Як українська ІТ-компанія допомагає нідерландським ІТ-бізнесам?

Як українська ІТ-компанія допомагає нідерландським ІТ-бізнесам?

Daxx — одна з найстаріших українських ІТ-компаній. За двадцять років ми допомогли понад 300 клієнтам, 40% з яких родом з Нідерландів, закрити нестачу ІТ-спеціалістів на місцевих ринках праці. Наші нідерландські клієнти відіграли важливу роль у формуванні Daxx таким, яким він є сьогодні. До прикладу, саме клієнти з ІТ-сфери в Нідерландах допомогли нам розробити деякі з наших додаткових послуг з урахуванням конкретних потреб бізнесу в Нідерландах. Для того, щоб надати нашим нідерландським клієнтам професійну допомогу, ми уважно прислухаємось до болів та потреб наших клієнтів та тримаємо руку на пульсі ІТ-сфери в Нідерландах. Зі слів наших клієнтів, в ІТ-сфері Нідерландів панують наступні тренди:

Брак ІТ-спеціалістів: у 2020 в Нідерландах нарахували 54 000 незаповнені вакансії програмістів

Останні 5 років ми спостерігаємо непропорційний ріст ІТ-сфери та кількості розробників у Нідерландах. Ще у 2018 році ІТ-компанії повідомляли про складність закриття 46% усіх відкритих вакансій з розробників ПЗ. А два роки тому близько 40% підприємців у Нідерландах заявляли, що дефіцит ІТ-спеціалістів є основним фактором, що сповільнює зростання їхньої бізнесу.

Talent Зростання дефіциту ІТ-спеціалістів - основна проблема нідерландських ІТ-компаній

Натомість в Україні функціонує 402 технічні навчальні заклади. Починаючи з 2016 року, ці навчальні заклади випускають приблизно 35 000 спеціалістів-початківців. Загалом, в Україні налічується близько 200 000 технічних спеціалістів, більшість з яких прагнуть працювати над цікавими проектами та допомагати іноземному бізнесу збільшувати прибутки.

За останні три десятиліття в Україні виросло три покоління програмістів, перше з яких створило перший універсально програмований електронний комп'ютер MESM, а останнє — Grammarly та PetCube — технологічні продукти світового класу.

Висока конкуренція серед роботодавців

Брак талантів у Нідерландах зумовлює дві інші тенденції — високу конкуренцію серед роботодавців та завищену зарплату розробників. Мультинаціональні ІТ-корпорації, такі як Apple, Google, IBM та інші, задають тренди на локальних ринках, пропонуючи винагороду вдвічі і втричі вищі, ніж ринкові зарплати. Не говорячи вже й про переваги та соціальний пакет, які вони пропонують. Отже, малим та середнім технологічним компаніям не залишається іншого вибору, як шукати розробників в інших країнах.

Україна стає все більш популярною серед нідерландських технологічних компаній. В Україні є близько 4000 технологічних компаній, 812 з яких спеціалізуються на наданні послуг із аутсорсингу з розробки програмного забезпечення, згідно із Clutch.

Велика кількість потенційних ІТ-компаній підрядників та близьке розташування роблять Україну зручним стратегічним напрямком ІТ-аутсорсингу для нідерландського ІТ-бізнесів. Отже, Україна має великий резерв технічних спеціалістів, який постійно поповнюється, а також велику кількість ІТ-компаній, які накопичили глибокий досвід у роботі з іноземними клієнтами.

Висока середня зарплата розробників та вимогливе робітниче законодавство в Нідерландах

Середня зарплата розробника в Нідерландах становить близько 51 268 доларів, тоді як в Україні розробник програмного забезпечення заробляє від 25 000 до 30 000 доларів на рік. На відміну від України, у Нідерландах роботодавець повинен нести витрати пов’язані із звільнення а також високі податки роботодавця.

The average software developer salary in the world 2020

Податки, які сплачують роботодавці у Нідерландах, подвоюють річні витрати на кожного програміста. У середньому найм програміста в Нідерландах обходиться у 88 058 доларів США, а в Україні - приблизно 25 000 доларів на рік (PayScale). В результаті, роботодавці в Нідерландах витрачають приблизно в два-три рази більше часу та грошей порівняно з ІТ-компаніями в Україні.

Завдяки тому, що більшість програмістів в Україні працюють як фізичні особи підприємці, процеси найму та звільнення скорочені до одного-двох місяців. Тому наймаючи розробників через українські ІТ-компанії, голландські ІТ-бізнеси отримують більше свободи та економії.

Післямова

З роками дефіцит ІТ-спеціалістів в Нідерландах лише зростатиме. Тому для українських ІТ-компаній дуже важливо продовжувати вирішувати зростаючу проблему та вдосконалювати спектр послуг. Я також рекомендую будувати міцні стосунки з нідерландськими клієнтами, брати до уваги їхні потреби та постійно вдосконалювати ваші послуги.

Перегляньте інші новини :