Асоціація підтримує ідею заборони використання російських навігаторів в Україні

Асоціація підтримує ідею заборони використання російських навігаторів

Асоціація «IT Ukraine» приєднується до ініціативи, запровадженої ГО «Асоціація відповідальних перевізників», спрямованої на заборону дії і використання в Україні російських сервісів-навігаторів (2GIS, Navitel, Яндекс, CityGuide тощо).

POV: В Україні працюють декілька таких сервісів навігації/мобільних додатків, штаб-квартири та власники яких знаходяться в росії. Окремі люди мають змогу використувавати ці додатки у своєму смартфоні. При цьому, під час навігації згадані сервіси збирають GPS-дані користувача і безперервно передають дані, пов’язані з локацією, часом та швидкістю. Ці дані зберігаються на серверах компаній, які мають російське коріння і можуть використовуватись з метою завдання шкоди національній безпеці України. Ми вважаємо, що в умовах воєнного стану це неприпустимий ризик, який треба якнайшвидше усунути. Ці сервіси не є унікальними, та мають аналоги в дружніх для нас країнах.

Асоціація звертається з відкритими зверненнями щодо застосування санкцій до власників російських застосунків до Президента України, Санкційної групи Єрмака-Макфола та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації. Ми закликаємо всіх користувачів не зволікати та якнайшвидше видалити зі своїх смартфонів ворожий софт, ще до того як він стане недоступним.

Перегляньте інші новини: