IT_Dnipro Conference: як Дніпро може стати найбільшим ІТ-хабом України

IT_Dnipro Conference: як Дніпро може стати найбільшим ІТ-хабом України

8 червня в Дніпрі у центрі "Менора" відбулася найголовніша IT-подія цього літа для бізнесу Дніпропетровщини – IT_Dnipro Conference 2018. Чотири змістовних панелі, корисний контент та інсайти від спікерів, емоційні дискусії – саме так подію запам’ятають понад 150 її гостей та учасників не тільки з Дніпра, але й з інших регіонів країни. Головними темами конференції стали: стан та перспективи дніпровської ІТ-індустрії, успішні кейси синергії бізнесу та технологій, проблеми розвитку ІТ-освіти в регіоні та вихід українських компаній на світовий ринок.

Цього року конференцію відкривав вітальним словом виконавчий директор ІТ Dnipro Community Євген Гостіщєв.

"ІТ-спільнота Дніпра посідає четверте місце за розмірами серед інших міст України. Маючі чудову технологічну базу, ми спроможні стати найбільшим в Україні ІТ-хабом. Для цього, перш за все, потрібно консолідувати наші сили та ділитись один з одним досвідом у подоланні перешкод та викликів. Сьогоднішня конференція – це чудова нагода послухати представників тих компаній, що вже знайшли шляхи рішення деяких проблем. Сподіваюсь, тут і сьогодні ви знайдете відповіді на хвилюючі вас запитання", - відмітив Гостіщєв.

Після урочистого відкриття розпочався перший блок конференції, присвячений ролі Дніпра та Дніпропетровського регіону в українській економіці, рівню розвитку дніпровської ІТ-сфери та її перспективам. Відкрила першу панель Марія Кот, регіональній директор Дніпровського офісу компанії Luxoft з презентацією аналітичного дослідження економічних показників Дніпра.

За її словами, регіон генерує 10,2% ВВП країни, поступаючись в цьому значенні лише Київу, а об’єм іноземних інвестицій в Дніпро у 2016 році склав 1,6 млрд грн. Також Марія розповіла про статистку зростання ІТ-спільноти Дніпра та прогнози її подальшого розвитку.

"На сьогоднішній день в Дніпрі працюють 7 тис. ІТ-спеціалістів і їх число зростає майже на 1 тис. щороку, а до 2020 року кількість розробників у регіоні збільшиться до 10 тис. Але темпи розвитку ІТ-сектора можна прискорити, створивши відповідні умови і зробивши місто більш привабливим для спеціалістів з інших міст та країн. Для цього необхідно скласти стратегію розвитку ІТ-галузі, в якій затвердити три основні напрямки роботи – розвиток освіти, інфраструктури міста та створення бізнес-інкубатора для ІТ-стартапів", – зазначила Кот.

Продовженням панелі стала дискусія за участі Марії КотОлександра Кубракова, виконавчого директора Асоціації "ІТ Ukraine"; Дмитра Василиненко, директора компанії Sitecore Ukraine; Віктора Пузанова, радника Голови ДніпроОДА з питань інвестицій; Д-ра Вольфґанґа Мьоссінґера, Генерального консула Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку. Модератором дискусії виступив Микола Демченко, партнер юридичної компанії "Правоє дєло".

Учасники обговорили виступ Марії, погодившись з запропонованими нею конкретними кроками для розвитку привабливості міста. Олександр Кубраков зазначив, що темп росту ІТ-галузі в 5-6 разів перевищує темп розвитку ВВП України, що робить її найбільш привабливою для іноземних інвестицій. Також він додав, що для успішної презентації міста іноземним партнерам важливо мати розвинену інфраструктуру. Дмитро Василиненко розповів про важливість рівня досвіду працівників для зростання прибутків компанії. За його словами, щоб зацікавити досвідчених фахівців залишитись у Дніпрі, потрібно створювати відповідні для цього умови як у самій компанії, так і в регіоні.

Другу панель конференції відкрила Євгенія Лень, СЕО компанії Dinarys, з презентацією на тему "Вибудовування бізнес-процесів в компанії по системі СММІ Level". Вона поділилась досвідом у зміні бізнес-моделі, проблемами, з якими компанія зіштовхнулась при цьому та результатом, який було досягнуто після докорінної трансформації компанії.

Наступним виступав Костянтин Лежнін, заступник Голови Правління, UKRSIBBANK, який розповів про те, як інновації в сфері FinTech змінюють класичні банківські послуги.

"Швидке розповсюдження новітніх ІТ-технологій призвело до того, що користувачі по всьому світу очікують від банків нових рішень, через що сьогодні світ переживає FinTech революцію. Тільки минулого року об’єм інвестицій в цю сферу склав більш ніж $15 млрд, а майже чверть від загального фінансування банкінгу в світі ($50 млрд із $200 млрд) – це витрати на імплементацію інноваційних технологій у звичну роботу банків", - відмітив Лежнін.

Після презентації на тему FinTech настала черга ІТ-інновацій в сфері медицини. Андрій Ющенко, COO компанії SOLVVE, на прикладі власної компанії, яка надає послуги медичним закладам США, розповів про переваги технології блокчейн для збереження медичних даних пацієнтів.

Завершенням другого блоку конференції стала панельна дискусія, в якій взяли участь: Євгенія ЛеньКостянтин ЛежнінАндрій ЮщенкоОлексій Тулін, Founder & CEO в Archer Software та Артур Міхно, співзасновник та керівник компанії WORK.UA. Модератором дискусії виступив Микола Демченко. Учасники обговорили такі теми, як вплив ІТ-інновацій на традиційні сфери економіки, роль креативного класу у формуванні портрету сучасної країни, допомога держави у пошуках виходу на світові ринки та навіть гендерне співвідношення в ІТ-галузі.

Третій блок конференції був присвячений проблемам ІТ-освіти у Дніпропетровській області. Відкрила його Тетяна Касьян, HR-директор компанії ISD, яка представила успішний кейс співпраці бізнесу та місцевих вишів. В своїй доповіді вона, зокрема, розказала про внесок компанії до навчального процесу місцевих вузів.

"Маючи позитивний досвід залучення слухачів власних курсів до участі у комерційних проектах компанії, ми вирішили запросити до цього процесу також і студентів місцевих вишів. В якості місця набору студентів ми вибрали Дніпровський державний університет. Після розмови на кафедрі ІТ ми зрозуміли, що на такий тривалий період нам не дозволять відволікати студентів від навчання. Однак, натомість нам запропонували читати практичний курс ІТ для студентів, і ось вже 4 роки ISD читає лекції в ДНУ", - розповіла Касьян.

Тему підготовки новачків в IT-сфері продовжив Олексій Дишлевий, керівник підготовки Junior-спеціалістів EPAM Ukraine у Вінниці. Його виступ був присвячений проблемі підготовки молодих фахівців, випускників вишів та ІТ-курсів.

"Нажаль, досвід показує, що багато випускників, що влаштовуються до нас на роботу, не мають достатньо практичних навичок. І це не дивно – трьохмісячних профільних курсів не достатньо для підготовки повноцінних Junior-спеціалістів. Тому ми змушені вкладати власні ресурси, щоб підтримати та навчити хоча б частину найталановитіших з них", - зазначив Дишлевий.

Продовженням виступу стала дискусія щодо майбутнього розвитку ІТ-освіти в регіоні, тенденції сучасного освітнього процесу, необхідність реальних виробничих практик для студентів ІТ-спеціальностей. В ній взяли участь Тетяна Касьян; Олександр Хижа, президент DataArt Dnipro, доцент ФМП ДНУ та Микола Кузічев, керівник центру інформаційних технологій Міського центру управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради. Модератором дискусії виступив Олексій Дишлевий.

Після невеликої перерви учасники конференціцї перейшли до заключного, четвертого блоку конференції, що був присвячений уявленню іноземних клієнтів про Україну та її спеціалістів.

І першим в цій панелі виступив Олександр Яременко, Chief Legal Officer, COO компанії SP Advisors. В своєму виступі він розкрив особливості ведення бізнесу компаніями, які зареєстровані на території США, та пояснив на прикладі штату Вайомінг, чому американська юрисдикція це краще, ніж вести бізнес через офшорних контрагентів. Друга частина його виступа була присвячена українсько-канадському проекту підтримки торгівлі та експорту CUTIS.

Наступним слово взяв Еміліано Рамос, представник Emerging Europe Alliance for Business Services. Його виступ був присвячений стереотипам іноземних підприємців щодо України та шляхам їх подолання.

"Найпервіше в наборі стереотипів про Україну – це низький рівень економіки, корупція та війна. Ми знаємо, що це не зовсім відповідає дійсності. В Україні було реструктурізовано банківську систему, тут розвинута ІТ-галузь. Та, нажаль, деяких закордонних бізнесменів треба запрошувати та особисто супроводжувати під час поїздки Україною, щоб довести, що тут не так вже й погано. Особисто я вважаю, що рівень сервісу в Україні найвищий серед європейскьих стран, що не входять до ЄС", - зазначив Рамос.

Останнім в панелі виступив Ян Чернов, засновник та CEO в FullStackUA та Kaiiax. Його спіч був присвячений необхідності створення бренду сервісної ІТ-галузі.

"Бренд України в світі не носить системного характеру, він складається з окремих розрізнених елементів. Зараз найзначніша частина сприйняття України за кордоном походить з клієнтського досвіду – майже 90% нашого бренду. Відповідно, українська ІТ галузь теж не має особливостей в очах іноземців", - зазначив Чернов.

Після цього Еміліано Рамос; Олександр Яременко; Ян Чернов; Дмитро Примак, радник Norwegian-Ukrainian Chamber of Commerce та Максим Бахматов, голова правління Radar Tech, керуючий партнер UNIT.City, обговорили найгостріші моменти виступів спікерів панелі. Модератором дискусії виступив Микола Демченко.

Яскравим завершенням події стала презентація проекту POPCORP – спільної ініціативи УкрСібБанку та Radar Tech, що спрямована на підтримку стартапів та компаній, що працюють в сфері FinTech та можуть запропонувати інноваційні рішення з модернізації класичних банківських послуг.

Ми вдячні всім гостям події за теплі відгуки та активну участь у дискусіях зі спікерами, а партнерам – за відчутну підтримку.

Цього року IT_Dnipro Conference була б неможливою без підтримки:

Активну інформаційну підтримку події надавали: European Business AssociationExport Promotion OfficeKharkiv IT ClusterCherkasy IT ClusterVinnytsia IT ClusterKonotop IT ClusterIvano-Frankivsk IT ClusterSPALAHУчбовий ІТ-центр Level UpRunITITEM056.uagorod.dp.uaIT Radio