Виконавчий директор IT Ukraine Костятинтин Васюк у “Відверто про IT”

Виконавчий директор IT Ukraine Костятинтин Васюк у “Відверто про IT”

 Новий випуск подкасту “Відверто про IT” вже на Youtube Асоціації “IT Ukraine” та подкаст-платформах Urban Space radio.

Виконавчий директор найбільшого професійного об’єднання ІТ-компаній в Україні, – Асоціації IT Ukraine, Костянтин Васюк поділився власними історіями про перші життєві уроки, розказав про хобі, улюблені фільми, книжки, а також про власний шлях в кар’єрі від бізнесу у сфері будівництва до керування ІТ Асоціацією. 

Ведучі також дізналися в Костянтина Васюка про: 

  • кредо його життя, принципи та “червоні лінії”; 
  • особисті індикатори зростання у кар’єрі та особистому житті; 
  • його роль як керівника у команді, мікроменеджмент та особисте ставлення до “бірюзових компаній”.

Костянтине, чи стикався ти у своєму житті із стереотипами та чи доводилось комусь щось доводити? 

  • Життя – для того, щоб його жити. Не відкладати на потім, думати, чи правильно я щось роблю, звірятися зі стереотипними уявленнями щодо тебе в оточуючих. А ми часто так робимо та витрачаємо свій неоціненний час життя. Я обираю просто жити, а не вступати у боротьбу із чиїмись стереотипними уявленнями щодо мене. Я нещодавно побачив графіку, де показане життя людини до 90 років, а квадратики там – це тижні. Так от, у мене ці квадратики майже на половину вже заповнені. У кожного з нас не так багато часу, щоб витрачати його на те, що не несе жодної користі.

Як відбувається делегування у твоїй команді? Чи як ви визначаєте зони відповідальності? 

  • Я впевнений, що за кожен проєкт має відповідати окрема людина. Це може бути менеджер проєкту чи інший відповідальний керівник. Є проєкт – є відповідальний. Я намагаюся побудувати систему саме таким чином. Колись ми експериментували та делегували це між декількома людьми, але зрозуміли, що так воно не працює. В Асоціації я особисто відповідаю за результати роботи всієї команди, але вважаю, що для ефективності, потрібно визначати відповідальних та делегувати проєкти та процеси й далі не займатись мікроменеджментом. Тільки тоді буде потрібний результат.

Як ти розумієш що рухаєшся вперед? Як об’єктивно вимірювати досягнення від своєї роботи? 

  • Я постійно звіряюся із тим, куди я йду. У кожного буде свій індикатор успіху, звісно, але я для себе зрозумів, що якщо я можу дозволити собі щось, що не дозволяв до цього – значить я рухаюсь вперед. Наприклад, раніше я не міг собі дозволити відпочивати, або через гроші, або через відсутність часу. А зараз можу. Не міг дозволити купити те, що хотів, а зараз можу. Тобто, рівень життя росте, а це прямо пов’язано із результатами роботи – значить все робиться вірно.

Нагадаємо, відтепер свіжий випуск улюбленого подкасту чекатиме на тебе кожної п’ятниці: наступний випуск зі Святославом Кавецьким, Director of Industry Affairs компанії N-iX буде доступний вже 2 червня. 

Підписуйся на Youtube-канал Асоціації “IT Ukraine”, щоб не пропустити! 

Підпишись, щоб не пропустити! 

Звикай до ВІДВЕРТОсті.

Відверто про IT це подкаст про тих, хто робить технологічні зміни в Україні. Голосами проєкту стануть 10 успішних СЕО компаній, tech-стартапів, керівників компаній-гігантів чи маленьких команд з багатомільйонними продуктами. Вони розкажуть про «true IT» та свій шлях від мрійника до успішного лідера команди й криейтора IT-продуктів.

Проєкт створений Асоціацією IT Ukraine, найбільшим професійним об’єднанням ІТ-компаній та IT-фахівців в Україні, спільно з Urban Space radio. Генеральний партнер подкасту «Відверто про IT» UKRSIBBANK BNP Paribas Group. Медіа-партнер подкасту SPEKA.media