Як українські ІТ-компанії відбудовують майбутнє української нації

Як українські ІТ-компанії відбудовують майбутнє української нації

Цієї весни разом із партнером Євгенієм Гусаровим та командою з більш ніж 80 волонтерів ми побудували платформу надання та пошуку безкоштовного житла для переселенців Dopomagai.org. Читайте як ми будували цей сервіс в окремій статті.

Під час побудови Dopomagai ми провели велике демографічне дослідження сімей переселенців (отут можна почитати про результати). Тоді за спинами та проблемами батьків-переселенців ми побачили інших героїв, які потребували допомогу, - ми побачили дітей. А ще ми побачили великий демографічний колапс, який насувається на Україну і вбиває наше майбутнє.

Нас зацікавила ця проблема, ми занурились у неї і згодом це стало початком нового соціального стартапу - Humancreed.com (хʼюменкрід - це англійською “віра людства”).

Humancreed.com - це мобільний додаток, який поєднує свідомих українців - нас з вами - із дітьми, щоб сплачувати їм пряму цільову стипендію для навчання та розвитку, слідкувати за прогресом підопічних та прозоро бачити всі витрати. Це альтернативний соціальний податок - без посередників і корупції, але з великою місією виховання нової нації українців, які вірять в людство, людяність та суспільство.

До участі в проєкті зареєструвалось вже більше 13,000 дітей-переселенців. Як на середину березня 2023 року, більше 300 спонсорів фінансують 120+ дітей, а наша ціль - знайти спонсорів для кожної дитини. До проєкту вже долучились команди співробітників Wix.com, Yola.com, Clario.co, Avitar.Legal та інші. А ми шукаємо нові команди свідомих, щоб долучити їх до нашої віри у майбутнє України - до проєкту Humancreed. Долучитись можна за запрошенням - просто напишіть на пошту andrii@humancreed.com.

Дізнайтеся більше про проєкт, переглянувши онлайн-вебінар на Youtube Асоціації IT Ukraine

Читайте далі у цій статті подробиці про демографічний колапс в Україні та як його вирішує проєкт Humancreed.

Проблема. Демографічний колапс.

Україна має один із найнижчих показників народжуваності у світі, а населення за останні 30 років скоротилося на 10 мільйонів.

На початку 2022 року в Україні проживало 7.5 мільйонів дітей.

З того часу більше ніж 2.5 мільйонів дітей виїхали за кордон та пішли там в садочки та школи. Більшість з них вже ніколи не повернеться. Наша країна втратила третину своїх дітей, а разом з ними - своє майбутнє.

Ще 2 мільйони дітей - внутрішньо переміщені особи.

Батьки-переселенці втратили власне житло, втратили роботу та джерело доходу, витратили всі свої заощадження та роблять все можливе, аби вижити. Оскільки всі доходи витрачаються на базові потреби, такі як житло, їжа та медикаменти, у всьому іншому батьки змушені відмовляти. Тож мільйони маленьких танцюристів, плавців, шахистів та художників більше не ходять до гуртків, спортивних секцій та клубів, не займаються з репетиторами та навіть не мають ноутбуку для онлайн-навчання.

Батьки дітей-переселенців були вимушені поставити навчання та розвиток дітей на паузу.

Після втрати Україною третини дітей за рахунок еміграції, втрата другої третини - це надзвичайний демографічний колапс, наслідки якого ми побачимо дуже скоро. У наших вишах не буде вистачати студентів, а вхідний поріг знизиться ще більше. До наших компаній не будуть приходити молоді талановиті співробітники. На Олімпійських Іграх українці будуть виступати під прапорами інших держав. Врешті-решт, не буде кому сплачувати податки.

Наша улюблена країна може повторити долю Ірландії - з 80 мільйонів ірландців по всьому світу в самій Ірландії проживає лише 8 мільйонів. Впевнений, ніхто з нас не хоче такого для нашої країни.

Майбутнє України зникає, тому що майбутнє нашої нації - діти, яких ми втрачаємо.

Але ми віримо, що наше суспільство може подолати цю кризу, тому що ми нація сміливих, згуртованих та талановитих людей.

Тому після Перемоги, крім відбудови самої країни, нам треба відбудовувати й майбутнє нашої нації. Чим менше дітей в нас залишиться, тим більше турботи, підтримки та можливостей наше суспільство повинно надати кожному з них.

Члени нашої команди, як і кожен українець, особисто переживають за можливі наслідки неминучої кризи, тому ми прагнемо вирішити проблему майбутнього України. Ми вирішили докласти своє інженерне та продуктове мислення, щоб допомогти суспільству подбати про кожну дитину в країні. Втім, починаємо ми свій шлях саме з допомоги дітям-переселенцям.

Як працює Humancreed?

Під час реєстрації на платформі батьки завантажують відео, фото та текстові історії, щоб познайомити потенційних спонсорів із дітьми, їх інтересами та досягненнями. Платформа допомагає встановити перший емоційний контакт дітей із спонсорами.

Під час метчинг-сесії спонсори обирають дітей та підтримують їх через підписку на сплату стипендії. Хтось обирає дітей-чемпіонів, хтось обирає особливих діток, а хтось - дітей із схожими мріями. Одну дитину може підтримувати як один так і декілька спонсорів. Отже будь-який внесок спонсора є важливим.

Наразі стипендія перераховується безпосередньо на банківські картки батьків підопічних дітей. При цьому Humancreed контролює, щоб батьки витрачали їх відповідно до визначених напрямків, а звіти з витрат доступні для перегляду спонсорами.

В подальшому ми плануємо, з одного боку, запровадити власні віртуальні банківські картки, по яких зможемо контролювати та обмежувати напрями витрат (накшталт каліфорнійської програми підтримки нужденних - CalFresh), а з іншого - побудувати маркетплейс дитячих можливостей, щоб сплачувати за фактично спожиті дітьми послуги та продукти напряму постачальникам.

Чому Humancreed, а не державні програми?

Humancreed - це пряма цільова підтримка дітей, яка забезпечується через платформу, ще має кілька переваг:

  1. Прозорість: пряма підтримка від спонсорів дозволяє контролювати використання коштів. Humancreed стежить за тим, щоб батьки витрачали отримані кошти відповідно до визначених напрямків, а звіти з витрат доступні для спонсорів. Це забезпечує високий рівень прозорості та відповідальності.
  2. Мінімізація корупції: завдяки прямому зв'язку між дітьми та спонсорами, кошти обходять бюрократичні структури. Це знижує ризик неправильного використання коштів або втрати їх через корупційні схеми.
  3. Більша довіра до суспільства: оскільки Humancreed базується на принципах взаємодопомоги та співпраці між громадянами, це сприятиме зміцненню довіри між людьми та суспільством в цілому. Замість того, щоб покладатись на державні програми або інституції, українці об'єднуються для надання підтримки тим, хто її потребує найбільше.
  4. Покращення репутації України: національні та міжнародні спостерігачі можуть побачити, як громадяни України беруть на себе відповідальність за допомогу власним дітям та розвиток країни. Це може покращити репутацію держави в очах світу та зміцнити довіру українців до власної нової держави.

Як Humancreed вирішує демографічну проблему?

Суспільство має інвестувати в дітей, оскільки це вклад у майбутнє країни, який принесе користь усім. Інвестування в освіту та здоров'я дітей забезпечує їм можливості для розвитку та досягнення свого потенціалу, що підвищує їхні шанси на успіх у майбутньому. Діти, які отримують якісну освіту та догляд, зазвичай стають більш продуктивними членами суспільства, здатними внести свій внесок у розвиток економіки та інновації. Отже, інвестування в дітей є інвестицією у майбутнє суспільства в цілому.

Humancreed має потенціал стати катализатором для українського економічного дива. Шляхом забезпечення дітей доступом до позашкільного розвитку та навчання, суспільство збільшує кількість майбутніх талантів і професіоналів, що можуть стати мотором для економічного зростання України, в яке інвестують самі українці. Збільшення кількості майбутніх лікарів, науковців, артистів та інших професіоналів призведе до зростання ВВП країни і стане кроком до українського економічного дива. 

Як долучитись до Humancreed?

Дивіться відео, щоб дізнатись більше про додаток Humancreed.

Наразі проєкт працює в закритому режимі, тож, якщо ви хочете долучитись до Humancreed, просто напишіть мені: andrii@humancreed.com.

Перегляньте інші новини: