ІТ-бізнес підтримує податок на виведений капітал. Проте є

ІТ-бізнес підтримує податок на виведений капітал. Проте є "але"

5 липня 2018 року у Верховній Раді України було зареєстровано проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал" №8557.

Асоціація "IT Ukraine", яка є найбільшим об’єднанням українських та іноземних сервісних ІТ-компаній в країні, повністю підтримує пропозицію впровадження податку на виведений капітал. На думку учасників спільноти, податкові новели, викладені у поточній редакції Законопроекту, допоможуть значно спростити ведення бізнесу в Україні, скоротять витрати на виконання податкового обов’язку, впровадять ефективні та прозорі механізми адміністрування податків контролюючими органами. Прийняття Законопроекту позитивно вплине як на розвиток інноваційного та ІТ-бізнесу, так і на інші галузі української економіки.

Проте слід зауважити, що сприятливого ефекту від ініціативи вдасться досягти лише за збереження та дотримання двох важливих умов:

  • Бізнес, що працює в правовому полі, не має стати джерелом "компенсаторів" 
    Прийняття Законопроекту в короткостроковій перспективі може призвести до недоотримання надходжень до державного бюджету. Єдиним прийнятним компенсатором в даному випадку може бути лише економія державних витрат. Створення додаткового фінансового навантаження на легальний бізнес повністю нівелює позитивний ефект від впровадження податку на виведений капітал;
  • Виплати фахівцям, що співпрацюють з підприємством на контрактній основі та використовують спрощену модель оподаткування, не мають прирівнюватись до операцій з виведення капіталу
    Поточна редакція Законопроекту містить повністю прийнятне визначення контрольованих операцій щодо співпраці зі спеціалістами, які працюють на спрощеній системі оподаткування (редакція підпункту "з" пп. 134.1.2  п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України). Будь-які зміни до цього положення можуть мати вкрай негативний ефект як для ІТ-галузі, так і для всього малого та середнього бізнесу України.

Ми переконані, що прийняття проекту Закону №8557 зі збереженням вказаних вище умов сприятиме подальшому розвитку української ІТ-галузі, допоможе створити додаткові високооплачувані робочі місця всередині країни та зробить Україну більш привабливим місцем для роботи для вітчизняних фахівців сфери інформаційних технологій.