IT Ukraine та Посольство Узбекистану визначили напрями співпраці

IT Ukraine та Посольство Узбекистану визначили напрями співпраці

12 березня представники Асоціації “IT Ukraine” зустрілись з Послом та Першим секретарем Посольства Республіки Узбекистан в Україні. Вони обговорили можливості для обміну досвідом в рамках реалізації державної Стратегії «Цифровий Узбекистан-2030».

Учасники зустрічі:

  • Алішер Курманов, Посол Республіки Узбекистан в Україні;
  • Абдурахмон Махмудов, Перший секретар Посольства Узбекистану в Україні;
  • Наталія Митрофанова, Віце-президент з міжнародного співробітництва, Директор з зовнішніх зв’язків та стратегічного партнерства Wirex.
  • Максим Почебут, Віце-президент з освітніх питань Асоціації “IT Ukraine”, керівник освітніх програм в EPAM Ukraine;
  • Костянтин Васюк, Виконавчий директор Асоціації “IT Ukraine”;
  • Єфрем Лащук, Директор з політико-правових питань Асоціації “IT Ukraine”.

Учасники визначили ряд ключових напрямів для спільної роботи. Серед них, передусім, це спільні освітні IT-проєкти та співпраця між бізнесами двох країн для посилення нетворкінгу та обміну експертизою.

Так, найближчим часом відбудеться міжнародний online-захід, в якому візьмуть участь українські та узбекські IT-компанії. Захід окреслить потенційні напрями співпраці та допоможе спланувати першу бізнес-подорож українських IT-компаній до Узбекистану.

Нагадаємо, що перша зустріч представників IT Ukraine з Послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Курмановим та першим секретарем Посольства Абдурахмоном Махмудовим відбулась у жовтні 2020 року. Вже тоді сторони обговорювали перспективи розвитку IT в Україні та Республіці Узбекистан, діяльність новоствореного в Узбекистані ІТ-парку та державну Стратегію «Цифровий Узбекистан-2030».

Приводом до налагодження партнерства між країнами став активний розвиток IT-індустрії в Узбекистані протягом останніх кількох років. Так, у 2019 році з ініціативи Президента Республіки Узбекистан було створено IT Park, покликаний розвивати стартап-екосистему та ІТ-проєкти в країні. Також Президентом Республіки Узбекистан було затверджено програму розвитку IT до 2030 року. Україна є високорозвиненою країною в сфері IT, в якій експорт IT-послуг у 2020 році перевищив позначку в 5 млрд дол. США. Саме тому її досвід та експертиза стануть у нагоді на шляху до інтенсивного розвитку IT-індустрії інших країн.