Асоціація взяла участь у нараді з Прем’єр-Міністром України

Асоціація взяла участь у нараді з Прем’єр-Міністром України

8 вересня 2022 року, під головуванням Прем‘єр-міністра України Дениса Шмигаля, відбулась урядова нарада щодо заходів, спрямованих на збільшення експорту вітчизняних товарів та послуг. Окрім представників Кабінету Міністрів, у нараді також брало участь керівництво парламенту: Давид Арахамія, Олена Шуляк, Данило Гетманцев, Дмитро Наталуха. Зі сторони експортного  бізнесу виступали представники ІТ, аграрної галузі та металургії.

ІТ-індустрію на цій зустрічі представляв Єфрем Лащук, директор з політико-правових питань Асоціації “IT Ukraine”. На нараді розглядались питання, у вирішенні яких ІТ-галузь заінтересована найбільше:

  1. надання можливості тимчасового виїзду за кордон чоловікам - військовохобовʼязаним під час воєнного стану;
  2. запуск механізму бронювання працівників ІТ-компаній;
  3. звільнення від сплати ПДВ операцій з постачання програмної продукції у 2023 і наступних роках.

Прем’єр-міністр України, серед іншого, наголосив на тому, що Уряд дозволить продовження на 2 місяці бронювання працівників, які вже були заброньовані підприємствами, установами і організаціями. Він також зазначив, що запуск механізму єВідрядження наразі доопрацьовується, оскільки положення постанови про внесення застави у розмірі 200 тис. грн викликало значний негативний суспільний резонанс.

Насамкінець Премʼєр запевнив, що Уряд забезпечив достатню кількість газу і вугілля для населення, проте опалювальний сезон у цьому та наступному році буде складним через загрозу атак ворога на обʼєкти енергетичної інфраструктури.

Нагадуємо, що Асоціація була ініціатором розроблення та впровадження механізму тимчасового виїзду ІТ-фахівців за кордон під час воєнного стану, а також надавала Міністерству економіки відповідні пропозиції. Так само, Асоціація плідно співпрацює з Урядом щодо реалізації законодавчих змін стосовно бронювання працівників підприємств ІТ-галузі. Зокрема, Асоціація підготувала проєкт Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабміну від 03 березня 2022 р. № 194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» щодо встановлення критеріїв для визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період».

Перегляньте інші новини: