Дослідження “Розвиток та конкурентоспроможність ІТ-індустрії у ЦСЄ”

Дослідження “Розвиток та конкурентоспроможність ІТ-індустрії у ЦСЄ”

Daxx, нідерландська ІТ компанія з центрами розробки в Україні, провела дослідження ІТ-галузі в країнах Центральної та Східної Європи. Дослідження показало зростаючий потенціал регіону та його значення у світовій техіндустрії.

Основні результати дослідження:

  • 87% світових компаній мають проблеми з нестачею фахівців. Натомість, у країнах Центральної та Східної Європи ситуація не така критична, що дозволяє місцевим ІТ сервіс компаніям надавати якісні послуги для іноземних замовників та закривати проблему нестачі кваліфікованих кадрів на локальному ринку праці.
  • Економічна вигода співпраці з країнами Центральної та Східної Європи була вирішальним фактором для клієнтів зі США та Західної Європи протягом останніх десятиліть. Сьогодні до цього фактора додався ще один рівнозначний елемент — грунтовна технічна та бізнес експертиза регіону. Дотепер, світові корпорації змінюють своє ставлення до сервісних компаній з Центральної та Східної Європи. Тепер у них вбачають не лише суто виконавців, а й стратегічних бізнес партнерів для довготривалої співпраці.
  • Сталий розвиток техіндустрії в країнах Центральної та Східної Європи приваблює місцевих та іноземних інвесторів. Фінансові та стратегічні гравці виявляють неабиякий інтерес до поглинення ІТ сервісних компаній регіону, в тому числі й в Україні. У 2020 році в регіоні відбулось близько 30 таких поглинань, і це незважаючи на період пандемії.

  • Стартапи Центральної та Східної Європи впевнено прокладають свій шлях як повноправні члени міжнародної стартап спільноти на рівні з такими визнаними стартап-центрами як Німеччина, Швеція, Великобританія та ін. Grammarly, Infobip, Brainly, GitLab — ось лише кілька всесвітньо відомих стартапів, що походять з регіону Центральної та Східної Європи.
  • Київ увійшов до десятки найкращих європейських міст за рівнем розвитку стартап-екосистеми, поряд з такими лідерами як Лондон, Берлін, Амстердам та ін.
  • Польща (401,000), Україна (200,000), Румунія (139,000), Чехія (130,000) та Угорщина (105,000) є лідерами регіону Центральної та Східної Європи за кількістю технічних спеціалістів.
  • Середня погодинна оплата праці розробників виросла в усіх країнах Центральної та Східної Європи і становить $30-$69 залежно від країни, спеціалізації та експертного рівня.

  • Україна впевнено набуває репутації технологічного центру світового рівня, займаючи 11 місце у рейтингу найкращих країн з розробки програмного забезпечення у світі. Молоді, освічені та працелюбні технічні спеціалісти є головною цінністю країни.

З-поміж країн Центральної та Східної Європи саме Україна вирізняється щорічним ростом ІТ-експорту на 20-30% з високою якістю послуг та конкурентними цінами за топ-експертизу. Сьогодні нашою ключовою перевагою є висока концентрація технічних талантів з досвідом роботи в ІТ-індустрії 6-10 років, що створює можливість для швидкого старту нових та масштабування існуючих ІТ-проєктів,

— коментує Костянтин Васюк, виконавчий директор Асоціації “ІТ Ukraine”.

Стратегічне партнерство та бізнес консалтинг — ось до чого прагнуть українські прогресивні ІТ-сервісні компанії. Тепер ми краще розуміємо бізнес-потреби наших клієнтів, оскільки ми поглибили нашу експертність у різних індустріях. І сьогодні, завдяки нашому досвіду, ми можемо розробляти рішення високої якості.

Повна версія дослідження “Розвиток та конкурентоспроможність ІТ-індустрії у Центральній та Східній Європі” доступна за посиланням.

Про Daxx
Daxx — нідерландська сервісна компанія з розробки програмного забезпечення, яка є частиною Grid Dynamics. Компанія спеціалізується на побудові розробницьких команд в Україні. Окрім розробки програмного забезпечення, Daxx надає послуги з Quality Control, Security Testing, DevOps, UI/UX дизайну, Process Consulting та IT-релокації.

 

 

 

 

Перегляньте інші новини :