Експортна ІТ-індустрія продовжує підтримувати економіку України

Експортна ІТ-індустрія продовжує підтримувати економіку України

За даними Національного Банку України, обсяг експорту комп'ютерних послуг за перше півріччя 2022 року становить 3,74 млрд долл, що на 23% більше ніж за аналогічний період попереднього року. Це майже 110 млрд грн. надходжень до економіки України. При цьому сума сплачених ІТ-індустрією податків та зборів у першому півріччі склала 32,6 млрд грн.

З початку 2022 року та, незважаючи на війну, національна ІТ-індустрія стабільно зростає. Галузь активно донейтить на ЗСУ та гуманітарні проекти, своєчасно сплачує податки, втримала позиції на міжнародному ринку.

Експортна ІТ-індустрія витримала виклики та показала стійкість і продовжує підтримувати економіку України. Однак, показники експорту за червень свідчать про зниження темпів зростання у порівнянні з двома попередніми воєнними місяцями. Вірогідними чинниками таких тенденцій стали зміни валютної  політики НБУ в травні, невизначеність термінів запровадження нових процедур щодо можливості бронювання ІТ-спеціалістів та їх тимчасового виїзду у закордонні відрядження. Національна ІТ-індустрія все ще зберігає значний потенціал для зростання. Проте, якщо критично важливі питання не будуть вирішені протягом найближчих тижнів -  вже у в наступних звітних періодах  ми, вірогідно, побачимо регрес, - наголошує виконавчий директор Асоціації Костянтин Васюк.

Асоціація «ІТ Ukraine» — це найбільша спільнота ІТ-компаній, яка об’єднує понад 120 учасників та понад 80 тис українських ІТ-фахівців. Асоціація поєднує інтереси бізнесу, держави та міжнародних партнерів задля розвитку ІТ-індустрії в Україні. Разом з компаніями-учасницями, ІТ-кластерами та партнерами захищає інтереси бізнесу та просуває бренд України як провідної технологічної нації.

Перегляньте інші новини: