочу в IT, Join IT,  CODE Summer;
  • профорієнтаційний проєкт для юристів – IT LAW;
  • online-курси про основи IT-професій – Ти можеш усе! Можливості безмежні!, Навчайся. Грай.Працюй;
  • проєкт для посилення взаємодії сторін – освітня Slack-платформа ITU&МОН, Core Skills Project.  

Серед зазначених проєктів Асоціація співпрацює з Мінцифрою та МОН в рамках найбільшої освітньої конференції Synergy. IT Business & IT Education, IT Ukraine Education Summit, профорієнтаційного проєкту для дітей Join IT, освітньої Slack-Платформи ITU&МОН.

Асоціація “IT Ukraine” є нашим незмінним партнером. Лише в синергії держави та бізнесу нам вдасться реалізувати якісну реформу IT-освіти на всіх рівнях. Бізнес формує запит на зміни для більш швидкого зростання, а держава  створює умови для цього. Разом ми проаналізували поточні проблеми української IT-освіти та виокремили пріоритетні ініціативи для реформи і тепер працюємо над її реалізацією,

— наголосив Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT..

 

Артур Селецький, заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, зі свого боку наголосив на важливості спільних зусиль бізнесу та Уряду у розвитку IT-освіти. 

Насамперед, ми маємо переглянули всі ті підходи до IT-освіти, які вже є на сьогоднішній день. Це важливо, тому що IT-ринок перебуває у постійному русі та постійно змінюється. 5 років – це досить великий період для того, щоб щось змінилося. І саме синергія бізнесу і держави допоможе робити ці зміни якісно і на всіх рівнях,

зазначив Артур Селецький.  

Ознайомитися із презентацією ключових освітніх здобутків  в IT-освіті з 2015 по 2021 рр можна за посиланням

Нагадуємо, що вже сьогодні українським IT-компаніям бракує 50−60 тисяч осіб, і це за умови стрімкого щорічного розвитку ринку на 20-30%. Це означає лише одне: компанії гостро потребують кваліфікованих кадрів, які потрібно навчати та/або перенавчати, залучаючи з інших індустрій. Це можливо за умови тісної співпраці бізнесу, влади та освітніх структур. Дізнайтеся більше про роботу Education & CSRCommunity, станьте учасником Асоціації та реалізовуйте освітні проєкти національного масштабу з найбільшим освітнім бізнес-ком’юніті країни!