Другий квартал 2018 року: Досягнення та плани на майбутнє

Другий квартал 2018 року: Досягнення та плани на майбутнє

Період з квітня по серпень для Асоціації “IT Ukraine” був насичений конференціями, зустрічами з керівниками державних органів та освітніми ІТ-проектами. Ми продовжуємо активний діалог з владою та провели ряд важливих переговорів з представниками Кабінету Міністрів України, ініціювали низку змін до чинного законодавства, що вже скоро матимуть позитивний вплив на умови ведення ІТ-бізнесу. Що саме було зроблено та які подальші плани організації? Читайте в нашому матеріалі.

Зустріч з Прем’єр-міністром України та спрощення для іноземців

24 квітня відбулась перша зустріч представників сервісної ІТ-галузі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Серед ключових питань зустрічі обговорювались проблеми розвитку кадрового капіталу та ІТ-освіти, працевлаштування іноземців, стабільність та передбачуваність податкових умов для індустрії. Під час Глава Уряду висловив повне розуміння особливостей та потреб галузі та пообіцяв посприяти у вирішенні найбільш важливих питань.

Наразі Кабінет Міністрів України затвердив Постанову КМУ, що суттєво спрощує процедуру працевлаштування в Україні громадян низки країн СНД. Відтепер громадянам країн СНД, дозвіл на застосування праці яким було надано не пізніше 30 днів від дати останнього в’їзду на територію України, більше не потрібно здійснювати процедуру додаткового перетину кордону для отримання посвідки на тимчасове проживання. З повним текстом новини ви можете ознайомитись тут

Підтримка податку на виведений капітал

5 липня у Верховній Раді України було зареєстровано проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал" №8557.
Асоціація “IT Ukraine” публічно виступила на підтримку такого податку. На думку учасників спільноти, податкові новели, викладені у поточній редакції законопроекту, допоможуть значно спростити ведення бізнесу в Україні, скоротять витрати на виконання податкового обов’язку, впровадять ефективні та прозорі механізми адміністрування податків контролюючими органами. Прийняття Законопроекту позитивно вплине як на розвиток інноваційного та ІТ-бізнесу, так і на інші галузі української економіки.

Але позитивний вплив фіскальної новинки можливий лише за двох умов про які ви можете прочитати за посиланням.

Комунікація з державним сектором

Ми контролюємо, щоб питання галузі залишались на порядку денному високопосадовців, підтримуючи постійний діалог з представниками державних органів на різних рівнях. За чотири місяці нам вдалось провести зустріч за такими чиновниками топ-рівня:

 • Олександр Саєнко, Міністр Кабінету Міністрів України;
 • Степан Кубів, Міністр економічного розвитку та торгівлі України;
 • Оксана Маркарова, Міністр фінансів України;
 • Лілія Гриневич, Міністр освіти та науки України;
 • Максим Нефьодов, Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України;
 • Наталія Микольська, Перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі;
 • Михайло Тітарчук, Перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі;
 • Олександр Данченко, Голова Комітету Верховної Ради з інформатизації та комунікацій;
 • Ніна Южаніна, Голова Комітету Верховної Ради з податкової та митної політики;
 • Максим Соколюк, Голова Державної міграційної служби.

Всього за другий квартал командою Асоціації було опрацьовано понад 50 запитів від компаній-учасників, організовано більше 20 зустрічей з представниками органів державної влади та захищено від неправомірних дій контролюючих органів 1 компанію.

Модернізація освітньої системи

Крім питань, пов’язаних зі спрощенням працевлаштування для іноземців, важливим напрямком Асоціації є і модернізація української освіти. Дана тема стала однією з ключових в рамках діалогу з Прем’єром та є пріоритетною у роботі спільноти.

Підготування пропозицій для Уряду

Асоціація розробила та детально опрацювала ряд рішень, які мають вплинути на якість української технічної (і не тільки) освіти:

 • Розширення повноважень наглядових рад вишів. Асоціацією пропонується провести експеримент для 12 ВНЗ та розпорядженням КМУ надати наглядовим радам можливість затверджувати стратегію розвитку закладу, затверджувати щорічні звіти керівника, контролювати конфлікти інтересів;
 • Визнання неформальної освіти в системі формальної вищої;
 • Стажування викладачів. Наразі організація стажування викладача складна та зарегульована процедура.  

Стажування для викладачів

Поки ми очікуємо на спрощення процедури початку стажування освітян на офіційному рівні, активні учасники освітнього комітету Асоціації вже сприяють професійному розвитку викладачів – на даний момент 42 викладачі українських вишів пройшли стажування в ІТ-компаніях. Ініціатива активно підтримується компаніями EPAM, SoftSeve, GlobalLogic, Computools, SPD Ukraine. У планах – залучити до проекту стажування понад 60 компаній та 150 вишів.

Core Skills Project

Наразі учасники освітнього комітету Асоціації ведуть активну комунікацію з українськими ВНЗ задля корегування та імплементації уніфікованих вимог галузі до Junior-інженерів, презентованих у квітні під час конференції “Синергія: ВНЗ та бізнес” та готуються підписати спільні меморандуми. Наступний крок – розробка вимог та рекомендацій до спеціальностей Business Analysis та System Engineering.

CODE Summer School

CODE Summer School – це соціальний проект від Асоціації для дітей та підлітків, який спрямовано на розвиток навичок програмування та soft skills. Цього сезону кількість бажаючих взяти участь у CODE Summer побила всі рекорди – ми отримали понад 200 заявок, а 130 дітей пройшли тестування та були зараховані на проект. Всього ж зараз в рамках проекту навчаються 5 груп.
Під час програми учасники працюють над командними завданнями (під пильним наглядом експертів з компаній-учасників Асоціації), прослуховують лекції від провідних спеціалістів та знайомляться з роботою ІТ-компаній під час екскурсій. Вже 9 серпня відбудеться захист проектів та церемонія нагородження найкращих команд.
CODE Summer School підтримується компаніями Svitla Systems, Daxx BV, DataArt, SoftServe, EPAM, Luxoft, GlobalLogic та Valtech. Також підтримку проекту забезпечують і: Київська міська державна адміністрація, Міністерство освіти і науки України, Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку, DAN-IT, Eduget, Kids code, ITVDN, Ukrainian Leadership Academy, volta.one та Kyiv Mini Maker Faire.

Новий сайт IT Ukraine

Як Tesla не можна уявити з двигуном внутрішнього згоряння, так і провідна спільнота ІТ-бізнесу неможлива без якісного представлення у мережі. Якщо ви читаєте ці рядки то, мабуть, вже встигли оцінити нашу нову web-сторінку. Так, це нарешті сталось – в нас новий та сучасний сайт. І сподіваємось, зручний для вас, його користувачів.
Відтепер на сайті Асоціації ви можете знайти відгуки топ-менеджерів, описи вирішених та робочих ініціатив спільноти, картки учасників з детальною інформацією про компанії, новини галузі, статті та блоги.

Для розміщення новин компанії або іншої інформації, будь ласка, напишіть нам на pr@itukraine.org.ua або телефонуйте +380 93 931 61 51 – ми завжди раді розповісти про можливості взаємодії та почути ваш зворотній зв’язок.

Також відтепер нас можна відмічати у дописах на Facebook. Якщо ви ще не встигли роздивитись нашу оновлену сторінку у соцмережі – ласкаво просимо!

Індустріальний звіт

Скільки ІТ-компаній працює на території країни, а скільки – в окремо взятому регіоні? Робота в яких доменах найбільш популярна серед українських провайдерів ІТ-послуг? Скільки податків дійсно платить галузь та як впливає на економіку країни?
Всі звикли говорити про білі плями у сприйнятті індустрії іноземними партнерами, але що знаємо ми самі про вітчизняну ІТ-галузь? Для вирішення цього питання спільно з експертами Офісу ефективного регулювання (BRDO) ми ініціювали створення індустріального звіту, який має на меті поставити крапки над «і».
Презентація звіту запланована на 27 жовтня і відбудеться в рамках щорічного Software Development Forum – найголовнішої події Асоціації.

IT Dnipro Conference

8 червня спільно з IT Dnipro Community ми провели масштабну конференцію IT Dnipro Conference, яка об’єднала понад 150 представників бізнесу, держави та міжнародних організацій для обговорення питань гармонійного розвитку ІТ-галузі та регіону. Про те, як пройшла наша подія можна почитати тут.
За підтримку у проведенні події ми дякуємо учасникам Асоціації ISD, UkrSibbank, Sitecore, EPAM.

Фінансово-правові семінари

Під егідою Асоціації відбулася серія освітніх подій, присвячених ключовим для ІТ-бізнесу питанням у правовій сфері: GDPR, захист під час обшуків, особливості організації роботи ІТ-компанії.
Два семінари відбулися в Одесі та Львові, а цієї осені дізнатися про останні новели у законодавсті зможуть і представники київських компаній.
Події були організовані та підтримані партнерами Асоціації: ALCOR, Arzinerger та UkrSibbank.

Ukrainian IT Awards

В рамках Всеукраїнського конкурсу "Ukrainian IT Awards" цього року буде обрано кращих з кращих у 10 номінаціях: DevOps, Design, Business Analysis, Software Engineering, Software Architecture, Research, Quality Assurance, Project Management, Product Management та IT Education.
Етапи відбору складатимуться з аналізу здобутків, професійних досягнень кандидатів, а також індивідуальних співбесід з фіналістами. Відбирати заявки та визначати переможців буде незалежне журі, до складу якого увійшли 52 експерти з понад 40 українських та міжнародних компаній. 


Імена переможців буде оголошено 8 вересня під час урочистої церемонії, що проходитиме в рамках IT Weekend у Києві. 
Організатором та засновником конкурсу є компанія SoftServe. А процес відбору членів журі та переможців повністю координується Асоціацією.