18 травня 2022 р. відбулося перше засідання Робочої групи “Відновлення та розвиток економіки” Національної ради з відновлення України від наслідків війни за участі Першого віце-премʼєр-міністра, Міністерки економіки України Юлії Свириденко. Темою засідання стало “Спрощення регуляторного середовища і підтримка розвитку бізнесу“. Модератором заходу був Перший заступник Міністра економіки Денис Кудін. Асоціацію в цій робочій групі представляє Єфрем Лащук, директор з політико-правових питань.
Серед основних ініціатив були розглянуті наступні:
- Надання дозволу на відрядження чоловіків за кордон
- Автоматичне відшкодування ПДВ
- Надання можливості підписання документів між компаніями резидентами України та нерезидентами з використанням ЕЦП, КЕП
- Державна програма гарантування воєнних ризиків за принципом страхування для інвестицій в економіку
- Введення ПНВК замість податку на прибуток
- ПДФО+ЄСВ=25%
- Запровадження режиму найбільш вигідного пільгового оподаткування для залучення інвестицій в економіку
- Запровадження промислового безвізу для б/у обладнання
- Скорочення звітності шляхом переходу на адмін.дані
- Автоматичне попереднє заповнення звітності в електронному кабінеті даними податкового органу
- Спрощених податкових форм та декларацій ПДВ та інших податків
- Заміна широкої фіскалізацїі на фіскалізацію ризикових груп
- Скасування застарілих СанПін та надлишкових вимог до бізнесу
- Запровадження сервісної (попереджувальної) направленості дозвільної системи
- Запуск порталу державної регуляторної політики
- Створення законодавчих основ для поширення самоврегулювання бізнесу