3 червня представники органів влади зустрілись з членами IT Ukraine та найбільших бізнес-асоціацій, щоб обговорити концепцію «Дія Сіті» та подальшу розробку відповідних законопроектів.

Обговорення «Дія Сіті»: про що домовились ІТ бізнес та влада

3 червня представники органів влади зустрілись з членами IT Ukraine та найбільших бізнес-асоціацій, щоб обговорити концепцію «Дія Сіті» та подальшу розробку відповідних законопроектів. 

У зустрічі взяли участь представники IT-компаній та бізнес-асоціацій:  Асоціації “IT Ukraine”, American Chamber of Commerce Ukraine, European Business Association та Спілки українських підприємців. Зі сторони влади були присутні Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Борняков та заступниця Міністра фінансів України Світлана Воробей. 

Учасники обговорили наступне:

  • ідею та концепцію проекту «Дія Сіті» та подальшу роботу над відповідним законопроектом;
  • бачення Міністерства фінансів щодо  податкових умов для IT-галузі;
  • важливість звільнення трудових відносин від впливу застарілого КЗоТ;
  • надання права вибору IT-компаніям щодо їхнього резидентства в «Дія Сіті».

Представники ІТ-галузі зауважили на ключових факторах, які варто врахувати в розробці та реалізації програми «Дія Сіті»:

  1. Наразі IT-галузь працює в усталених податкових умовах, які дозволяли їй щорічно зростати на 20-25%. В умовах глобальної економічної кризи будь-яке підвищення податків для української ІТ-галузі, а також додаткове регулювання або різкі зміни податкового законодавства, є неприпустимими;
  2. Програма «Дія Сіті» за будь-яких умов не повинна стати додатковим державним регулятором IT-індустрії;
  3. Зберегти право вибору ІТ-компанії щодо резидентства в «Дія Сіті» або відмови від нього;
  4. Збереження права ІТ-спеціалістів на вільний вибір моделі співпраці з юридичними особами. Це мають бути як трудові відносини, так і контрактні відносини між ФОП та юридичними особами.
  5. Питання державної підтримки і розвитку вищої та середньої технічної освіти є одним із головних для розвитку вітчизняної ІТ-галузі. Утім, напрямок освіти та розвитку талантів на сьогодні в програмі не відображений.  

Результатом зустрічі стало рішення створити робочу групу за участі представників чотирьох бізнес-асоціацій, Міністерства цифрової трансформації та Міністерства фінансів. На 9 червня заплановано проведення спільної стратегічної сесії щодо визначення сприятливої моделі і подальшої розробки законодавчої бази проекту. 

: