Тренди бухгалтерського аутсорсингу 2023 крізь призму війни в Україні

Тренди бухгалтерського аутсорсингу 2023 крізь призму війни в Україні

Нещодавно було опубліковано дослідження Advanter Group, в якому зазначається, що «частка персоналу, скороченого на цей час, у листопаді 2022 зменшилася до 25% (у вересні було 28%), проте це більше за показник червня (20%). Загалом станом на листопад скорочено 1 млн 155 тис. працівників, і це менше за показник вересня. Ще 14% припадає на приховане безробіття, але є тенденція до його зниження, якщо порівняти з червнем. Більш як половина підприємств за останні вісім місяців не наймали нових працівників».

Про що це говорить – бізнес обрав курс оптимізації, тому активніше починає співпрацювати із зовнішніми провайдерами, які, в свою чергу, на 100% сфокусовані на певній функції та вміють застосовувати ефект масштабу для успішного надання послуг.

Співпраця з зовнішнім провайдером дозволяє компанії сконцентруватися на управлінні та оптимізації основних функцій свого бізнесу. У доповнення до посилення концентрації на внутрішній спеціалізації, аутсорсинг може надати послуги за нижчою вартістю, ніж компанія  витрачала б на підтримку команди в штаті, що є суттєвим аргументом під час війни. Та економія витрат і фокус на основних функціях бізнесу не є основними перевагами співпраці з зовнішніми консультантами.

Цікавим є дослідження ресурсу Moneyzine, яке серед іншого виділяє такі причини на користь аутсорсингу:

  • 90% бухгалтерів вважають, що в галузі відбулися культурні зміни;
  • більше половини бухгалтерів вважають надання фінансових консультацій частиною роботи;
  • 57% бухгалтерів підвищують свою технологічну грамотність;
  • обсяг дистанційної роботи збільшують 43% бухгалтерських фірм.

Основним споживачем бухгалтерського аутсорсингу залишається малий і середній бізнес, що цікаво перегукується з тяжінням до виходу на міжнародні ринки. Як зазначає, вже згадане нами дослідження Advanter Group: «Однією зі стратегій подолання негативного впливу війни для українського бізнесу є розвиток експорту. Станом на листопад 27% опитаних підприємців уже є експортерами, ще 17% заявили, що планують розвивати цей напрямок». І тут консультанти можуть стати у нагоді, оскільки знають специфіку ведення бухгалтерії та податкової звітності в в інших країнах світу. І це дозволить подолати одну з перешкод, яку відзначають підприємці - відсутність знань, досвіду та кадрів.

Як приклад, наша компанія Accounting HUB пішла шляхом глобальної експансії у своєму розвитку. Ми зареєстрували дочірню компанію в ОАЕ і надаємо повних спектр юридичних, податково-консультаційних та бухгалтерських послуг для українського та міжнародного бізнесу, які виходять на ринок Середнього Сходу.

Підсумовуючи, можна з упевненістю сказати, що чергова криза, з якою зіткнувся бізнес, це не тільки челендж, але й нові можливості, які можна реалізувати за допомогою консультантів з аутсорсингу бухгалтерських послуг, щоб не лише втриматися на плаву, але й масштабуватися у ці непрості часи.

Перегляньте інші новини: