Держава та IT-галузь підписали меморандум про підготовку ІТ-фахівців

Держава та IT-галузь підписали меморандум про підготовку ІТ-фахівців

30 березня Мінцифри, Державний центр зайнятості, Асоціація «IT Ukraine» та IT-академії підписали Меморандум про співпрацю в підготовці IT-фахівців. В рамках цієї ініціативи 3 квітня в Києві стартував пілотний проєкт, який допоможе бажаючим здобути IT-спеціальність.

 

Меморандум про співпрацю підписали Міністерство цифрової трансформації України, Державний центр зайнятості України, Асоціація «IT Ukraine», Комп'ютерна Школа Hillel, Комп'ютерна Академія ШАГ, Асоціація освітніх ініціатив ITEC та Академія навчання ІТ-ITEA.

 

Пілотний проєкт складається з таких етапів:

  • Визначаємо схильність кандидатів до певних IT-спеціальностей

Для цього потрібно пройти тест Pathfinder на сайті Державного центру зайнятості. Тест розробила і запустила IT Education Academy за підтримки Мінцифри та навчальних IT-центрів. Його мета – визначити схильність кандидата до тієї чи іншої спеціальності. Після проходження тесту він отримує кілька напрямків навчання на вибір.

  • Визначаємо здібності та потенціал кандидатів

Це друге тестування, яке проходить кандидат. За його результатами штучний інтелект визначає найкращих і згодом вони зможуть пройти навчання в ІТ-академіях, які є партнерами проєкту. Навчання оплачує Державний центр зайнятості з державних коштів.

  • Сприяємо працевлаштуванню на конкурсній основі в провідні IT-компанії України.

 

Костянтин Васюк, Виконавчий директор Асоціації «IT Ukraine»: Галузь потребує десятки тисяч кваліфікованих кадрів, в той час як традиційна вища освіта не може встигнути за її темпами зростання. Отже, ми підтримуємо цю ініціативу влади та об’єднуємо зусилля із відповідними державними установами, ІТ-академіями і навчальними закладами, щоб дати можливість підготувати майбутніх фахівців саме згідно вимог ІТ-компаній.

 

 

Інші новини::