CNA IT презентували річне дослідження українського ІТ-сегменту

CNA IT презентували річне дослідження українського ІТ-сегменту

Наприкінці січня 2022 року команда CNA International IT презентувала результати різнопланового дослідження українського ІТ сегменту за 2021 рік. 

Дослідження проводилося протягом листопада-грудня 2021 року та складається з трьох компонентів:

  • Огляд трендів з коментарями експертів та прогнозами на майбутнє;
  • Дослідження рівнів зарплат ІТ-спеціалістів різних рівнів;
  • Матеріали супровідного онлайн-опитування.

Основна мета проекту - надати ширшу вибірку з даними та пояснити тренди, прослідкувати та прослідкувати за його трансформацією протягом року

  • Для ІТ-спеціалістів цінність дослідження в більш чіткому розумінні стану справ, того, на що вони можуть претендувати на яких умов. 
  • Для роботодавців дослідження надає інформацію, яка допомагає краще розуміти тенденції ринку та відповідно адаптувати свої рішення.

З окремими інсайтами дослідження можна ознайомитися в матеріалі для Форбс.
Для замовлення повної версії дослідження пишіть tdrobakhina@cna-it.com aбо в телеграм @TetjanaD.
А поки що поділимось основними інсайтами ринку:

З четвертого кварталу 2020 року та протягом 2021 року заробітна плата на посади всіх рівнів стабільно зростала. Одна з причин — непропорційне зростання попиту на спеціалістів у порівнянні з наявною пропозицією. Іншими словами, шукають більшу кількість, ніж може запропонувати ринок. 

Іншим впливовим фактором є утримання працівників та конкуренція за спеціалістів. Комбінація цих процесів створює сприятливі умови для зростання зарплат спеціалістів.

Динаміка зростання зарплат для технічних спеціалістів протягом 2021 року виглядає таким чином


Серед інших спостережень:

  • Попит на некваліфікованих спеціалістів демонструє намір IT-компаній самостійно вирощувати кадри під конкретні вимоги. Зарплата $1500/місяць – реальна можливість для людей, які щойно закінчили навчальні курси таі мають пару місяців досвіду роботи над особистими проектами. 
  • Заплати junior спеціалістів виросли на 20-25%. Зростання зарплат цього рівня уповільнилося через збільшення некваліфікованих спеціалістів. 
  • Заробітна плата для спеціалістів рівня Middle в середньому зросли на 50-100% у порівнянні з минулими роками. Спеціалісти рівня Senior та Lead цінуються найбільше та за них відбувається найзапекліша боротьба. У випадках з досвідченими спеціалістами компанії можуть піти на контрофери із збільшенням до 150% для мідл розробника і до 50% для синьйора. По суті, зарплати Middle спеціалістів багато в чому почали рівнятися з зарплатами senior спеціалістів. 
  • Зарплати Senior спеціалістів в середньому мали зростання 30-40%. Але варто враховувати специфіку попиту. На відміну від middle спеціалістів, компанії віддають більшу перевагу внутрішньому рекрутингу senior та lead спеціалістів через те, що вони вже ознайомлені зі специфікою проекту та процесами компанії. Це пояснює відносно нижчий рівень зростання зарплат. Коли компанія шукає Senior спеціаліста зовні (особливо якщо це висококваліфікований спеціаліст) пропозиція може зрости і на 50-60%

Перегляньте інші новини: