Учасники

Асоціація "ІТ України" щиро вітає офіційне призначення Якова Смолія Головою Національного банку України та сподівається на продовження курсу на досягнення економічного розвитку держави та фінансової стабільності.  

Сьогодні ІТ-галузь є однією з трьох головних експортних галузей України. За офіційними даними НБУ експорт ІТ-послуг за 2017 рік зріс на 25,8%, а сукупний дохід за минулий рік від даного типу послуг склав $2,5 млрд. Разом з цим, на ІТ-компанії валютні обмеження впливають не так сильно. Причина полягає в тому, що індустрія інформаційних технологій має мінімальну імпортну складову (на відміну інших великих експортерів - аграріїв та металургів). Саме тому ІТ-компанії є менш чутливими до валютних обмежень НБУ: дані обмеження стосуються виведення коштів за кордон, а ІТ-бізнес переважно заводить валюту в країну, а не виводить її.

Однак є одне вкрай важливе питання, з яким Асоціація раніше зверталася до НБУ, і на позитивне рішення якого з нетерпінням чекають представники галузі. 

На жаль, сьогодні підприємці не можуть перевести валюту з рахунку ФОП на особистий рахунок – своїм заробітком від експортної діяльності можна користуватися лише після конвертації його в гривню, що означає втрату деякої частини доходу. Цей механізм було впроваджено у 2016 році роз'яснювальним листом Національного банку, і більшою мірою він стосується фрілансерів і незалежних підприємців, чисельність яких в Україні складає близько 20 000–30 000 осіб, що чимало. Дивно те, що права підприємців-експортерів були обмежені в той час, як великі імпортери отримували валютну лібералізацію.

Надання можливості ФОП перерахувати валюту на свої рахунки фізичних осіб не тільки надасть можливість дійсно відчути валютну лібералізацію десяткам тисяч ІТ-фахівців, але і позитивно вплине на сприйняття реформ в Україні загалом у всій галузі. Переконані, що відміна зазначених вище обмежень позитивно відобразиться на подальшому зростанні третьої експортної галузі України. 

Ми раді, що новий Голова Національного банку України задекларував економічне зростання як одну з трьох цілей своєї роботи і, відповідно, сподіваємося на його особисте сприяння у вирішенні питання з перерахуванням валюти підприємцями-експортерами на власні рахунки.

Додати новий коментар