Учасники

15 жовтня в Конференц-центрі “Панорама” пройшов семінар "Попереджений, значить озброєний: як протидіяти перевіркам та атакам на ІТ-бізнес", який був присвячений ефективній протидії перевіркам та обшукам ІТ компаній.

Захід зібрав близько 70 керівників ІТ компаній, спеціалістів фінансового та юридичного напрямків. На семінарі виступили юристи-практики та представники ІТ компаній, які самі пережили подібну неприємну ситуацію в бізнесі.

Спікери семінару:
·  Дмитро Овчаренко, засновник компанії SBT Systems, юридичний партнер "Luxoft Україна";
·  Дмитро Гадомський, партнер ІТ та медіа практики адвокатського об'єднання "Юскутум";
·  Леонід Вікторов, директор компанії "Біз-Едвайзер";
·  Андрій Бойко, голова адвокатського об'єднання "Альфа де-юре", юридичний партнер Softline та Intecracy Group;
·  Маріанна Коніна, PR директор "Luxoft Україна";
·  Віктор Валєєв, директор Асоціації "ІТ України".

Спеціалісти ділилися своїм баченням ефективних методик та необхідних дій у разі проведення обшуку в ІТ компаніях. Юристи-практики наголошували на тому, що ІТ компаніям варто заздалегідь потурбуватися про свій захист через укладення прямих договорів про юридичний супровід. Зокрема для того, щоб відразу після настання факту перевірки або обшуку відповідні юристи відразу приступали до захисту компанії, і щоб правооохоронні органи усі свої дії виконували виключно в присутності адвокатів компанії.

Серед перших необхідних кроків під час обшуку експерти визначили виклик юристів або адвокатів, перевірку документів на проведення слідчих дій та посвідчення у перевіряючих, мати чіткий антикризовий план та комунікаційні повідомлення для всіх цільових аудиторій компанії (співробітники, клієнти, медіа) та ін.

Андрій Бойко наголошував на тому, що необхідно готувати співробітників навіть до виклику на допит у якості свідків. Крім того, зі своєї багаточисленної практики він зазначив, що ще жодного разу не вдалося домогтися повернення компанії вилученого під час обшуку “заліза”.

Леонід Вікторов зазначив, що для кожного типу працівників компанії (охорона, ресепшн, програмісти та ін.) необхідно мати певний алгоритм їх дії у разі проведення обшуку і ці дії потрібно відпрацьовувати навіть за відсутності прямої загрози перевірки або обшуку.

Маріанна Коніна розповіла про одну з ключових складових будь-якого кейсу – комунікаційну. Фахівець надала ряд практичних порад про вміння працювати з журналістами під час кризових ситуації, пояснила ключові мотиви журналістів та важливість саме системної співпраці з ними.

Віктор Валєєв зазначив, що ефективна протидія обшукам має бути комплексною, крім юридичного та медіа супроводу події, важливим є GR складова – комунікації з представниками влади на всіх рівнях. Зокрема у деяких випадках саме вчасне інформування народних депутатів дало змогу зупинити переслідування ІТ компанії з боку силовиків.

Новини асоціації

Додати новий коментар