GR напрям

Цей напрям роботи Асоціації охоплює проєкти, що допомагають захистити ІТ-бізнес та інтереси ІТ-індустрії в сфері оподаткування, протидію зловживанням представників контролюючих і правоохоронних органів, допомогу компаніям щодо налагодження конструктивного діалогу з владою.

Проєкти

 • Щорічна IT Ukraine Legal Conference об'єднує представників влади, IT-бізнесу, профільних асоціацій, NGO для обговорення потреб IT-індустрії та планів ії сталого розвитку.
 • Дія.City Legal Support – це проєкт юридичної підтримки членів "IT Ukraine", які вже є резидентами Дія.City, готові ними стати або розглядають таку можливість. Проєкт має своєю метою забезпечити експертну допомогу компаніям – кандидатам щодо вступу в Дія.Сity, надати юридичні послуги для компаній – резидентів Дія.Сity, допомогти у комунікації з Мінцифрою щодо питань, які стосуються Дія.Сity.
 • Legal Talks. Модеровані онлайн-дискусії з політико-правових та фінансових тем для ком'юніті, де спікерами стануть представники компаній-учасників.
 • Q&A Committee Talks - закриті зустрічі IT Law Committee, де разом з експертами обговорюємо найгарячіші для індустрії питання і формуємо план подальших дій.
 • Зустрічі з експертами. У клубному форматі регулярно обговорюємо поточні питання ведення бізнесу в Україні та за її межами.
Катерина Олійник

Катерина Олійник

Віце-президент Асоціації з фінансово-правових питань, Arzinger

Адвокат, патентний повірений України, арбітр з розгляду доменних спорів ВОІВ (Женева, Швейцарія). Отримавши фахову правову освіту, кар’єру почала із спеціалізації на питаннях захисту права інтелектуальної власності та додатково пройшла навчання у WIPO Academy (Женева, Швейцарія). Досвід у сфері консалтингу з 2001 року. Наразі фокусується у наданні консалтингових послуг для IT індустрії. Лектор авторського курсу "Digital Law" Академії консалтингового бізнесу.

Співпраця з Урядом та Парламентом

 • Асоціація плідно співпрацює з Офісом Президента України, Міністерством цифрової трансформації та відповідним Комітетом Верховної Ради. Наші ініціативи враховуються та реалізуються Кабінетом Міністрів України та окремими міністерствами, зокрема Міністерством фінансів, Міністерством економіки, Міністерством оборони, Міністерством освіти і науки, Міністерством соціальної політики, а також відповідними профільними Комітетами Парламенту.
 • Diia City, віртуальна економічна зона зі спеціальним податковим, фінансовим і правовим режимом. Проєкт розроблявся спільно з Міністерством цифрової трансформації. Асоціація активно взаємодіє з Міністерством за цим проєктом у частині консультативної допомоги та недопущення створення умов, що можуть негативно вплинути на ведення ІТ-бізнесу в Україні.
 • Асоціація активно долучалась до розроблення законопроєкту про створення Бюро економічної безпеки України (№ 3959-1).
 • Асоціація виступила ініціатором проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність (№ 5371).
 • Асоціація допомогала Кабінету Міністрів України в розробці Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) на 2020–2022 роки в частині заходів щодо підтримки ІТ-сектору економіки.
 • Асоціацією розроблено законопроєкт “Маски-шоу Стоп-3”, що знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Цей проєкт закону спрямований на захист ІТ-бізнесу від зловживань слідчих і прокурорів під час проведення обшуків у компаніях.

Взаємодія з найбільш впливовими громадськими організаціями та об’єднаннями бізнесу

Асоціація має багаторічний досвід співробітництва з Європейською бізнес асоціацією (EBA), Американською торгівельною палатою в Україні (ACC), Українською радою бізнесу (УРБ) та Спілкою українських підприємців (СУП).

Результатом співробітництва стало лобіювання багатьох ініціатив, які є стратегічно важливими для ІТ-галузі.

Такими ініціативами насамперед виступають ініціативи, розроблені Асоціацією і спрямовані на створення сприятливих умов ведення бізнесу в Україні:

 • Заборона щодо створення нових державних інституцій для регулювання ІТ-індустрії та введення додаткового регулювання економіки, особливо щодо експортного ІТ;
 • Заборона стосовно підвищення податків для ІТ-галузі, а також зміни існуючих умов оподаткування;
 • Надання можливості ІТ-компаніям співпрацювати з ІТ-спеціалістами, що надають їм послуги як ФОП, без ризику перекваліфікації такої співпраці у приховані трудові відносини;
 • Захист права ІТ-спеціалістів на вільний вибір співпраці з юридичними особами (це мають бути не лише трудові відносини, а й відносини між ФОП та юридичними особами);
 • Заборона на перевірки Держпраці ІТ-компаній у випадках, якщо відсутня заява фізичної особи про порушення щодо неї трудового законодавства;
 • Осучаснення вітчизняного трудового законодавства.

Комітет з ІТ-права

Комітет з ІТ-права, як структурний підрозділ Асоціації, являє собою найбільш потужну постійно діючу спільноту фахівців у сфері права, фінансів, кібербезпеки, менеджменту ІТ-компаній, їх HR та ІТ спеціалістів.

Комітет узагальнює досвід, напрацьовує експертизу, забезпечує knowledge sharing, вирішує актуальні питання роботи української ІТ-галузі.

Юридична підтримка роботи Комітету забезпечується нашими партнерами: ALCOR, ARZINGER, ASTERS, GOLAW, SAYENKO KHARENKO, STRON.

Засідання Комітету відбуваються на регулярній основі - щомісячно. Кожна зустріч обов’язково має свою програму та перелік питань. Під час зустрічей обговорюємо плани та виклики, формуємо стратегію та обмінюємося досвідом.

Завдання Комітету:

 • Експертна допомога компаніям – учасникам  IT Ukraine з юридичних та фінансово-економічних питань
 • Надання зауважень і пропозицій щодо законопроєктів та інших нормативно-правових актів, які стосуються ІТ-індустрії
 • Експертна допомога у розробленні Асоціацією нормативно-правових актів, відкритих листів, звернень та ін. щодо захисту інтересів ІТ-індустрії або учасників Асоціації

У рамках діяльності Комітету розглядаються результати роботи Асоціації над проєктами, що спрямовані на допомогу ІТ-бізнесу.

Йдеться насамперед про Дія.City Legal Support, Є-support, лобіювання інтересів ІТ-індустрії в сфері бронювання за мобілізацією, релокації спеціалістів та перетину кордону під час війни, оподаткування за кордоном, протидії зловживанням представників контролюючих і правоохоронних органів, допомоги компаніям щодо налагодження конструктивного діалогу з владою.