Core Skills Project

Уніфіковані вимоги до Junior-інженерів

Ініціатива Комітету з питань освіти

Про ініціативу

Core Skills Project – це ініціатива Асоціації, що має на меті сформувати ключові вимоги до Junior-спеціалістів в ІТ-індустрії. Галузь інформаційних технологій розвивається настільки швидко, що учбові заклади не встигають за вимогами та потребами ринку праці.

Попит на побудову кар`єри в IT серед молоді зростає щороку. Індустрія пропонує відносно високий стартовий рівень заробітної плати — згідно з останнім дослідженням DOU, середня зарплата junior-тестувальника — 400 доларів, junior-розробника — 550. На думку експертів з компаній-учасників Асоціації "IT Ukraine", перелік уніфікованих вимог допоможе молодим спеціалістам максимально підготуватися до роботи над комерційними проектами, і відтак компанії не будуть витрачати кілька місяців на їх навчання.

В рамках конференції “Синергія: Бізнес та ВНЗ” компанії-учасники Асоціації "IT Ukraine" презентували уніфікований перелік вимог та рекомендацій до спеціалістів junior-рівня. Перелік охоплює три найбільш популярні та затребувані IT-спеціалізації — Software Developer (за технологіями JS, .net, Java), Software Test Automation Engineer, Software Testing Engineer.

Таким чином, сервісна IT-індустрія першою в Україні розробила єдині вимоги до спеціалістів, які тільки починають кар’єру на ринку.

Проблематика

Подальший успіх української IT-індустрії залежить від спроможності вітчизняної системи освіти адаптовуватися до дуже динамічного ринку — як щодо кількості нових спеціалістів, так і якості їхніх знань.

Розробка уніфікованого переліку вимог до інженерів junior-рівня — перший крок з боку бізнесу для формування спільного з вищими навчальними закладами та самими студентами бачення, якими ж знаннями на виході зі студентської лави має володіти молодий IT-спеціаліст, щоб бути затребуваними на ринку праці. Тож університети можуть використовувати ці рекомендації для модернізації навчальних програм, а студенти самостійно опановувати необхідні навички

Поточне завдання

Після повного та всебічного обговорення і завтердження з представниками бізнесу списку очікуємих навичок, вони будуть передані в українські вищі навчальні заклади, що готують спеціалістів з ІТ-технологій, задля корегування актуальних навчальних програм.