Громадська рада при Мінцифрі подала пропозиції стосовно Дія.Сіті

Громадська рада при Мінцифрі подала пропозиції стосовно Дія.Сіті

10 лютого Громадська Рада при Мінцифрі направила звернення до Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова. Звернення містить ряд пропозицій щодо ініціативи Дія.Сіті та законопроєкта 4303, котрий зараз знаходиться на допрацюванні. Документ не тільки був прийнятий більшістю голосів та консолідував позицію Громадської ради стосовно Дія.Сіті, а і відображає основні пропозиції та зауваження IT-спільноти України. Остання представлена профільними найбільшими бізнес-асоціаціями — Асоціація “IT Ukraine”, European Business Association, American Chamber of Commerce та IT-кластерами України. 

Звернення Громадської ради пропонує налаштувати механізм її комунікації з Мінцифрою та взяти до уваги ряд спірних моментів, які наразі містить законопроєкт 4303. Наприклад, в якості пропозиції Громадська рада пропонує надавати їй законопроєкти на обговорення до того, як вони потрапляють на розгляд до ВРУ, що відповідає регламентам діючого законодавства.

Перелічимо основні пропозиції Громадської ради, зазначені у Зверненні:

  1. Потрібно зберегти можливість взаємодіяти ІТ-компаніям з ФОП в Дія.Ciті допоки не буде сформована законодавча база. В тому числі і підзаконні акти та судова практика щодо ГІГ-контрактів;
  2. Громадська рада наполягає на тому, щоб саморегульована організація (СРО) була необов’язковою для створення та участі. Висловлені і побажання про те, щоб вона не мала регуляторних та контролюючих повноважень щодо резидентів Дія.Сіті, а обов'язкові внески були скасовані;
  3. Потрібно врегулювати процедуру виключення резидентів з Дія.Сіті та уточнити положення у зв'язку з цим. Запропонована ітерація законопроєкту містить великі ризики непрозорості, адже можна просто не встигнути фізично оскаржити рішення за 10 днів. Громадська рада пропонує прояснити вичерпний перелік причин виключення, відповідальність за порушення та встановити перехідний період, щоб компанія могла вирішити всі свої питання щодо зміни статусу. У законопроєкті слід також прописати процедуру оскарження рішень регулятора.

Нагадаємо, що Асоціацію “IT Ukraine” в Громадській раді представляє Олена Антоненко, генеральна директорка IT-компанії Materialise Ukraine. Громадську раду було сформовано наприкінці серпня 2020 року задля того, щоб ефективніше взаємодіяти з Міністерством цифрової трансформації України, бути в курсі його порядку денного та ухвалювати важливі для індустрії рішення. До Громадської ради пройшли 35 кандидатів, які набрали найбільшу кількість голосів. З повним переліком кандидатів можна ознайомитись за посиланням.

Перегляньте інші новини :