IT-бізнес надав технічну допомогу в рамках державного проєкту єМалятко

IT-бізнес надав технічну допомогу в рамках державного проєкту єМалятко

Компанії Ciklum та Valtech підтримали проєкт єМалятко, який значно спрощує батькам новонароджених процес оформлення адміністративних послуг для немовлят. В рамках проєкту IT-компанії передали 156 комплектів ноутбуків Фонду Східна Європа, який спрямує техніку до пологових будинків, Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) та відділів ДРАЦС.

єМалятко — це комплексна послуга для батьків новонароджених, яка дозволяє батькам оперативно отримати до 10 послуг за 1 заявою одразу в пологових будинках, Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) або відділах ДРАЦС. В цьому їм допомагає спеціальний адміністратор, який вносить дані в базу, а технічна допомога значно спрощує цей процес.

Народження малюка — це прекрасна і хвилююча подія. І останнє, про що мають думати батьки в такий важливий для родини момент, — це бюрократія. Тому ми дуже раді, що ми маємо можливість долучитися до проекту єМалятко і зробити свій вклад в цифрову трансформацію України.

— Андрій Оксенюк, Фінансовий директор компанії Ciklum

Впровадженням послуги займається Міністерство цифрової трансформації України разом із Програмою EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.

Олексій Вискуб, перший заступник Міністра цифрової трансформації, зазначає, що запуск послуги єМалятко у всіх регіонах країни є одним з пріоритетних завдань Уряду. 

Ми докорінно змінюємо усталену десятиліттями практику, коли батьки новонароджених повинні були відвідати декілька різних установ та витратити години у черзі замість того, щоб провести цей час з немовлям. Відтепер достатньо подати одну е-заяву, щоб одночасно отримати свідоцтво, виплати на дитину, УНЗР та номер платника податків, зареєструвати місце проживання малюка. Таке реформування, що значно спрощує взаємодію громадян з органами влади та сприяє інноваційному розвитку України, стало можливим завдяки підтримці наших партнерів – ІТ-бізнесу.

— розповідає Олексій Вискуб.

Артурас Кведеріс, Виконавчий директор Valtech, підкреслив, що участь в подібних соціальних проєктах і є однією з причин участі компанії в Асоціації та регіональних кластерах. Адже спільними зусиллями можна досягти значно більших результатів, ніж поодинці.

Нагадуємо, що раніше до проєкту долучились компанії EPAM та UKRSIBBANK BNP Paribas Group. Вони передали 100 ноутбуків та 39 принтерів за сприяння Фонду Східна Європа до пологових будинків, органів Державної реєстрації актів цивільного стану та Центрів надання адміністративних послуг.