Асоціація «IT України» підтримує квоти на імміграцію IT-фахівців

Асоціація «IT України» підтримує квоти на імміграцію IT-фахівців

Члени Асоціації «IT України» підтримують рішення Кабміну про встановлення квоти на імміграцію 5 тис. іноземних фахівців для працевлаштування в українських IT- компаніях в 2020 році. Відповідне розпорядження КМУ ухвалене 26 лютого на засіданні Кабміну.

Дмитро Овчаренко, CEO компанії ALCOR, Віце-президент з правових питань Асоціації «IT України», зазначає:

IT-спільнота Асоціації підтримує ініціативу Мінцифри, адже це дозволить значно спростити процедуру працевлаштування кваліфікованих іноземних спеціалістів в Україні. Нам потрібні IT-фахівці всіх інженерних спеціальностей, адже щорічно ринок видає запит на 40 тис. вакансій, в той час як ВНЗ випускають 15 тис. випускників. Ми впевнені, що якщо ініціатива буде успішною, то ліміти по спрощеній процедурі можна буде збільшити хоч і в 10 разів.

Водночас треба відзначити, що бізнес очікує на публікацію нормативно-правового акту щодо квотування. Важливо розуміти, як саме спеціалісти будуть отримувати квоти, за якою процедурою та критеріями.

Про методику відбору зазначених IT-спеціалістів, які хочуть отримати квоту на імміграцію до України розповідає Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації:

Компанії самостійно будуть приймати рішення про те, які спеціалісти їм необхідні. Головний критерій відбору — це відповідність кваліфікаційним вимогам до визначених професій в IT-сфері для іноземців. У звязку з тим, що квота обмежена, першими її отримають ті, хто раніше подадуть заявки.

Квоти мають частково закрити потреби IT-ринку в кваліфікованих фахівцях, а іноземним cпеціалістам спростять процедуру влаштування таким чином:

  • не потрібно буде щорічно поновлювати візу, адже згідно квоти перевірка буде відбуватись лише раз на 10 років,
  • спеціалісти відтепер не будуть привязані до конкретного місця, як це було раніше.
  • можна буде обирати, де працювати і навіть створювати власні продукти,
  • можна буде відкрити ФОП,
  • можна імігрувати в Україну з родиною,
  • працевлаштування здійснюється на тих самих умовах, що й для громадян України;
  • можна отримати посвідку на постійне проживання за необхідності.
  • не потрібно буде отримувати щорічні дозволи на застосування праці іноземців.

Наразі 5000 квот розподілені по найбільшим містам України: Київ - 2500, Харків - 700, Дніпро - 600, Одеса - 600, Львів - 600.

 

IT Ukraine Association − це найбільший пул сервісних та продуктових ІТ-компаній в Україні, які сукупно формують 50% всієї експортної виручки ІТ-галузі в Україні та об’єднують 27% українських IT-фахівців. Асоціація працює на ринку вже понад 15 років. Наша місія – забезпечити сприятливі умови для розвитку сфери IT в країні та за кордоном.

Інші новини: