EPAM проінвестував розвиток антиконтрафактної платформи на основі технології Blockchain

EPAM проінвестував розвиток антиконтрафактної платформи

EPAM Systems здійснив посівне інвестування в start-up sigmaledger. Це прискорить впровадження технології Blockchain в доменах ланцюжків поставок, діджитал директ-маркетингу та антиконтрафакту. Обсяг інвестицій не розголошується. Кошти будуть спрямовані на ринковий запуск платформи та її подальший розвиток під потреби клієнтів. Інвестування в подібні проекти дозволяє EPAM посилити експертизу в побудові діджитал еко-систем для клієнтів і зберегти дух start-up культури всередині компанії.

У доповнення до вже існуючого в epam центру компетенцій blockchain, для роботи над цим проектом буде сформовано підрозділ іт-в спеціалістів на базі харківського офісу epam україна.

Sigmaledger - це інноваційна платформа на основі технології blockchain, що забезпечує прозорість ланцюгів поставок. Вона дозволяє постачальникам, виробникам і дистриб'юторам зберігати дані та управляти ними без єдиного центру керування, що усуває можливості для фальсифікації та обігу контрафактних товарів.

Відповідно до «Глобального звіту про контрафакт брендової продукції за 2018 рік», загальна вартість контрафактних товарів у 2017 році склала 1,2 трильйона доларів. За даними звіту, найчастіше підробляють взуття, вироби зі шкіри та гаджети, а зростання продажів контрафактної фармацевтичної продукції може створити загрозу для здоров'я і безпеки людей.

Sigmaledger пропонує загальну платформу для всіх учасників ланцюгів постачання, в тому числі виробникам, дистриб'юторам, складам, роздрібним торговцям, державним установам, сертифікаційним лабораторіям та споживачам. За допомогою платформи вони можуть управляти своєю продукцією, реєструвати угоди, відстежувати партії в ланцюжку поставок, а також доводити оригінальність пропонованих предметів.

Традиційно учасники ланцюжка поставок неохоче використовують загальну централізовану систему через відсутність довіри до операторів таких систем. Використання смарт-контрактів Blockchain для управління платформою усуває ризики, пов'язані з недобросовісністю системних операторів, і значно підвищує конфіденційність даних. Леджери на основі блокчейнів передають повний контроль над даними в руки їх власників, зводять до мінімуму ризик підробки даних і забезпечують координацію дій учасників ланцюжка поставок без ризику обміну конфіденційними бізнес-даними.

Для того, аби дізнатися детальніше про те, як працює платформа, пропонуємо до перегляду відео (eng): https://www.youtube.com/watch?V=s4ixsjsxw0k

Нагадуємо, що на початку 2018 року EPAM Systems придбала компанію Continuum Innovation, яка спеціалізується на інноваційному продуктовому дизайні.