Учасники

17 грудня в Києві відбулася третя міжнародна конференція: «Синергія: ІТ освіта та ІТ індустрія». В події взяли участь більше 200 осіб, в якості спікерів виступили Олег Дерев’янко, заступник Міністра освіти і науки, народні депутати, керівники провідних університетів, лідери наукових програм з України та Європи, представники шкільної освіти, керівники та  представники найбільших в Україні та Східній Європі ІТ-компаній, національні та міжнародні експерти з питань розвитку ІТ освіти. Організатор конференції – Асоціація "Інформаційні технології України".

Учасники заходу обговорили питання створення механізмів визначення та вирішення кадрових проблем ІТ галузі, зокрема, щодо визначення відповідності рівня кваліфікації випускників потребам індустрії, підвищення інтересу молоді до ІТ- спеціальностей та вдосконалення процесу підготовки фахівців у сфері ІТ.

Олег Дерев’янко підкреслив важливість імплементації нового Закону України "Про вищу освіту" для розвитку потенціалу вищих навчальних закладів. Як зазначив заступник Міністра, закон надає можливість університетам розпоряджатися власними коштами поза системою Держказначейства, а отже розвивати наукові проекти і співпрацювати з бізнесом. Сьогодні також втілюється в життя постанова про скасування типових штатних розписів для вищих навчальних закладів. Тепер вищі навчальні заклади самі, без втручань, вирішуватимуть кадрові питання.

На думку заступника Міністра, великий прорив у вищій освіті може здійснити зміна системи фінансування університетів, відмова від старої – держзамовлення, та перехід на контрактне фінансування. «Держава, в особі Міністерства освіти і науки, висуває певні вимоги до університету й укладає з навчальним закладом індивідуальний контракт. Вищий навчальний заклад самостійно обиратиме, на які освітні програми скеровувати ці кошти і яких спеціалістів готувати», - пояснив Олег Дерев’янко.

Заступник Голови Комітету ВР України з питань науки і освіти Олександр Співаковський зазначив, що для вирішення проблем підготовки ІТ-фахівців профільна кафедра університету повинна мати третину викладачів, на яких тримається система фундаментальної підготовки, а також у її складі обов’язково повинні бути фахівці, які досконало володіють сучасними ІТ- технологіями. Це дозволить різним студентам надати індивідуальну траєкторію навчання. За словами народного депутата, для підтримки компетенції студентів потрібно запрошувати викладати спеціальні курси ІТ-спеціалістів компаній – колишніх випускників. Також для успіху в навчанні студентів необхідна підтримка їх практичної діяльності, мобільності викладачів, взаємодії кафедри та ІТ-компанії. "Ми повинні розглядати процес навчання студента, як процес його власної капіталізації. Його успіх – це успіх кафедри й університету. Якщо ми будемо працювати зі студентами як з партнерами, ми створимо людський капітал високої вартості", - наголосив Олександр Співаковський.

Президент компанії Міratech Микола Роєнко підкреслив значення взаємодії бізнесу та університетської науки в розвитку ІТ- індустрії. За його словами, участь у європейській програмі "Горизонт 2020" надає нові можливості для університетської науки і бізнесу. "Сьогодні бізнес та наука можуть зробити в цьому напрямку прорив. Якщо за останні 15 років вдалося побудувати  багатомільярдну експортну індустрію, то сьогодні є можливості капіталізувати науку та вийти на європейські ринки. На цьому треба зосередитися сьогодні", - вважає Микола Роєнко.

Олександра Альхімович,  заступник управляючого директора компанії Luxoft Україна, розповіла слухачам принципи розробки та впровадження навчальних програм в бізнес-середовищі, а також налогосила на важливості навчання та підготовки в компаніях технологічних фахівців із конкретною спеціалізацією (фінансова, автомобільна, енергетична сфери, etc).

Директор Асоціації "ІТ України" Віктор Валєєв зауважив, що розвиток ІТ освіти – одне з першочергових питань для успішного розвитку держави в майбутньому та одне з ключових завдань діяльності Асоціації. Низка цьогорічних ініціатив Асоціації та тісна співпраця з МОН вже принесли перші результати, попереду - більш амбітні задачі та цілі.

Ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко звернув увагу на проблеми рівня підготовки випускників шкіл та володіння сучасними технологіями викладачів ВУЗів. Крім того, в технічних університетах із-за низької зарплати є проблема з молодими викладачами. А в останні роки талановиті випускники одразу йдуть працювати в бізнес, а не хочуть вступати в аспірантуру.

За словами ректора, у вищих навчальних закладах також не вистачає сучасного обладнання та програмного забезпечення, відсутні засоби навчання, ліцензоване програмне забезпечення. На його думку, ІТ галузь повинна займати високий щабель в державі. Для цього потрібно створювати відповідні структури, які будуть займатися дітьми зі здібностями з раннього дитинства, запроваджувати системи бонусів і стипендій. «Якщо говорити про державницький підхід, то ми повинні розвивати виробництво в усіх галузях, але ІТ-технології повинні проникати в будь-яку сферу нашої діяльності», - підбив підсумки ректор Вінницького національного технічного університету.

Організатори заходу переконані, що проведення конференції сприятиме поширенню кращого світового досвіду щодо розвитку ІТ освіти та її складових, консолідації пропозицій всіх учасників ринку, а також сприятиме налагодженню відносин у даній сфері та об’єднанню зусиль між всіма учасниками освітнього процесу.

Конференція "Синергія: ІТ освіта та ІТ бізнес – 2015" відбулася за підтримки Міністерства освіти та науки та профільного комітету Верховної Ради України.

Асоціація "ІТ України" висловлює подяку партнерам конференції – провідним ІТ-компаніям України: Miratech (генеральний партнер), EPAM Systems, ISD, Svitla Systems, Luxoft, SoftServe та Microsoft.

 

Джерело: прес-служба МОН, прес-служба Асоціації "ІТ України"

 

Новини асоціації

Додати новий коментар