Учасники

Глобальна соціальна ініціатива EPAM еKids із навчання школярів основам програмування реалізується у більш ніж 14 країнах присутності EPAM Systems. В Україні вона охоплює 5 міст України, де є офіси ІТ-компанії.

За три роки проекту сотні українських дітей вже отримали базові знання в програмуванні на мові Scratch, а деякі - HTML/CSS і Python. Усе це - завдяки зусиллям тренерів-волонтерів з ЕРАМ Ukraine. Загалом у минулому році у весняній та осінній хвилі взяли участь понад 175 школярів – дітей програмістів компанії, а навчання проводили більше ніж 65 тренерів-волонтерів. В цьому році тільки весняна хвиля вже налічує понад 190 охочих до знань школярів. Посилюється й волонтерський рух серед співробітників. Наразі навчання проводитимуть понад 80 тренерів, які вже пройшли ретельну підготовку. Збільшення бажаючих дізнатися про професію програміста спостерігається у Харкові, а найбільш активний волонтерський рух сформувався у Львові. Зазвичай високе зацікавлення спостерігається й у Києві.

Навчання відбувається в ігровому форматі та триватиме упродовж березня та квітня. За допомогою мови програмування Scratch дітлахи створюватимуть мультики, ігри та інформаційні проекти на одну з тем Цілей сталого розвитку суспільства. Ця мова допомагає навчитися творчо мислити, системно міркувати та спільно працювати – це вкрай необхідні для життя навички у XXI столітті.


Юрій Антонюк
Глава EPAM Ukraine

«Мене тішить, що кожного року наша освітня ініціатива еKids в Україні набирає обертів. Це означає, що ми обрали вірний напрямок у соціальній діяльності. Я безмежно вдячний кожному нашому волонтеру, який грунтовно готується до навчання та проводить свої вихідні із питливими до знань школярами. Як відповідальний бізнес, ми розуміємо, що інвестиції в освіту дітей – це інвестиції у розвиток усієї країни»​

У 2017 році проекти eKids на базі мови програмування Scratch на теми стійкого розвитку отримали визнання на глобальному корпоративному конкурсі Scratch4Good. За першість змагалися 30 проектів з Угорщини, України, Білорусі, Польщи та США. 4 українських проекти потрапили у першу п’ятірку за кількістю балів. Ключові критерії оцінки жюрі: соціальна значимість, креативність, комплексний підхід та зручність використання. Це не єдина ініціатива із навчання дітей. EPAM Ukraine перша серед ІТ компаній відкрила станцію програмування на мові Scratch у дитячому місті професій KidsWill у Києві. З травня 2017 більше ніж 5000 дітей мали можливість познайомитись з професією програміста. Окрім повністю обладненої станції волонтери компанії регулярно проводять навчання для тренерів та дітей. Також бізнес надає технічну підтримку в оснащенні клубів програмування для дітей у співпраці із організацією Code.UA.

Додати новий коментар