Освітній та КСВ напрямки

Одна з ключових цілей роботи Асоціації розвиток ІТ-освіти для сталого зростання ІТ в Україні. Даний напрямок роботи Асоціації поєднує освітні та соціальні проєкти, які розвивають галузь та вирішують гострі соціальні проблеми. 

Асоціація “IT Ukraine” є лідером з розвитку ІТ-освіти в Україні. З 2016 року ми реалізували 12 освітніх проєктів, які залучили більше 50 000 учасників.

Проєкти, які реалізуємо:

Synergy

 

Synergy. IT Business and IT Education це платформа, де народжуються круті колаборації між IT-компаніями та навчальними закладами. IT Ukraine збирає разом представників IT-бізнесу, освіти та влади, щоб обговорити шляхи трансформації освітньої системи в Україні. Більше 500 учасників щороку, топ-менеджери масштабних IT-компаній і регіональних IT-кластерів, представники Міністерства освіти і науки та Міністерства цифрової трансформації, керівники вишів, шкіл, приватних ініціатив та лідери студентських спілок. Це найбільша подія, яку ми з великою гордістю готуємо щороку.

 

#Join_IT

 

Профорієнтаційний проєкт для школярів #Join_IT за 7 років своєї роботи залучив 30 тис. дітей з 25 міст України та 350 спікерів. Всі ці 350 фахівців IT-компаній зголосились бути менторами для школярів, адже, за прогнозами експертів, 25% вакансій найближчих років будуть пов’язані зі сферою ІТ. Усі звичні для нас індустрії так чи інакше будуть невід’ємно пов’язані з інформаційними технологіями. Якщо ви IT-фахівець і вам є про що розповісти дітям про свою роботу - ми вже зачекались на вашу заявку!

 

IT Ukraine Education Summit

 

450+ представників влади, провідних ВНЗ України та ІТ-компаній: вже другий рік поспіль об’єднуємо представників провідних ВНЗ та ІТ-компаній, аби обговорити пріоритети реформи ІТ освіти, університетську та корпоративну освіту, а також поділитися інсайтами та цікавими освітніми знахідками. IT Ukraine Education Summit – це:

Обговорення кращих навчальних практик та пріоритетних напрямків реформи ІТ освіти;

Відповіді на питання, які хвилюють усіх залучених до освітнього процесу: студентів, викладачів та представників індустрії;

Аналіз поточної ситуації та прогнози на майбутнє.

 

Хочу в ІТ

 

Подія, яка має на меті познайомити підлітків та їх батьків зі світом IT-індустрії та допомогти визначитися з майбутньою професією. Мітап зібрав 177 учасників: з них 101 — дорослі, 76 — підлітки. Провели 10 воркшопів для підлітків, і 3 — для дорослих від спеціалістів 5 компаній. Програма мітапу поділена на 5 основних потоків, згідно основних IT-професій: програмісти, дизайнери, маркетологи, DevOps, Game Dev.

 

VR-розробка з протимінної безпеки для дітей

 

ЮНІСЕФ спільно з Асоціацією “IT Ukraine” створили першу в світі віртуальну реальність (VR) із протимінної безпеки для дітей на сході України. Вже у квітні у зонах з високою небезпекою  від вибухових предметів,  VR стане компонентом освітніх сесій, які ЮНІСЕФ проводить у школах за підтримки урядів Німеччини та Італії. Освітні сесії дозволять у розважальному форматі закріпити знання, які дитина отримує під час класичного уроку. Навчання з VR охоплять області, постраждалі від конфлікту, а також Дніпровську, Запорізьку та Харківську, де знаходяться склади боєприпасів та проживають вимушені переселенці.

Навчайся. Грай. Працюй

У 2021 разом з Ubisoft, компанією-учасницею Асоціації, провели урок для дев’ятикласників Новопечерської школи, м. Київ. Діти переконалися, що любов до комп’ютерних ігор може стати місточком до кар’єри мрії в ІТ.

У 2020 році проєкт «Навчайся. Грай. Працюй» був пілотним і стартував дуже успішно: ми залучили 614 учасників, які прослухали 3863 лекцій. Слухачі відвідали київський офіс компанії Ubisoft Ukraine та познайомились з 5 основними напрямами роботи в розробці ігор: ігровий дизайн, програмування, тестування, арт, менеджмент. 

Онлайн-курс навчає дітей, батьків, вчителів та всіх, хто цікавиться ігровою індустрією, як перетворити пристрасть до комп’ютерних ігор на успішну кар’єру в ІТ-індустрії. Його розробили компанія-розробник ігор Ubisoft Ukraine, IТ Ukraine Association та студія онлайн-освіти EdEra.

Slack-платформа “ITU&МОН”

У 2020 році Асоціація "IT Ukraine" та МОН перепідписали Меморандум про співпрацю та запустили Slack-платформу з робочими групами щодо освітніх питань. Її мета — налаштувати взаємодію компаній-членів Асоціації та МОН для реалізації потенційних спільних проєктів. 

Slack-платформа дозволяє IT-компаніям бути в курсі освітніх проєктів Міністерства та швидко реагувати на них, а також долучитись до них організаційно / консультаційно / матеріально.

Аби долучитися до Slack-платформи “ITU&МОН”, перейдіть, будь ласка, за посиланням. Долучитися до платформи можуть компанії, котрі є учасниками Асоціації “IT Ukraine”.

Teachers Internship

Безкоштовне стажування для викладачів сприяє покращенню рівня навчання у сфері технологій та програмного забезпечення в українських вишах. Програма ЕРАМ Teachers Internship стартувала у липні 2017 року.

За перше півріччя 2021 року було залучено більше 300 учасників стажування. Наразі вже було проведено 7 хвиль стажування викладачів у Києві, Харкові та Львові. Щоденні воркшопи з інженерами-практиками дозволили поглибити знання в управлінні проєктами (гнучкі підходи, SCRUM-підхід), дізнатися про процеси на сучасних проєктах (безперервна інтеграція, управління доставкою продукту, аналіз бізнес-вимог), опанувати додатки та інструменти для командної роботи (Jira, Git). Дві сотні викладачів з понад 20 вишів отримали доступ до бази знань EPAM. Це дало їм змогу внести зміни до навчальних курсів «Комп’ютерні науки та Програмна інженерія», що означає якісну підготовку сучасного студента, майбутнього ІТ-спеціаліста.

CODE Summer

Безкоштовна літня школа програмування для дітей 12-17 років, в якій вони працюють над своїми технічними ідеями, відвідують офіси українських IT-компаній та навчаються soft skills та проєктному менеджменту. У 2018 році ми відібрали 130 учасників. 

Про минулі випуски школи ви знайдете інформацію тут: 2017 та 2016. Наразі проєкт тимчасово призупинено.

Core Skills Project

У 2018 році компанії-учасники Асоціації “IT Ukraine” презентували уніфікований перелік вимог та рекомендацій до спеціалістів junior-рівня. Відтоді спеціалісти, які тільки починають кар’єру в IT, орієнтуються на вимоги та рекомендації, підготовлені сервісною IT-індустрією. 

ClickToSchool

Проєкт, який робить навчальні заклади для дітей з інвалідністю “видимими”. Якщо ж більш детально, то в рамках пілотного проєкту ClickToSchool учні школи програмування DAN.it education на волонтерських засадах розробили сайт для київського Навчально-реабілітаційного центру №17. Проєкт триває і ми запрошуємо усіх бажаючих долучитись, адже можливо саме ваша команда допоможе зробити ці школи більш “видимими” і сотні батьків та дітей зможуть значно оперативніше дізнаватись всю необхідну інформацію про навчання.

IT LAW

IT LAW — програма професійного розвитку №1 для юристів розроблена спільно з Києво-Могилянською академією, одним з лідерів юридичної освіти в Україні. Під час програми 18 юристів-практиків з провідних ІТ та юридичних компаній протягом 6 модулів діляться своїм досвідом, допомагаючи учасникам систематизувати свої знання чи отримати необхідну базу для роботи з ІТ-компаніями.

Сильною стороною програми є значна кількість практичних кейсів, з допомогою яких учасники максимально заглиблюються в матеріал та формують необхідні для роботи навички у сфері ІТ. За умови успішного проходження програми випускники отримують сертифікат, а п'ять кращих студентів мають змогу пройти стажування в ІТ-компаніях.

Ти можеш усе! Можливості безмежні!

Online-курс «Ти можеш усе! Можливості безмежні!» з підготовки IT-спеціалістів серед людей з інвалідністю був створений для того, щоб вони вивчали IT-технології і отримували роботу в провідних IT-компаніях України. Його розробили і впровадили Міністерство соціальної політики України, Асоціація “IT Ukraine” та платформа online-курсів Prometheus. Протягом курсу слухачам в навчанні допомагали близько 120 IT-спеціалістів з 10 IT-компаній: SoftServe, N-iX, EPAM Ukraine, Innovecs, DataArt, GlobalLogic Ukraine, Viseven Group, CI Gen, webPCstudio, BCD Travel. Додатково слухачів консультували HR ментори з IT-компаній ELEKS, N-iX, Techiia holding. Всього в програмі взяли участь 3293 учасника, наразі триває процес їхнього працевлаштування. 

Всеукраїнська кампанія з вакцинації айтішників

Всеукраїнська кампанія з колективної вакцинації айтішників стартувала у травні 2021 року після того, як Асоціація ініціювала зустріч-обговорення питання вакцинації з МОЗ. На цій зустрічі були присутні представники Асоціації “IT Ukraine”, IT-кластерів України та IT-компаній. У липні відбулася поставка партій вакцин і Асоціація розпочала координацію розподілу перших 4500 доз Comirnaty від Pfizer-BioNTech та 3500 доз Moderna по місту Києву. Наступні поставки вакцин Pfizer, Moderna, Astra Zeneca та CoronaVac були розподілені у регіонах.

Станом на серпень 2021 року в Україні першою дозою вакциновано більше 30000, другою дозою — більше 24000 ІТ-спеціалістів і спеціалісток.

#AntiVirus

#AntiVirus — це ініціатива Асоціації “IT Ukraine”, покликана запобігти поширенню коронавірусу 2019-nCoV і допомогти медичним працівникам України в боротьбі з ним. З моменту запуску ініціативи 26 березня, команда координує зусилля компаній, медичних закладів, благодійних фондів та регіональних IT-кластерів для ефективної задля допомоги лікарям. На першому етапі ми сконцентрувалися на закупівлі засобів індивідуального захисту для лікарів та медобладнання. 

Компанії-учасники проєкту: EPAM, GlobalLogic, Miratech, ELEKS, Ubisoft, Intellias, Dev.Pro, Luxoft та N-iX. 

єМалятко

Асоціація “IT Ukraine” долучилась до державного проєкту єМалятко, який значно спрощує батькам новонароджених процес оформлення адміністративних послуг для немовлят. В рамках проєкту компанії-члени Асоціації — EPAM та UKRSIBBANK BNP Paribas Group — вже передали 100 ноутбуків та 39 принтерів за сприяння Фонду Східна Європа до пологових будинків, органів Державної реєстрації актів цивільного стану та Центрів надання адміністративних послуг. Успішна реалізація проєкту потребує мінімального технічного забезпечення у вигляді комп’ютерів та ноутбуків, тож техніка від компаній допоможе фахівцям швидко і комфортно виконувати свою роботу. 

Компанії-учасники проєкту: EPAM, UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Максим Почебут

Голова ком'юніті

Максим Почебут

Віце-президент з освітніх питань, Chief Learning Officer, Sigma Software Group

Кандидат технічних наук, доцент. Має понад 12 років досвіду роботи в освітній та ІТ-галузях, десятки реалізованих проектів у сфері розвитку кадрів.

Зустрічі ком'юніті

Зустрічі ком'юніті Асоціації відбуваються на регулярній основі. Кожна зустріч обов’язково має свою програму та перелік питань для обговорення. Після кожної зустрічі ми формуємо план подальших дій та ретельно слідкуємо за його дотриманням.

Про освітнє та CSR ком'юніті

Головна мета Освітнього та CSR ком'юніті – координація діяльності учасників Асоціації у сфері розвитку технічної освіти та корпоративно-соціальної відповідальності в Україні. В рамках зустрічей учасники комітету розробляють спільні заходи задля забезпечення галузі висококваліфікованими фахівцями, вирішення існуючих проблем у системі підготовки кадрів та налагодження ефективного діалогу між бізнесом, владою та освітніми, соціальними закладами.

Нам приємно, що IT Ukraine об’єднує відповідальні IT-компанії, які окрім того, що розвивають індустрію, ще й турбуються про рівень освіти, стан екології та інші соціально-важливі речі.