39% компаній каталогу КСВ-ініціатив — представниці ІТ-бізнесу

39% компаній каталогу КСВ-ініціатив — представниці ІТ-бізнесу

Вийшов другий каталог КСВ-ініціатив в Україні, який презентував кращі кейси соціальної відповідальності 44 українських компаній. Із них найбільшу частку респондентів — 39% — склали IT-бізнеси, що демонструє важливість соціальної відповідальності в їхній діяльності. Асоціація “IT Ukraine” виступила інформаційним партнером каталогу КСВ-ініціатив. 

З 17 IT компаній-респондентів каталогу КСВ-ініціатив, 13 є учасниками IT Ukraine: Computools, Beetroot, TECHIIA, Infopulse, NIX, Innovecs, Intellias, Luxoft, Sigma Software, SoftServe, EPAM, Eleks, Diya

Більшість опитаних компаній реалізують освітні проєкти, займаються поліпшенням умов праці та розвитку персоналу, а також проводять благодійні збори коштів. Компанії-учасниці Асоціації найбільше працюють в освітньому напрямі: 75% з них створюють або підтримують освітні курси для студентів ІТ-спеціальностей та співпрацюють з українськими університетами. 

Наступні популярні напрямки КСВ-проєктів серед компаній-учасниць Асоціації: 

  • гендерна рівність;
  • партнерство заради стійкого розвитку; 
  • інновації та інфраструктура. 

86% компаній співпрацюють із громадськими організаціями та благодійними фондами, завдяки чому  їм вдалося охопити понад 33 мільйонів аудиторії. Загалом же тільки 73% опитаних компаній рахують охоплення своїх КСВ-проєктів.

Серед 25 компаній, які відповіли на запитання щодо бюджету КСВ, майже половина планує збільшити свій річний бюджет на КСВ наступного року. Вплив КСВ-проєктів вимірюють 34% опитаних компаній, 50% вимірюють частково. 

Каталог КСВ-ініціатив був створений командою Pro Bono Club, щоб посилити ефективність співпраці бізнесу з громадським сектором. Він презентує статистичний огляд сфери КСВ українських компаній, знайомить з їхніми інтересами згідно Цілей Сталого Розвитку та презентує приклади реалізованих кейсів. Переглянути каталог можна за посиланням.

Каталог КСВ-ініціатив в Україні створено командою Pro Bono Club за підтримки IT Ukraine, Happy Monday, European Business Association, CSR Ukraine. 
Нагадуємо, що Асоціація “IT Ukraine” реалізовує проєкти корпоративної соціальної відповідальності з 2015 року. В квітні 2021 року IT Ukraine також підтримала Глобальні Цілі сталого розвитку ООН. Один з чотирьох ключових напрямків роботи Асоціації — це робота Education & CSR Community. За 6 років його роботи було реалізовано більше 40 освітніх та соціальних проєктів та ініціатив різного масштабу. Детальніше про соціальні та освітні проєкти Асоціації можна прочитати за посиланням.