IT-Enterpise відзначає важливість ERP-систем під час релокації бізнесу

IT-Enterpise відзначає важливість ERP-систем під час релокації бізнесу

Команда IT-Enterprise відзначає що цифрова зрілість українських компаній напряму впливає на терміни й ефективність їх релокації. Так, компанії, які на момент релокації вже мали оцифровані бізнес-процеси — від документообігу до обліку залишків на складах — здійснюють перенесення роботи підприємства в максимально короткі строки.

Співпраця IT-Enterprise з українськими компаніями в центральних і східних областях за останні 5 місяців свідчить, що у критичній ситуації активних військових дій цифрові рішення дозволили значній частині українського бізнесу зберегти нормативно-технічну документацію, колективні напрацювання, історії змін, індивідуальні проєкти щодо продукції тощо. Це дало можливість переносити підприємства в більше безпечні місця та оперативно відновлювати їх роботу.

Один з показових прикладів – НВО Імпульс, яке здійснило релокацію з Сєверодонецька і відновило роботу вже на новій території у максимально короткі терміни. До 24 лютого компанія мала значну частину оцифрованих процесів, зокрема R&D-процеси. Тож, коли було прийнято рішення про релокацію, фахівці IT-Enterprise мали відповідне підґрунтя для роботи.

Зокрема, працівникам компанії, які фізично знаходилися у різних країнах світу, був забезпечений доступ (у форматі “онлайн, 24/7/365”) до єдиної цифрової бази R&D-процесів: до технічної документації (PDM) і до ведення технічного документообігу (TDM). Це дозволило відновити роботу над замовленнями конструкторам, технологам і працювати у штатному режимі вже на новій локації.

Мільйони українців за ці місяці навчилися змінювати своє місце перебування і жити з одним рюкзаком за плечима, бути стійкими й мобільними. Аналогічно українській бізнес вчиться бути мобільним, бути готовим змінювати локацію без зупинок процесів, і зберігати керованість процесами за будь-яких умов. Це виклики надзвичайного рівня, та ми бачимо що це можливо. Тож наразі системні компанії ще активніше оцифровують бізнес-процеси, – відзначив CEO IT-Enterprise, Олег Щербатенко.

За даними Міністерства економіки України, від старту програми релокації – 692 компанії переїхали у більш безпечні регіони країни, а 484 з них почали працювати на нових місцях. Загалом українські підприємці подали 1769 заявки на переміщення виробничих потужностей через платформу цифрової взаємодії. Найбільша частка компаній переїжджає з регіонів активних бойових дій до Львівської (24,6%), Закарпатської (16,1%), Чернівецької (11,4%) областей. Також бізнес переміщується до Тернопільської (7,6%), Дніпропетровської (7,4%) та Івано-Франківської (7,3%) областей.

Серед переміщених підприємств, які вже відновили свою діяльність, найбільшу частку складають компанії гуртової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (39% від загальної кількості), переробної промисловості (33%), інформації та телекомунікацій (6%), професійної, наукової та технічної діяльності (5%).

В цій ситуації диджиталізація підприємства, особливо з впровадженою ERP-системою, дозволяє зберегти керованість процесами та, відповідно, життєздатність компанії.

Перегляньте інші новини: