EduTalks: освіти має підготувати талант до потреб ринку та бізнесу

EduTalks: освіти має підготувати талант до потреб ринку та бізнесу

З нагоди відкриття в місті Івано-Франківськ нового офісу найбільша українська ІТ-компанія EPAM Україна спільно з Асоціацією “IT Ukraine” провели захід Education Talks про інноваційний розвиток Франківська через синергію бізнеса, влади та освіти.

Із вітальним словом до учасників звернувся Костянтин Васюк, Виконавчий директор Асоціації “IT Ukraine”, який модерував дискусію: ІТ-індустрія є індустрією нової економіки, яка потужно зростала до війни, допомагаючи підтримувати економіку, і яка буде дуже важливою після перемоги, коли ми будемо відбудовувати країну і продовжувати розвивати те, що ми ще не встигли до початку російського вторгнення. 

До дискусії долучились:

  • Андрій Трофімов, Керівник західноукраїнської локації EPAM Ukraine 
  • Вікторія Дротянко, Заступник міського голови - директор Департаменту освіти та науки Івано-Франківська міська рада 
  • Михайло Косьмій, Перший проректор, проректор з навчальної роботи, Університет Короля Данила 
  • Світлана Клімковська, Директор Івано-Франківського приватного закладу ліцею “АСТОР”. 

Учасники обговорили нові перспективні напрями співпраці бізнесу, влади та освіти, освіту під час війни, баланс між офлайн та онлайн навчанням для якісної підготовки студентів, найбільш ефективні моделі навчання у майбутньому.

Вікторія Дротянко розповіла про те, як місто Франківськ розвиває бізнес спільно  з Бізнес асоціацією Івано-Франківська та громадськими організаціями, як Promprylad Renovation MetaLab, що бере участь у проекті “Нова економіка Івано-Франківська”.  

У нових реаліях життя, визначаємо нові можливості розвитку громади, трансформацій та прийняття нестандартних рішень. Нам важливо знайти консенсус: влада – бізнес – громада для того, щоб ми всі працювали на благо міста. Наразі потреба у нових ІТ-талантах є настільки великою, що компанії, які працюють на цьому ринку, роблять свій внесок у розвиток нових спеціалістів. Для Франківська, це хороша можливість рости ще більшими темпами. Це добре для міста, людей та конкурентності. Жити і працювати вдома — найкраще. Івано-Франківськ є конкурентоздатним і перспективним містом - Вікторія Дротянко, Заступник міського голови - директор Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Андрій Трофімов поділився досвідом EPAM з точки зору підготовки ІТ-спеціалістів до бізнесу.До війни компанія демонструвала великі темпи росту, які розраховувала нарощувати і далі. В порівнянні з Європейськими країнами Україна має резерв для навчання айтівців. З початком повномасштабного вторгнення компанія мобілізували ресурси, щоб, перш за все, вирішити питання  безпеки людей. EPAM, маючи свій навчальний заклад, допоміг багатьом університетам з окупованих територій перенестись в хмарне обчислення. Що стосується самої компанії, її навчальні програми були перероблені для швидшого входження студентів в ІТ. Наприклад, деякі програми допомагають студентам старших курсів технічних спеціальностей інтегруватись в компанії через навчальні програми, і потім вийти на глобальний ринок. По-суті, головна мета освіти - підготувати талант до потреб ринку та бізнесу.  

ІТ-індустрія продовжує працювати та підтримувати країну валютними надходженнями, не дивлячись на війну. Також ми продовжуємо піклуватися про майбутніх талантів через збереження якості освіти. Ми розуміємо, що поєднання формальної академічної та неформальної прикладної освіти – це єдиний дієвий механізм, який наповнює ІТ-індустрію кваліфікованими спеціалістами. Плюси неформальної освіти – у її гнучкості до нових вимог та використанні сучасних підходів. Тому навчання на EPAM University programs  свого часу адаптувалося до умов пандемії Covid-19, а в цьому році -  й до викликів війни. Зараз, як ніколи, ми повинні об’єднувати зусилля на всіх рівнях – держава, виші, бізнес - щоб тримати фокус на доступності освіти, її якості, та продовжувати інвестиції за для майбутнього нашої країні,– зазначає Андрій Трофімов, керівник західноукраїнської локації ЕРАМ

На переконання Світлани Клімковської, головний виклик, який стоїть перед містом - збереження і розвиток того, що вже є. Треба створити умови, щоб іноземні партнери та клієнти не відчували небезпеки у роботі з Франківськом. Базисом для розвитку бідь-якого бізнесу, в тому числі і ІТ-сфери, є освіта.  Освіта вже не буде такою як раніше. Вона буде змішаного формату і батьки матимуть змогу обирати - онлайн, офлайн, чи сімейний тип навчання.  

Бажаємо щоб Івано-Франківський регіон розвивався в напрямках освіти та іновацій! 

Перегляньте інші новини: