Згідно з даними платіжного балансу України, експорт комп’ютерних послуг у 2019 році зріс на 30,2% порівняно з попереднім роком і склав 4,17 млрд дол. Відповідно обсяг сплачених до держбюджету України податків та зборів збільшився на 28% і становить 16,7 млрд грн.
Галузь інформаційних технологій України продовжує стрімко зростати. У 2019 році надходження податкових платежів та єдиного соціального внеску від IT-індустрії сягнули 16,7 млрд грн порівняно з 13 млрд грн у 2018 році. Для прикладу:
- експорт комп’ютерних послуг становить 4,17 млрд дол., що більше за виручку від експорту пшениці (3,65 млрд дол.).
- 16,7 млрд грн — це третина (32%) витрат держбюджету України на освіту у 2019 році чи майже половина (43%) — на охорону здоров’я.
Щорічно IT-експорт зростає на 20-25%. Щоб зберегти поточні темпи росту на тлі гострої світової конкуренції за таланти, перш за все, потрібен виважений підхід держави до перегляду існуючих податкових моделей і розвиток ІТ-освіти, -
зазначив Костянтин Васюк, Виконавчий директор Асоціації «ІТ України».
Чинником зростання українського IT-експорту є, перш за все, високий попит глобального ринку на IT-рішення і збереження контрактної моделі при взаємодії компаній та ІТ-фахівців.
Усі дії Мінцифри в IT-сфері спрямовані на розвиток та збільшення темпів росту ринку. Наша мета - не обкласти IT-компанії додатковими обтяжливими податками, а навпаки - створити сприятливі умови для роботи. Для цього ми постійно знаходимось у діалогі з IT-ринком і напрацьовуємо оптимальну модель регулювання. Окрім цього, ми працюємо над низкою ініціатив, які спростять діяльність IT-компаній, -
підкреслив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації.
IT Ukraine Association − це найбільший пул сервісних та продуктових ІТ-компаній в Україні, які сукупно формують 50% всієї експортної виручки ІТ-галузі в Україні та об’єднують 27% українських IT-фахівців. Асоціація працює на ринку вже понад 15 років. Наша місія – забезпечити сприятливі умови для розвитку сфери IT в країні та за кордоном.