До розробки електронної системи eHealth в Україні долучаться провідні ІТ-компанії

До розробки системи eHealth в Україні долучаться провідні ІТ-компанії

Державне підприємство «Електронне здоров’я» та IT Ukraine Association, членами якої є провідні міжнародні та українські ІТ-компанії, підписали Меморандум про співпрацю, метою якого є сприяння сторін в сфері інформатизації охорони здоров’я. 

ДП «Електронне здоров’я», яке адмініструє центральну базу даних eHealth, тепер зможе спільно з провідними ІТ-компаніями розглядати ініціативи у сфері інформатизації охорони здоров’я, матиме професійну підтримку в оцінці можливостей підприємства та долучати провідних ІТ-спеціалістів до стратегічного планування розвитку системи, консультацій щодо архітектури та формування Big Data. Для IT-спеціалістів це унікальна можливість долучитися до процесу трансформації системи охорони здоров'я та застосувати свій досвід та експертизу у розробці eHealth в Україні.

Залучення провідних ІТ-фахівців до державного сектору – це наступний етап нашої співпраці з ІТ-спільнотою. У найближчі роки вся система охорони здоров’я має працювати на основі електронних даних. Досвід і ідеї фахівців найбільших IT-компаній України допоможуть нам побудувати якісну та безпечну систему eHealth для лікарів та пацієнтів,

– зазначив виконуючий обов'язки генерального директора ДП «Електронне здоров’я» Андрій Сучик.

Сторони підписали меморандум 25 липня, відразу окресливши перші подальші кроки. Учасники заходу обговорили створення технічної ради та можливість популяризації державного сектору для членів асоціації – а це 58 компаній-розробників програмного забезпечення, які сукупно формують 50% всієї виручки галузі в країні. Крім того, IT Ukraine Association представляє інтереси компаній-учасників у міжнародних індустріальних об’єднаннях та організаціях, серед яких DIGITALEUROPE, WITSA, EMOTA. 

Співпраця з адміністратором Центральної бази даних  eHealth не тільки цікавий досвід для ІТ-фахівців, але й можливість бути частиною інформатизації державних процесів і певною мірою  увійти в історію. В будь-якому разі співпраця з державою – це новий етап якісного розвитку ІТ-сфери України,

– підтвердив зацікавленість соціальною складовою такої колаборації Костянтин Васюк, виконавчий директор Асоціації “ІТ України”.

 

Довідка.
Електронна система охорони здоров’я – це інструмент для забезпечення прозорості процесів в охороні здоров’я; система, яка дозволяє справедливо розподіляти кошти, забезпечує чесну оплату лікареві за пацієнта, мінімізує можливість маніпуляції даними та корупційні ризики.
Державне підприємство «Електронне здоров’я» (eZdorovya) було створене як окремий орган, що відповідає за забезпечення розробки системи eHealth в Україні, її адміністрування, безпеку даних в системі та залучення прогресивного IT-сектору.

На сьогодні до системи приєдналися: 

  • понад 28 млн пацієнтів, 
  • понад 24,5 тисяч лікарів, 
  • майже 11 тисяч фармацевтів, 
  • понад 2 тисячі медичних та понад тисячу аптечних закладів
  • 23 оператори МІС, які законтрактовані та підключені до ЦБД системи eHealth,
  • виписано понад 4 мільйони електронних рецептів за програмою реімбурсації «Доступні ліки»,
  • погашено понад 3 мільйонів е-рецептів в аптеках. 

У найближчих планах eZdorovya – введення електронних медичних записів в обсязі, що дозволить лікарям первинної ланки вносити дані про візит пацієнта, впровадження електронних направлень та електронних лікарняних, інтеграція з державними реєстрами, а також розробка функціоналу для амбулаторної спеціалізованої та госпітальної медичної допомоги.

Перегляньте інші новини :