Освіта та CSR

Одна з ключових цілей роботи Асоціації — модернізація ІТ-освіти для сталого зростання ІТ-індустрії в Україні. Даний напрямок роботи Асоціації поєднує освітні та соціальні проєкти, які розвивають галузь та вирішують гострі соціальні проблеми.

Наші завдання

 • Реалізовуємо проєкти з МОН в рамках Меморандуму про співпрацю.
 • Об'єднуємо зусилля бізнесу, влади та освітніх інституцій задля розвитку IT-освіти.
 • Залучаємо до проєктів ключових стейкхолдерів: викладачів, школярів, студентів, батьків молоді, представників влади та освітніх структур. 

Асоціація “IT Ukraine” є лідером з розвитку ІТ-освіти в Україні. За останні 5 років ми реалізували 12 масштабних освітніх проєкти, які залучили понад 50 000 учасників.

Денис Гриньов

Голова ком'юніті

Денис Гриньов

Віце-президент з освітніх питань, Head of EРАМ University in Ukraine

Зустрічі ком'юніті

Зустрічі ком'юніті Асоціації відбуваються щоквартально та за запитом учасників. Кожна зустріч обов’язково має свою програму та перелік питань для обговорення. Після кожної зустрічі ми формуємо план подальших дій.

Проєкти

Synergy

Synergy. IT Business and IT Education це платформа, де народжуються круті колаборації між IT-компаніями та навчальними закладами. IT Ukraine збирає разом представників IT-бізнесу, освіти та влади, щоб обговорити шляхи трансформації освітньої системи в Україні. Більше 500 учасників щороку, топ-менеджери масштабних IT-компаній і регіональних IT-кластерів, представники Міністерства освіти і науки та Міністерства цифрової трансформації, керівники вишів, шкіл, приватних ініціатив та лідери студентських спілок. Це найбільша подія, яку ми з великою гордістю готуємо щороку.

 

VR-розробка з протимінної безпеки для дітей

ЮНІСЕФ спільно з Асоціацією “IT Ukraine” створили першу в світі віртуальну реальність (VR) із протимінної безпеки для дітей на сході України. Вже у квітні у зонах з високою небезпекою від вибухових предметів,  VR стане компонентом освітніх сесій, які ЮНІСЕФ проводить у школах за підтримки урядів Німеччини та Італії. Освітні сесії дозволять у розважальному форматі закріпити знання, які дитина отримує під час класичного уроку.  

 

Teachers Internship 

Безкоштовне стажування для викладачів сприяє покращенню рівня навчання у сфері технологій та програмного забезпечення в українських ВНЗ. Програма ЕРАМ Teachers Internship стартувала у липні 2017 року. За перше півріччя 2021 року було залучено понад 300 учасників стажування. Наразі вже було проведено 7 хвиль стажування викладачів у Києві, Харкові та Львові.

Унікальна особливість Teachers Internship полягає у тому, що програма не фокусується на певній технології, а дає широке розуміння сучасної IT-галузі. Разом із оглядом прикладних спеціалізацій, таких як Java, DevOps, .Net, QA, Frontend слухачі вивчають основи проєктного менеджменту, методології Scrum, інструментів Git та Jira тощо.

Програма проходить безкоштовно та повторюється двічі на рік (взимку та влітку) в онлайн-форматі. В 2021 році на стажування зареєструвалися 320+ викладачів та вчителів з 47 міст України. Учасники, які успішно проходять стажування, отримують сертифікат від Асоціації “IT Ukraine” та компанії ЕРАМ.  

 

Pre-Junior Program

Pre-Junior Program – це спільна ініціатива  для старшокласників Асоціації “IT Ukraine” та від ЕРАМ University. Проєкт розроблений спеціально для школярів, які хочуть дізнатися більше про сферу ІТ та отримати базові знання та навички в розробці програмного забезпечення. Перший запуск програми пройшов в квітні 2021 року та зібрав 180+ реєстрацій від школярів з усієї України. На другий раунд проєкту подало заявку майже 300 учасників, і попри війну  та не завжди стабільний Інтернет, школярі успішно пройшли навчання та навіть зробили свій перший проєкт.

Учасники мають змогу дізнатись про:   

 • ІТ сферу України, основні тренди та перспективи. 
 • Види ІТ компаній та чим вони відрізняються. 
 • Ролі та професії в ІТ сфері, основні спеціалізації. 
 • Роботу в команді: Методологію Agile та фреймворк SCRUM. 
 • Інструменти для роботи з кодом (Git та ін.). 
 • Інформаційну безпека, безпеку в Інтернеті та безпечне зберігання даних. 
 • Створення CV та пошуки першої роботи. 

Pre-Junior Program – це чудова можливість для підлітків дізнатися більше про світ ІТ та правильно обрати свою майбутню професію. Планується, що програма буде проходити 1-2 рази на рік, шукайте анонс на офіційних сторінках ЕРАМ University в Facebook. 

 

IT Ukraine Education Summit

Education Summit - окремий формат онлайн подій Асоціації, в рамкаї якого більше 400 учасників щоразу можуть стати слухачами гарячих обговорень та дискусій щодо ІТ-освіти і трендів її розвитку для різних вікових аудиторій. Вже другий рік поспіль ми  об’єднуємо представників влади, провідних ВНЗ та ІТ-компаній, аби обговорити пріоритети реформи ІТ освіти, університетську та корпоративну освіту, освіту школярів, дорослих, та світчерів, а також поділитися інсайтами та цікавими освітніми знахідками.  

 

Teacher’s speedup

Навчальний проєкт для викладачів, перший курс якого проходив протягом 24 – 28 січня, по 2 заняття у день. Після завершення навчання викладачам видано сертифікат про підвищення кваліфікації (1 кредит). Курс корисний для викладачів, що хочуть бути в тренді усіх новинок, що відбуваються в ІТ сфері та застосовувати нові знання та навички в навчальному процесі, залучати практичні вміння для оновлення курсів і навчальних програм. Курс проходив в онлайн форматі. Навчальний курс проходив за партнерства Sigma Software та Асоціації ІТ Ukraine.

Мета курсу – поділитися з викладачами університетів та коледжів практичними навичками у популярних ІТ напрямках, а також вміннями, що стануть корисними при організації навчального процесу та роботі зі студентами. Курс був орієнтований для викладачів технічних спеціальностей, які хочуть орієнтуватися у сучасних особливостях світу інформаційних технологій та прагнуть застосовувати нові підходи у формуванні освітніх програм. Участь у курсі взяло понад 500 осіб з усіх куточків України.

Під час курсу були розглянуті такі теми: 

 • ІТ ринок в Україні: національні особливості бізнесу.
 • Як змінився ІТ-бізнес за останні п’ять років: можливості та виклики.
 • Аутсорс в ІТ-бізнесі: процеси, етапи та ключові гравці.
 • Освітня програма як проєкт: як врахувати ризики та розрахувати бюджет.
 • Самий складний фікс-прайс проєкт в моєму житті.
 • Розвиток напрямку Internet of Things (IoT) і як він впливає на наше життя.
 • Софт скіли для викладача, що варто розвивати.
 • Емоційний інтелект.
 • Клієнт понад усе.
 • Формування бренду та репутаційний менеджмент.

По завершенні курси викладачі отримали такі навички: 

 • Розробити та спланувати освітні продукти: курси та програми. 
 • На практиці закріпити бізнес-підходи до планування освітніх проєктів, зокрема, робота з ризиками та розрахунки бюджету. 
 • Навчитися ефективно працювати із власним брендом. 
 • Розібратися з особливостями використання емоційного інтелекту. 
 • Покращити розуміння бізнес-процесів у аутсорсингових моделях. 

Про освітнє та CSR ком'юніті

Головна мета Освітнього та CSR ком'юніті – координація діяльності учасників Асоціації у сфері розвитку технічної освіти та корпоративно-соціальної відповідальності в Україні. В рамках зустрічей учасники комітету розробляють спільні заходи задля забезпечення галузі висококваліфікованими фахівцями, вирішення існуючих проблем у системі підготовки кадрів та налагодження ефективного діалогу між бізнесом, владою та освітніми, соціальними закладами. 

Нам приємно, що IT Ukraine об’єднує відповідальні IT-компанії, які турбуються про якість і рівень освіти та соціально-важливі проєкти.