IT Export Boost: перші домовленості між Україною та Сінгапуром

IT Export Boost: перші домовленості між Україною та Сінгапуром

У рамках спільного проєкту Асоціації та Міністерства закордонних справ IT Export Boost українські компанії отримали додаткову перевагу в співпраці з ринком Сінгапуру, який є четвертим фінансовим центром у світі та входом на ринок Східної Азії. 

На думку Катерини Зеленко, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Сінгапур, найперспективнішими напрямками двостороннього співробітництва є сфери продовольчих товарів та ІТ-технологій.

Україна – один із форвардів у світі в питаннях розвитку IT-сектора. Сінгапур – один зі світових лідерів у сфері інновацій. Об’єднавши зусилля, ми здатні у повному обсязі реалізувати потужний потенціал у таких сферах, як великі дані і хмарні технології, електронна комерція та охорона здоров’я,

– прокоментувала Катерина Зеленко, Посол України в Сінгапурі.

Історично склалося так, що українські IT-компанії розраховують лише на власні сили. І досягають значних результатів. Але за підтримки держави досягнути можна значно більшого. Сьогодні ми бачимо реальну підтримку, готовність та  бажання допомогти, проактивність з боку українського МЗС та наших посольств за кордоном,

– зазначила Наталія Митрофанова, віце-президентка з міжнародного співробітництва Асоціації.

15 листопада пройшов перший українсько-сінгапурський ІТ бізнес-форум, присвячений інноваційним підходам в обробці великих даних та розвитку хмарних технологій. Під часподії українські ІТ-компанії спільно з представниками Google та TeraData обговорили, серед іншого, такі питання:

  • чим відрізняється ІТ-ринок України та Сінгапуру, яку додаткову цінність пропонують українські компанії?
  • яке майбутнє хмарних технологій?
  • як працює синергія великих даних та машинного навчання, які приклади такої синергії може запропонувати Україна?

Після форуму було проведено 50 B2B зустрічей та наразі підписано 5 договорів про нерозголошення. 

Ми раді бачити успіх першого ІТ бізнес-форуму, який був організований SBF Global спільно з посольством України та Асоціацією “IT Ukraine”. Багато сінгапурських технологічних компаній з нетерпінням чекають початку співробітництва з українським бізнесом й ми впевнені, що в майбутньому з'явиться ще більше можливостей для їх кооперації,

– поділився своїми враженнями Прасун Мукерджі, член комітету GlobalConnect@SBF.

З української сторони до перемовин долучилися 12 компаній, серед них:

Сінгапурський ІТ бізнес-форум був успішною подією, адже вже наступного тижня ми отримали декілька запитів від місцевих компаній. Впевнений, що глибока технологічна експертиза українських інженерів та значний досвід розробки інноваційних рішень для глобальних бізнесів допоможуть і сінгапурським компаніям досягати їхні амбітні цілі,

– прокоментував Орест Фургала, керівник відділу партнерств компанії N-iX.

Зі сторони Сінгапуру 10 компаній взяли участь у В2В:

Проєкт IT Export Boost стартував 5 березня 2021 року. Його основним завданням є сприяння просуванню ІТ-експорту на зовнішніх ринках завдяки можливостям мережі дипломатичних представництв МЗС України за кордоном.

Довідково: 

Український IT-сектор тісно інтегрований в міжнародний ринок. За даними Opendatabot ІТ-експорт України за перші 9 місяців 2021 року виріс на 35% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Виручка бізнесу від IT-експорту за цей час склала $4,84 млрд – майже стільки ж, скільки за весь минулий рік. Серед усього експорту послуг України частка ІТ вже сягнула 38%. Для порівняння, на початку 2020 року вона складала 24%.

Рада експортерів та інвесторів при МЗС України (РЕІ) – платформа для українського та іноземного бізнесу, державних органів щодо залучення інвестицій, пошуку партнерів, поширення інформаційно-промоційних ресурсів, зокрема популяризації вітчизняного туристичного потенціалу.