IT бізнес-спільнота направила Президенту України пропозиції щодо підтримки галузі

Бізнес направив Президенту України пропозиції з підтримки IT галузі

Найбільші бізнес-асоціації України підготували ряд пропозицій до Президента України з метою стимулювання розвитку та зростання IT-галузі. Офіційного листа 27 серпня підписали Асоціація “IT Ukraine”, European Business Association, American Chamber of Commerce, Спілка Українських Підприємців та Українська асоціація венчурного та приватного капіталу UVCA.

Для стимулювання розвитку IT-галузі підписанти пропонують наступні рішення:

  1. уникнути будь-якого додаткового  регулювання IT-галузі;
  2. зберегти існуючий податковий режим та незмінність податкових ставок для IT-галузі і гарантувати IT-компаніям можливість вільно обирати форми співпраці з IT-спеціалістами;
  3. законодавчо посилити захист IT-бізнесу від потенційно можливих протиправних дій з боку правоохоронних органів та сприяти захисту права власності;

Окрему увагу бізнес-спільнота приділила і питанню розвитку освіти, запропонувавши розробити механізми державно-приватного партнерства у сфері розвитку освіти в галузі IT. Також запропоновано спростити процедури отримання дозволів на імміграцію в Україну для іноземних IT-спеціалістів. 


Слід зазначити, що саме IT є однією з найбільш швидко зростаючих галузей економіки України. Це зростання стало можливим в тому числі і завдяки ефективно працюючій контрактній моделі “компанія-ФОП”. Саме контрактна форма взаємодії компаній зі спеціалістами дозволяє зростати галузі на 25-30% щороку, відповідно, сплачувати більше податків до держбюджету та головне створювати тисячі високооплачуваних робочих місць навіть в умовах глобальної економічної кризи. Саме тому у зверненні до Президента ми акцентували увагу на найбільш важливих для нас чинниках.

— зазначив Костянтин Васюк, Виконавчий директор Асоціації “IT Ukraine".