BrainBasket навчить 400 вчителів інформатики web-розробці

BrainBasket навчить 400 вчителів інформатики web-розробці

Щороку в Україні з’являється все більше нових освітніх ІТ-проектів, як для дітей, так і для дорослих, завдяки яким кожен бажаючий може спробувати свої сили в програмуванні. Так, нещодавно український освітній фонд BrainBasket отримав $150 тисяч фінансування від Міжнародного фонду “Відродження” на розвиток соціально-освітньої програми Technology Nation в 2018-2019 роках. Мета програми – дати всім охочим можливість безкоштовно опанувати основи програмування та зрозуміти, чи є в них є хист до інформаційних технологій.

Вирішення питання підготовки кадрів для IT-індустрії вимагає системного бачення, довіри і взаємодії між гравцями ринку, підтримки держави та здатності інтегрувати вже існуючі хороші напрацювання. Команда BrainBasket бере сьогодні активну участь в обговореннях цього питання на низці майданчиків, добре розуміє проблематику і готова підключитися до реалізації системних рішень. Програма Technology Nation, яка здійснюється за підтримки фонду "Відродження", це лише один з елементів в загальному калейдоскопі рішень. Але, на мій погляд, завдяки інноваційному підходу і здатності масштабувати програму на всі області України, – це дуже корисний елемент

Марина Вишегородських, член Наглядової ради BrainBasket

Програма відбуватиметься в два етапи. Перший навчальний етап включатиме кілька напрямків, центральним з яких стане підготовка в рамках проекту WOW Teachers 400 шкільних вчителів інформатики за сучасним базовим курсом web-розробки. По закінченню курсів вони зможуть включати елементи курсу в уроки або ж самостійно проводити навчання підлітків у позашкільному форматі, що додатково збільшить масштаб проекту. Очікується, що як мінімум половина вчителів, які пройдуть підготовку, протягом наступного року організують такі курси для понад 4000 підлітків на базі навчальних хабів BrainBaskеt, створених у 36 містах України за підтримки таких відомих ІТ-компаній, як Ciklum, Luxoft, GlobalLogic, Navigator та інших. Програма вже була успішно апробована навесні 2018 року на групах вчителів у Києві, Івано-Франківську та Сумах, а також на групі старшокласників у Запоріжжі.

При розробці навчальної програми використовувались матеріали відомих світових навчальних закладів та онлайн-ресурсів (University of London, W3schools, Microsoft, Mozilla MDN та ін.). В майбутньому планується створення супровідного навчального відео-курсу, який може бути використаний в якості онлайн-посібника для навчання web-розробці будь-ким.

В рамках другого етапу Technology Nation буде розроблено і проведено ще один більш поглиблений курс – School Boost. Він також розрахований на 400 викладачів та торкатиметься питань кібербезпеки, медіаграмотності і медіагігієни. При створенні цього курсу планується залучити до співпраці всіх гравців ринку, що мають напрацювання в цьому напрямку.

Окрім навчання вчителів в 2018-2019 роках BrainBasket також продовжить навчання дорослих основам програмування за програмами Harvard та MIT, проект IT Moms (навчання мам в декреті) і навчання дітей в рамках проекту Technology Nation Kids. З 2016 року за цими програмами було навчено загалом більше 5000 дорослих і дітей.

Прийом заявок на участь на курси вже розпочато – деталі та реєстрація на сайті http://brainbasket.org.