Учасники

29 липня Асоціація "ІТ України" спільно з посольством Ізраїлю провела круглий стіл "Взаємодія ІТ галузі України та Ізраїлю". У зустрічі прийняли участь Торговий Аташе Держави Ізраїль в Україні Елізабет Соловйов, президент компанії Miratech Микола Роєнко, Віктор  Валєєв, директор Асоціації “ІТ України”, David Israeli та David Lew, представники фонду Partner Forterra Capital, який інвестує у нерухомість і ІТ, David Arie з Partner Transfotech Israel, представник Miratech в Тель-Авіві та інші ІТ-профі.
 
Як зазначила Елізабет Соловйов, через відсутність природних ресурсів та воєнних дій, інновації в Ізраїлі — це ключова необхідність. При цьому держава  надає податкові та інші пільги інноваційним компаніям і за приблизними  оцінками 1 долар, який інвестує держава в розвиток технологій, призводить до 7  доларів сплачених податків.
 
Вона зазначила, що досвід Ізраїлю в ІТ, інноваційній сфері та створенні екосистеми для стартапів, може бути використаний і в Україні. Успішні проекти слід шукати на перетині різних сфер: ІТ та "зелені" технології, ІТ та сільське господарство, etc.  Крім того, в  Ізраїлі існує система тісної взаємодії освітньої сфери та ІТ індустрії. Практично при кожному університеті створена компанія, яка комерціалізує його наукову діяльність (патентує винаходи та ін.), а викладачі часто виступають засновниками стартапів.
 
Елізабет Соловйов розповіла, що свого часу Ізраїль створив фонд у розмірі $100 млн, який потім за такі самі кошти перейшов у приватні руки, але це дозволило створити передумови для створення відповідної екосистеми та залучення у рази більших приватних інвестицій. Зараз в  Ізраїлі розташовані офіси та R&D центри IBM, Intel, Microsoft, Google, Apple та ін., а загальний високотехнологічний експорт країни складає десятки мільярдів доларів.

Микола Роєнко розповів про досвід Miratech на ринку Ізраїлю. Зокрема, компанії вдалося успішно реалізувати проект контакт-центру для однієї їз провідних страхових компаній та стати координатором університетського проекту зі створення нових гаджетів медицинського призначення.  
 
Віктор  Валєєв, директор Асоціації «ІТ України» відзначив, що українські компанії перш за все зацікавлені у пошуку замовників в Ізраїлі, а також в інвестиціях. "Я пропоную Ізраїлю займати більш активну позицію відносно української ІТ галузі та спільно включитися в цей діалог, як стосовно комунікації з індустрією, так і стосовно успішних практик створення державної політики у сфері ІТ", - зазначив Валєєв.
 
Ізраїльські компанії вже активно залучаються до аутсорсингу замовлень в Україні, звичайно, цьому сприяє і те, що рівень заробітної плати у девелоперів в Ізраїлі починається від $9 тис., тоді як в Україні середній дохід девелопера - $2-3 тис., що дає можливості для суттєвої економії.  

Новини асоціації

Додати новий коментар