Davos Postevent

Бум інновацій чи сталий розвиток економіки?

31 січня. InnoHub. IT Ukraine провела панельну дискусію «Чи врятують технології світ?», в рамках якої представники влади, IT‑бізнесу та NGO, які брали участь в Українському Дому в Давосі 2020, намагалися вирішити дилему: бурхливі інноваційні процеси чи сталий розвиток економіки? Чи можна досягти обох цілей водночас? Модерував панель Ілля Філіпов, CEO and Co-Founder EdEra.

Віталій Седлер, співзасновник та генеральний директор Intellias, звернув увагу на зміну пріоритетів для бізнесу, що запропонували цьогоріч у Давосі:

Всесвітній економічний форум у Давосі 2020 оголосив новий маніфест: перехід від shareholder capitalism до stakeholder capitalism. Це означає, що бізнес повинен працювати не тільки на інтереси свого власника, а і на інтереси всіх зацікавлених сторін: працівників компанії, її клієнтів та партнерів, а також суспільства в цілому. Все це відбувається в контексті Четвертої промислової революції, адже саме технології задають швидкість та напрям, в якому рухається світ наразі та яким він буде у майбутньому

Технології змінюють як екологію, так і ринок праці та економіку країн. Згідно з даними дослідження McKinsey&Co, близько третини задач у 60% професій можуть бути автоматизовані. Вже зараз роботи та комп’ютери виконують деякі завдання краще за людей, їх роль в економіці буде тільки зростати.

Результатом Всесвітнього економічного форуму у Давосі 2020 було заснування фонду, який буде фінансувати екологічні стартапи, що опікуються питаннями сталого розвитку та проблемами зміни клімату. Проте маємо і інший суттєвий вплив технологій на економіку: вже зараз в розвинутих країнах через автоматизацію праці зникає цілий ряд професій.  Одне із завдань держави − подумати над тим, що робити з людьми, які  втрачають роботу,

− розповіла Кіра Рудик, перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації, екс-керівник Ring Ukraine.

Інновації не спинити. Разом із тим, потрібно зберегти баланс між досягненням бізнес-цілей компаній, розвитком технологій та якістю життя людини, яка знаходиться в центрі всієї системи. Світ наразі дуже крихкий і від нас з вами залежить, куди саме спрямувати нові технології і яким чином вони будуть змінювати світ,

 − зазначив Костянтин Васюк, Виконавчий директор IT Ukraine.

Учасники панельної дискусії «Чи врятують технології світ?» не оминули увагою і актуальні питання щодо трансформації системи освіти та законодавчі ініціативи в Україні.

Перед профільним міністерством та комітетом в Україні стоїть задача: забезпечити зростання IT-індустрії в декілька разів. Особисто я переконана, що драйверами галузі можуть стати дві речі: інвестиції в освіту та чесні і прозорі умови ведення бізнесу, відсутність ризику “маски-шоу” та різного роду неправомірних дій з боку правоохоронців. Саме тому ми подали законопроект №2740 або “Маски-шоу стоп-3” на розгляд до ВРУ,

− впевнена Кіра Рудик.

За підтримку в організації панельної дискусії «Чи врятують технології світ?», яка відбулася 21 січня в рамках Українського Дому в Давосі, дякуємо спонсорам – учасникам та партнерам IT Ukraine Association: ELEKS, EPAM, Intellias, SoftServe, Kharkiv IT Cluster.

IT Ukraine Association − це найбільший пул сервісних та продуктових ІТ-компаній в Україні, які сукупно формують 50% всієї експортної виручки ІТ-галузі в Україні та об’єднують 27% українських IT-фахівців. Асоціація працює на ринку вже понад 15 років. Наша місія – забезпечити сприятливі умови для розвитку сфери IT в країні та за кордоном.

 

 

 

 

 

 

 

 

Перегляньте інші новини :