Підписано новий порядок бронювання військовозобов'язаних

Підписано новий порядок бронювання військовозобов'язаних

27 січня 2023 р. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов‘язаних на період мобілізації та на воєнний час»

Асоціація IT Ukraine є одним із ініціаторів розроблення та впровадження нового порядку бронювання, а також механізму тимчасового виїзду ІТ-фахівців за кордон під час воєнного стану.

Відтепер кількість військовозобов‘язаних, які підлягають бронюванню, має становити 50% кількості військовозобов‘язаних підприємства на дату подання списку. За обґрунтованої потреби кількість військовозобов‘язаних, які підлягають бронюванню, може бути збільшена.

Крім того, військовозобов’язані керівники компаній та їх заступники підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.

Порядок визначає критерії, за якими підприємства визнаються критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення:

  1. загальна сума податків, зборів, платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн. євро;
  2. сума надходжень в іноземній валюті за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн. євро;
  3. підприємства мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до переліку об‘єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
  4. підприємства мають важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади;
  5. відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ;
  6. розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за звітний період;
  7. підприємство є резидентом Дія Сіті.

Відповідність трьом або більше критеріям вже є підставою для визначення підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.

Асоціація продовжує відстоювати інтереси IT-спільноти та ініціативи, які напряму впливають на можливість IT-бізнесу ефективно працювати та підтримувати економіку держави.